Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PCBWay - więcej niż tylko produkcja płytek drukowanych

(Sponsored) magic9 10 Aug 2021 10:56 2037 9
Computer Controls
 • PCBWay - więcej niż tylko produkcja płytek drukowanych
  Każde urządzenie elektroniczne, które można sobie współcześnie wyobrazić, zawiera płytkę drukowaną (PCB). Jest ona nadal najlepszym i najbardziej niezawodnym sposobem łączenia elementów elektronicznych. PCB to skrót od Printed Circuit Board - płytka, na której elementy elektroniczne są lutowane na polach lutowniczych połączonych przewodzącymi ścieżkami. Wciąż nazywa się je drukiem, ale technologia wykracza poza sam proces drukowania; równie ważne jest wiele etapów. Technologia produkcji PCB wciąż ewoluuje, ponieważ rosną wymagania dotyczące miniaturyzacji, niezawodności i elastyczności płytek. Każda płytka drukowana to małe dzieło sztuki, które musi działać zgodnie z projektem i jednocześnie dobrze wyglądać. Płytka PCB może mieć różne kształty, kolory, materiały bazowe, a nawet być elastyczna. Producenci PCB muszą dostosować się do nowych trendów i oferować najlepsze usługi, jakie tylko może dać technologia.

  PCBWay - więcej niż tylko produkcja płytek drukowanych


  Historia sukcesu PCBWay

  PCBWay to chińska firma produkująca PCB. Oferuje szerokie spektrum usług związanych z prototypowaniem PCB, montażem, projektowaniem, obróbką CNC i drukowaniem 3D. PCBWay rozrosło się do ogromnych rozmiarów, zatrudnia ponad 520 pracowników w ponad 5 fabrykach. Inwestując w nowy sprzęt i kontrolę jakości oraz wsparcie użytkowników, może świadczyć usługi na najwyższym poziomie po bardzo konkurencyjnych cenach. Wielu innych producentów PCB również oferuje doskonałe usługi w tym samym przedziale cenowym, jednakże jest wiele aspektów, które wyróżniają PCBWay na ich tle. Jednym z nich jest świetna strona internetowa, szerokie spektrum usług i technologii oraz, co nie mniej ważne – silne wsparcie społeczności.

  PCBWay - więcej niż tylko produkcja płytek drukowanych


  Przyjazna strona internetowa

  Strona PCB jest bardzo dobrze zaprojektowana i wygodna z wielu punktów widzenia. Na pierwszej stronie jasno podano, jakie usługi oferują, ile kosztują i jak działają - wszystko bez zaśmiecania niepotrzebnymi informacjami. Decydują się na otwartość na klientów, podając ich aktualne statystyki zamówień. Na pierwszej stronie wyświetlają nawet najnowsze zamówienia z informacjami o ich postępie.

  Możesz zobaczyć najpopularniejsze PCB wraz z cenami uzależnionymi od ilości zamawianych PCB i niektórych innych parametrów. Możesz z grubsza oszacować, ile kosztowałoby zamówienie 100 szt. 2-warstwowych płytek drukowanych lub 500 płytek na podkładzie aluminiowym. Tak przekazane informacje oznaczają, że PCBWay dba o swoich klientów i stara się świadczyć usługi rzetelnie i uczciwie.

  Poruszanie się po stronie jest łatwe, ponieważ jest bardzo intuicyjne i dobrze zorganizowane. Każda usługa ma swoje miejsce na stronie internetowej, a także jest łatwo dostępna z poziomu strony głównej. Formularz natychmiastowej wyceny ma wszystko na miejscu. Po wybraniu usługi przechodzisz bezpośrednio do bardziej szczegółowego formularza zamówienia. Możesz wybrać dowolną opcję i natychmiast uzyskać szacunkową cenę.

  PCBWay - więcej niż tylko produkcja płytek drukowanych


  PCBWay to firma, która oferuje usługi na całym świecie i dokłada wszelkich starań, aby ułatwić wszystkim życie. Ich główna strona do składania zamówień jest po angielsku i to właśnie tam przychodzi większość zamówień. Ponadto obsługują również strony internetowe w języku rosyjskim, hiszpańskim, francuskim i japońskim. Profesjonalne tłumaczenie dostosowuje stronę internetową pod kątem języka i kultury grupy docelowej.

