Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 206 - Mam problem z włącznikiem kierunkowskazów.

deksiunio 08 Aug 2021 16:39 204 4
    deksiunio
    Level 2  
    Witam wszystkich. Peugeot 206 rok prod. 2003. Mój problem to kierunkowskazy gasnące po kilku błyskach, ale dzieje się to tylko przy włączonych światłach mijania. Bez świateł jest OK. Jak się go stuknie to zaczyna działać i znowu gaśnie po 3 - 5 błyskach. Drugi problem związany z elektryką to "choinka" w tylnej lewej lampie występująca po włączeniu światła STOP. Ratujcie mnie, a raczej Blue Strzałę mojej Żony bo go oddam na złom, a szkoda bo poza elektryką to jest w super stanie pomimo 18 lat. Przebieg tylko 120 tysięcy. Czekam na podpowiedzi od czego zacząć, pozdrawiam.
  • Helpful post
    trojan 12
    Level 35  
    Sama choinka to pikuś- poszukaj masy do lampy.
    Z migaczami już trochę gorzej bo strasznie oszczędnie to opisałeś.
    Przyczyna może być taka sama jak w lampie tylnej.
    Sprawdź podłączając prowizorycznie masę do lamp.
    Qbuś
    Level 38  
    W Peugeocie mojej żony były takie same objawy z kierunkowskazami, diagnoza- uszkodzony przełącznik przy kierownicy (popękana tasiemka łącząca), pomogła wymiana przełącznika na zamiennik (nowy).
    trojan 12
    Level 35  
    Przełącznik zespolony jest trochę kosztowny i pracochłonny. Warto sprawdzić prostą usterkę.
    deksiunio
    Level 2  
    trojan 12 wrote:
    Sama choinka to pikuś- poszukaj masy do lampy.
    Z migaczami już trochę gorzej bo strasznie oszczędnie to opisałeś.
    Przyczyna może być taka sama jak w lampie tylnej.
    Sprawdź podłączając prowizorycznie masę do lamp.

To jutro zaczynam szukać masy w tylnej lampie. A co do kierunkowskazów to tak jak pisałem bez włączonych świateł mijania działają bez zarzutu, a przy włączonych światłach dają kolka błysków i gasną pomimo tego że wajcha jest w pozycji włączony, jak się wajchę tryknie to ponownie daje kilka błysków i gaśnie. Taki sam efekt dla lewego jak i dla prawego kierunku.

Dodano po 2 [minuty]:

Qbuś wrote:
    W Peugeocie mojej żony były takie same objawy z kierunkowskazami, diagnoza- uszkodzony przełącznik przy kierownicy (popękana tasiemka łącząca), pomogła wymiana przełącznika na zamiennik (nowy).

Tak najprościej choć nie do końca, bo montowali kilka rodzajów zespolonych i mam problem z jednoznacznym doborem. Dwa razy już kupowałem w hurtowni i zwracałem bo nie ten.

Dodano po 1 [minuty]:

trojan 12 wrote:
    Przełącznik zespolony jest trochę kosztowny i pracochłonny. Warto sprawdzić prostą usterkę.

Nowy oryginał około 900 plnów. Na shrocie 350 plnów, zamienniki zaczynają się około 60 plnów. Masz jakiś pomysł gdzie i jak szukać ?