Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Stihl BR 600 4-mix - za duże sprężanie, szarpak ciężko działa

Wulg 09 Aug 2021 19:26 552 17
    Wulg
    Level 9  
    Cześć, posiadam dmuchawę do liści plecakową Stihl BR600, po złożeniu jej i wymianie paru części w tym uszczelniaczy, ma ona tak duże sprężanie że bardzo ciężko działa szarpak, po prostu jakby chciał wyrwać ręce, praktycznie nie można pociągnąć za sznurek w pewnym momencie, przez co nie można jej odpalić. Zawory są ustawione oba na 0,1 mm. Gdy ustawiłem jej luz zaworowy poniżej zera można ją odpalić ale boje się, że wypali mi gniazda zaworowe. Wymieniłem w niej koło zębate na którym znajduje się krzywka i z tego co rozumiem odprężnik, ale nie ma żadnego rezultatu :( ręce mi opadają, może jakiś fachowiec mnie naprowadzi gdzie robię błąd, za wszelką pomoc dziękuję :) może uda mi się odwdzięczyć.
    irekw
    Level 21  
    Takie naiwne pytanie.
    Jak ze sprężaniem po zdjęciu fajki ze świecy?
    Wulg
    Level 9  
    Co ma niby zmienić zdjęcie fajki że świecy? To wgl nie wpływa na problematyczność tematu. Co ma fajka cewka oraz świeca zapłonowa do sprężania przy rozruchu... Chodzi Panu może o wykręcenie świecy z cylindra, jeśli tak to szarpakiem można swobodnie pociągnąć.
    4495redberet
    Level 27  
    Z tą fajka chodziło pewnie o to że nie będzie dawała iskry(jest przecież wyłącznik) i tym sposobem wyeliminujesz przestawiony zapłon itp.
    Jak będzie za wczesny to będzie ci bardzo odbijać.
    Tak się dzieje np w kosiarkach jak przestawi klin na magnecie.
    Wtedy szarpak chce rękę wyrwać.

Dodano po 1 [minuty]:

Sprawdź jeszcze ten dekompresator. Może coś źle złożone/ustawione.
    Wulg
    Level 9  
    Bez różnicy czy z fajką czy bez
  • Helpful post
    4495redberet
    Level 27  
    Nie masz za dużo oleju???
    Wulg
    Level 9  
    Nie silnik był cały rozbierany, a gdy zawory były ustawione poniżej zera udało mi się ją normalnie odpalić, opalam ją narazie bez wiatraka, czy mogło by to coś zmienić? Stihl BR 600 4-mix - za duże sprężanie, szarpak ciężko działa
  • Helpful post
    kkknc
    Level 43  
    Dekompensatror nie dział prawidłowo. Chociaż nie jestem pewny czy jest w tak małym silniku. Prawidłowo dobrałeś części?
  • Helpful post
    landy13
    Level 30  
    Wulg wrote:
    ...opalam ją narazie bez wiatraka...
    A ten "wiatrak" to pewnie działa jako koło zamachowe. Bez niego efekty są takie jak opisujesz.
    Wulg
    Level 9  
    Dekompresator czyli krzywka razem z nim zamawiałem w Stihl po modelu, więc powinno być okej, a z tego co się dowiedziałem to jeśli wszystko jest okej powinno dać się zapalić ją bez tego koła, i nie wiem gdzie robię błąd, może źle składam rozrząd ale próbowałem to koło obrócić o 180 stopni i dalej to samo, ktoś objaśni jak ustawić rozrząd w stihl u 4mix? Może tu jest tylko błąd, choć wydaje mi się że składam to dobrze.
    irekw
    Level 21  
    Wulg wrote:
    Nie silnik był cały rozbierany, a gdy zawory były ustawione poniżej zera udało mi się ją normalnie odpalić, opalam ją narazie bez wiatraka, czy mogło by to coś zmienić? Stihl BR 600 4-mix - za duże sprężanie, szarpak ciężko działa

Ponowne nieśmiałe pytanie. Jak założysz klucz na tą nakrętkę na wale korbowym to obrócisz wałem?
    Wulg
    Level 9  
    Tak oczywiście można zakręcić wałem nawet ręcznie nie muszę do tego używać klucza
  • Helpful post
    irekw
    Level 21  
    Wulg wrote:
    Tak oczywiście można zakręcić wałem nawet ręcznie nie muszę do tego używać klucza

Tz, że nie ma takiego sprężania, które nie pozwala na rozruch szarpanką.
  • Helpful post
    4495redberet
    Level 27  
    Ale kręcić powoli a szarpać to jest różnica.
  • Helpful post
    irekw
    Level 21  
    4495redberet wrote:
    Ale kręcić powoli a szarpać to jest różnica.

Masz rację. A wiesz jak odpalać szarpakiem?
  • Helpful post
    4495redberet
    Level 27  
    Zobacz sobie taki sposób.
    Weź szarpak i powoli ciąg aż poczujesz że tłok minął największe sprężanie czyli górne położenie i zaczyna schodzić w dół.
    Wtedy puść szarpak,niech zwinie linkę i próbuj odpalić.
  • Helpful post
    irekw
    Level 21  
    4495redberet wrote:
    Wtedy puść szarpak,niech zwinie linkę i próbuj odpalić.

Kolego ja nie mam problemów z odpalaniem, ten temat mnie nie dotyczy.😂
    Wulg
    Level 9  
    Winowajcą było koło zamachowe