  Usługi wysokiej jakości

  PCBWay oferuje wszystko, czego potrzebujesz od początku do końca swojego projektu elektronicznego. Prototypowanie PCB jest jedną z najczęstszych oferowanych przez nich usług. Nie ma znaczących ograniczeń co do kształtu, rozmiaru i złożoności płytki drukowanej, którą możesz zamówić. Możesz dostosować wiele parametrów PCB, aby wybrać różne materiały bazowe, ich grubości, liczbę warstw, kolory sitodruku i maski lutowniczej, wykończenie powierzchni. Podstawowe materiały bazowe, które możesz wybrać to:

  * Zaawansowana sztywna płytka drukowana. Są to zaawansowane technologicznie i wysokiej jakości płytki oparte na technologiach HDI/Rogers/High-Tg, zwykle przeznaczone do elektroniki wysokiej częstotliwości, motoryzacji i innych szczególnych celów. Jeśli wybierzesz zaawansowane panele, możesz wymagać wyższego poziomu wiedzy w tej dziedzinie;
  * Aluminiowe PCB. Do wyboru są dwa rodzaje płytek aluminiowych – rdzeń centralny i rdzeń bazowy. Wybór może zależeć od pożądanych właściwości rozpraszania mocy i stabilności mechanicznej materiału;
  * Miedziane płytki drukowane. Podstawę aluminiową można zastąpić miedzią, aby uzyskać jeszcze lepszą wydajność chłodzenia i inne specyficzne właściwości, przy wyższych kosztach;
  * Elastyczna płytka drukowana. Tego typu płytki PCB mogą być stosowane w urządzeniach przenośnych niestandardowego typu lub w elektronice miniaturowej. Elastyczne płytki PCB można wciskać w ciasne przestrzenie, zginać i zawijać, aby wyeliminować ograniczenia obudowy. Typowymi urządzeniami elektronicznymi z elastycznymi płytkami drukowanymi są kamery i smartfony;
  * Płytki hybrydowe typu flex-rigid. Technologia ta łączy elastyczne i sztywne płytki PCB w jedną całość bez dodatkowych połączeń między nimi. Produkcja staje się łatwiejsza i tańsza, łącząc jednocześnie zalety obu technologii.

  Firma może wyprodukować płytki do 10 warstw ze ścieżkami o szerokości zaledwie 4 mil, rozmiarami otworów tak małymi jak 0,2 mm i minimalnymi otworami platerowanymi o rozmiarze 0,6 mm. Granice można przesunąć jeszcze dalej, kontaktując się ze sprzedażą i doradztwem.

  PCBWay - więcej niż tylko produkcja płytek drukowanych


  Drugą istotną stroną PCBWay jest usługa montażu. Ten krok jest krytyczny po prototypowaniu. Montaż obejmuje nałożenie pasty lutowniczej za pomocą szablonów, umieszczenie elementów i lutowanie. Montaż to pracochłonny proces, ponieważ zwykle wiąże się z umieszczeniem setek małych elementów SMD na powierzchni PCB. Żaden człowiek nie może zrobić tego lepiej niż maszyna. PCBWay posiada wszystkie niezbędne urządzenia do konfiguracji i automatyzacji procesu produkcji z wysoką niezawodnością i jakością. PCBWay może dostarczyć wszystkie niezbędne części, które są potrzebne do projektowania. Masz również możliwość samodzielnego ich pełnego lub częściowego udostępnienia. Opcja dostawy combo jest świetna, jeśli Twój projekt zawiera rzadkie lub unikalne części, które wymagają szczególnej uwagi. Poza tym najlepiej wybrać pełną opcję pod klucz. Zamówienie montażu jest dostępne poprzez formularz online, w którym należy wybrać opcję dostawy, rodzaj płytki, liczbę unikalnych elementów SMD oraz części przewlekanych. Możesz również podać inne szczegółowe informacje, które pomogłyby ułatwić proces montażu.

  PCBWay - więcej niż tylko produkcja płytek drukowanych


  Po przesłaniu niezbędnych informacji możesz natychmiast zobaczyć szacunkową cenę, w tym koszty wysyłki. Cena jest podzielona tak, że widać wyraźne koszty produkcji i wysyłki. Usługa prototypu PCB i montażu umożliwia dostarczenie działającego urządzenia elektronicznego prosto do Twoich drzwi. Czas realizacji może trwać tylko kilka dni – 1 dzień na prototypowanie i kolejny na montaż, najwięcej czasu zajmuje wysyłka. PCBWay oferuje różne metody wysyłki, które mogą zależeć od kraju zamieszkania. DHL, FedEx, China Post, UPS i inne różnią się ceną w zależności od wybranego przewoźnika. Dostępne są również różne metody płatności: PayPal, Western Union, bezpośredni przelew bankowy. Karta VISA również jest akceptowana przez PCBWay, gdyż dla niektórych jest wygodniejszym sposobem płatności niż pozostałe.

