Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

4 głośniki z przodu w Astrze

27 Paź 2005 22:20 1268 7
  • Poziom 11  
    Właśnie zamierzam coś zamontować do Opla Astry F.Nie ma gwizdków ale miejsce jest i są jakieś badziewne z przodu w drzwiach 16.5.Powiedzcie mi co wybrac żeby w miarę dobrze grało i nie zrujnowac portfela.Będę to podpinał do Alpiny CDE-9843.Warto bawić się we wzmacniacz?Czy potrzeba zwrotnicę do tego kompletu głośników? W przyszłości napewno zamontuję jeszcze na tył coś.Poradźcie coś bo nie chcę na marne wydać kasy ;)
  • Poziom 31  
    Jakiej muzy słuchasz i czy chcesz żeby było bardzo głośno i ile kasy chcesz wydać? 400zł da rade? :)
  • Poziom 11  
    słucham popu rocka trochę soul.Na super basach mi nie zależy.no właśnie coś koło tego myślałem max 500 zł.:)
  • Poziom 31  
    Rock z soulem trochę się kłuci co do rodzaju basu (soul ma niższy i bardziej tłusty i wolniejszy bas), ale nie mówimy tu w końcu o doborze subwoofera, tylko dobrego zestawu odseparowanego. Polecam wziąć coś z DLSa (dość uniwersalne jeżeli chodzi o rodzaj muzyki) albo HERTZa, bo one dobrze brzmią. Za 500zł dostaniesz już coś wysokiej klasy. Jeżeli nie zależy Ci jakoś bardzo na potężnym uderzeniu basu to właśnie system odseparowany z wooferem 16cm w zupełności wystarczy. W przyszłości możesz dołożyć wzmacniacz i subwoofer. Na razie radio alpine spokojnie pociągnie taki zestaw. (myśle o ESK 165 lub DLS B-6). Najlepiej żebyś jeszcze wytłumił drzwi. Pozdro.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Do 500zł dostaniesz już coś fajnego, ale moja rada - upewnij się zanim kupisz głośniki czy je tam wciśniesz, bo z większością będzie sporo "rzeźby". Generalnie ok 60mm głębokości montażowej to max co wejdzie pod oryginalną maskownicę głośnika, a i tak już się trochę trzeba namęczyć. Fajnie by było jakby głośnik nie miał też zbyt wysokiego skoku membrany. Sam mam Astre i nie wiem co tam wepchnąć

Obrazki: http://www.powe.pl/astra.html

pzdr Maciek
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Proponuje nie za wszystko kupować glośniki, dobrym wyborem były by głośniki HERTZ ESK to wydatek okolo 350 zlotych, reszta powinna wystarczyc na wygłuszenie drzwi i zmiane instalacji, mysle że przy tej opcji zostanie uzyskany najlepszy efekt jezeli chodzi o czystośc dzwieku, na pewno 100 zlotych droższe głośniki nie zagrają lepiej w nie wygluszonych drzwiach na seryjnych kablach.
    pozdrawiam - drrumin
  • Poziom 11  
    A jak tam zamontować wysokotonowe? Dostałem się do osłony trójkątnej koło lusterka ale jakos nie wiem jak to zrobić.Musze tez kabelki osobno pociągnąć.Podpina się równolegle do głośnika tego na dole (midtonowego chyba) czy jakoś inaczej?