Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Saeco Intuita 8750/19 - spalony silnik, po wymianie palą się diody

nadir.ski 09 Aug 2021 23:20 411 2
    nadir.ski
    Level 9  
    Witam.

Podczas robienia kawy nagle ekspres zatrzymał się i poczułem i widziałem dym z silnika od młynka.
    Zamówiłem nowy silnik na North i po zamontowaniu dalej migają 4 czerwone diody na górze.
    Ekspres działa poprawnie do momentu załączenia młynka do kawy, wtedy zaczynają migać te 4 diody.
    Zadzwoniłem do znajomego serwisanta i mi powiedział, że jeśli pali się silnik to palą się najczęściej takie trzy elementy /najczęściej jeden z trzech/ i trzeba go zidentyfikować wg niego takie 2x3 mm. Rozebrałem aż do płyty głównej i nic na "oko" nie widać, ani od strony elementów, ani od strony ścieżek.
    NTC sprawny, termostaty sprawne
    Założyłem nowy silnik, wszystkie nowe uszczelki i tą filcową przy żarnach, co od miału kawowego zrobiła się prawie twarda i może dlatego żarna obracały się z oporem, trochę ponad 300 zł.
    Szkoda wyrzucać, może w letniaku od czasu do czasu go wykorzystam.
    Włożone trochę kasy i może zadziała.
    Widzicie taki ekspres na wysypisku bo może ktoś nie podpowiedział "prostej sprawy"?
    Co sprawdzić? Nie jestem elektronikiem ale domowym "fachowcem" i w wielu sprawach sobie radziłem.
    Mogę podrzucić zdjęcie płyty lub jej symbol jeśli ktoś chciałby mi trochę pomóc.
    Serwis odpada ok. 800 zł sama płyta + praca elektronicy - brak schematu ideowego
    Adam J.
    ssss
    Level 37  
    Wiec nalezy sprawdzic czy jest napiecie podawane na mlynek jesli nie to elektronika do wymiany
    nadir.ski
    Level 9  
    Dzięki za zainteresowanie.
    Myślę że gdyby było napięcie na silnik to by choć "drgnął"
    padło coś wcześniej.
    Jak pisałem serwisant podpowiedział, że najczęściej pali się jeden element na płycie głównej, nie był w stanie określić który, bo oni wymieniają całą płytę gł.
    Dzięki