  Nieskomplikowany prototyp PCB może kosztować 5 dolarów, a montaż PCB już od 30 dolarów (bez kosztu części). Tyle wystarczy, by otrzymać prosto pod drzwi ekscytujący prototyp.

  Jeśli zamierzasz otrzymać gotowy produkt z obudową lub potrzebujesz niestandardowej części mechanicznej, PCBWay oferuje również usługi szybkiego prototypowania. Budują szeroki zestaw technologii, które mogą zaoferować. Do wyboru obecnie oferują cztery główne metody szybkiego prototypowania:

  PCBWay - więcej niż tylko produkcja płytek drukowanych


  * Obróbka CNC. Firma jest zdolna do wykonywania frezowania i toczenia. Obróbka CNC jest solidna, ponieważ po przygotowaniu i załadowaniu plików CAD, maszyna może szybko wyprodukować wiele części;
  * Produkcja z blachy. Konieczne jest przygotowanie formy do tłoczenia i wycinania zgodnie z plikami CAD, ale następnie nie ma już ograniczeń co do liczby części do wykonania. Proces jest szybki po skonfigurowaniu. Gotowe produkty można wykończyć za pomocą anodowania, galwanizacji, malowania proszkowego i klasycznego;
  * Druk 3D. PCBWay wykorzystuje różne technologie drukowania w zależności od wymaganych materiałów i ich właściwości. Najważniejsze z nich to FDM, SLS (spiekanie selektywne warstw) i SLA (stereolitografia);
  * Formowanie wtryskowe. Umożliwia wytwarzanie części z tworzyw sztucznych poprzez wciskanie gorącego plastiku do form i osiąganie wysokiej precyzji i dużych ilości dość skomplikowanych części. Zazwyczaj do obudów stosuje się części formowane wtryskowo.

  PCBWay poważnie podchodzi do zapewnienia jakości. Ich głównym celem jest poziom zero wad z terminową dostawą. Wykorzystują materiały znanych marek przy zachowaniu certyfikatów 9001 i UL. Ponad 70 specjalistów zapewnia, że ​​wszystkie wymagania są spełnione na najwyższym poziomie.

  PCBWay - więcej niż tylko produkcja płytek drukowanych


  Silna społeczność

  PCBWay otoczyło się silną społecznością. Mają ponad ćwierć miliona zarejestrowanych użytkowników, którzy wnoszą swój wkład i w ten sam sposób czerpią korzyści z bycia tak zwanym PCBWayerem. Aby zostać członkiem społeczności, wystarczy się zarejestrować i zacząć korzystać z usług. Po samej tylko rejestracji, otrzymasz już kupon rabatowy na pierwsze zamówienie. Jeśli Twój projekt jest prostą płytką PCB, najprawdopodobniej może być dostarczony za darmo bez pokrycia przesyłki. Jednak największe korzyści pojawią się, gdy zaczynasz udostępniać społeczności swoje projekty. Tutaj możesz ubiegać się o sponsoring, a nawet crowdfunding. PCBWay sponsorowało już ponad 23 000 szkół, projekty open source i targi twórców.

  PCBWay organizuje również festiwale promocji, prezenty i wyprzedaże, na których każdy można wygrać wspaniałe nagrody w sklepie z pamiątkami, otrzymać nagrody pieniężne i cenne kupony. Ekosystem ten pomaga rozwijać się po obu stronach i uczyć się od siebie nawzajem.

  Podsumowanie

  Rynek produkcji PCB jest bardzo konkurencyjny. Jako potencjalny klient powinieneś szukać najniższej ceny, najlepszej jakości, szybkiego czasu realizacji i doskonałej obsługi klienta. PCBWay wydaje się skupiać wszystkie te wartości w jednym miejscu. Otwierając pierwszą stronę ich witryny (https://www.pcbway.com/), otrzymujesz wszystkie kluczowe informacje, aby rozpocząć zamawianie swojej pierwszej płytki drukowanej. Bez względu na to, czy zamówisz pojedynczą małą płytkę PCB, czy złożoną, wielowarstwową płytkę rigid-flex, jesteś traktowany jednakowo i z szacunkiem. Najlepiej samemu spróbować i zobaczyć efekty.

