Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ocena spoiny - prośba do bardziej doświadczonych

krzysztofmajka 09 Aug 2021 20:12 705 6
    krzysztofmajka
    Level 4  
    Witam
    Prosiłbym bardziej doświadczonych spawaczy o ocenę spoin pachwinowych położonych w pionie z dołu do góry na płaskownikach 8mm. Osłona Ar 82% CO2 18%. Drut 0.8mm.
    Ocena spoiny - prośba do bardziej doświadczonych
    trojan 12
    Level 37  
    Same spoiny wyglądają pięknie tylko dlaczego nie zachodzą za siebie?. Spawane punktami na opartej łusce. Wystarczyło trochę obrócić uchwyt na bok.
    krzysztofmajka
    Level 4  
    A możesz mi powiedzieć jak najprościej jak to poprawić?? Wolniej? Szybciej? Czy może błąd w ustawieniu parametrów?
    trojan 12
    Level 37  
    Większy prąd, pistolet skierowany bardziej do środka spoiny, dalej od materiału. Bardziej łuską skosem do góry to nie będzie łezki. Samo punktowe spawanie przy z dołu do góry nie jest dużym błędem- lepiej jest spawać przy nauce. Trzeba się liczyć z gorszym przetopem to jak na egzamin to trzeba popracować. Powodzenia.
    krzysztofmajka
    Level 4  
    Pytam dlatego że będę miał prawdopodobnie możliwość pracy przy spawaniu naczep, a że nigdy nie spawałem w pożądanej typowo spawalniczej firmie to nie wiem czy to wszystko w ogóle ma sens. W branży ślusarsko spawalniczej pracuje już około 10 lat ale nigdy nie było to spawanie na całego :-) i jeszcze mam takie pytanie, co znaczy spawanie punktowe przy tego rodzaju spoinie??????
    trojan 12
    Level 37  
    Długo trzymasz pistolet po jednej stronie a środek przesuwasz bardzo szybko.
    Przez to spoina wygląda jak składana z kropel.
    Do spawania naczep i tak musisz mieć papiery z kursu.
    krzysztofmajka
    Level 4  
    Wielkie dzięki za odpowiedź i porady. Mam nadzieję że skorzystam :-)
    Pozdrawiam.