  Źródło: materiały PCBWay

  [Artykuł sponsorowany]

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  magic9
  Editor
  Offline 
  Has specialization in: redaktor treści elektroda
  magic9 wrote 789 posts with rating 360, helped 11 times. Live in city Kielce. Been with us since 2010 year.
 • Computer Controls
 • #2
  Armadon
  Level 16  
  Quote:
  Wielu innych producentów PCB również oferuje doskonałe usługi w tym samym przedziale cenowym


  O, to jakaś nowa szkoła marketingu chyba.
  Grzecznie, z pewną dozą pokory i szacunku dla konkurentów jak i dla potencjalnego klienta.
  Oby więcej firm poszło tą drogą.
 • Computer Controls
 • #3
  User removed account
  Level 1  
 • #5
  ZbeeGin
  Level 39  
  TechEkspert wrote:
  Przydałoby się więcej informacji o dostawie w zależności od wybranej opcji:
  -ile trwa dostawa
  -ile kosztuje

  Te informacje podaje kalkulator na stronie. Dla przesyłki do Polski o wadze do 0.5kg kształtuje się to tak:
  PCBWay - więcej niż tylko produkcja płytek drukowanych
  O ile dane o przesyłkach DHL i FedEx można przyjąć za realne +/-1 dzień, to np. ePacket często przychodzi szybciej niż minimalne 20 dni.

  TechEkspert wrote:
  -czy jest śledzenie przesyłki

  Dla przesyłek kurierskich zawsze. Chyba, że wybierzesz sobie przesyłkę pocztową to nie zawsze jest pełne śledzenie.

  TechEkspert wrote:
  -czy i jakie są opłaty importowe

  Jak najbardziej.
  Jeśli jesteś osobą prywatną to będzie Cię interesować prawie wyłącznie podatek PTU.
  Z reguły puste płytki PCB mają cło 0% (kody taryfowe 8534 00 11 00, 8534 00 19 00), płytki obsadzone częściami (kod taryfowy 8534 00 90 00) też 0%. Jeśli zamawiasz stencil to z uwagi na to, że jest to stal będzie naliczone cło ok. 3%.
  Opłaty celno-podatkowe można też przedpłacić już przy zamówieniu wybierając opcję wysyłki z DDP (Delivery Duty Paid).

  Jeśli zaś jesteś podmiotem gospodarczym to oprócz ceł i podatków, to zapewne zapłacisz za upoważnienie do rozliczenia opłat celnych przez agencję (jednorazowo jeśli upoważnienie będzie bezterminowe). Oraz opłatę wyłożeniową, która różni się w zależności od przewoźnika.
  Na przykład DHL pobiera 2.5% nie mniej niż 69zł. Zaś FedEx ma progresję: do 230zł, 30% nie mniej niż 23zł, do 2760zł opłata stała 69zł, powyżej 2.5%.
 • #6
  Dziarski Hank
  Level 33  
  magic9 wrote:
  Każde urządzenie elektroniczne, które można sobie współcześnie wyobrazić, zawiera płytkę drukowaną (PCB). Jest ona nadal najlepszym i najbardziej niezawodnym sposobem łączenia elementów elektronicznych


  Warto tu wspomnieć o montażu Point-to-Point. Obecnie niestosowany, raczej nie praktyczny, za to w porównaniu do PCB wydaje mi się, że niezawodniejszy - Mniejsza podatność na zimne luty. Chociaż to ostatnie to chyba kwestia wykonania PCB i jakości lutowania. Są urządzenia całkowicie wolne od tego problemu a bywają taki, ze trzeba poprawić co drugi punkt...
 • #7
  TechEkspert
  Editor
  Czyli dla osoby prywatnej DDP to opłata dot. tylko podatku 23%.

  DHL, Fedex, EMS to kurier który przyjedzie na adres,
  a ChinaPost, PostNL, e-packet trafi do skrzynki jak list?

  Byłoby nieźle gdyby PCBWay rozdało np. 5 kuponów na płytkę gratis i 5 chętnych osób które by się zgłosiło opisałoby cały proces od projektu,
  po zamówienie, oczekiwanie na przesyłkę, opłaty, ocenę jakości.
  Taki test usługi z opisem efektów na forum.
 • #8
  ZbeeGin
  Level 39  
  TechEkspert wrote:
  Czyli dla osoby prywatnej DDP to opłata dot. tylko podatku 23%.

  Nie. DDP to opcja, że sprzedawca bierze na siebie całość zobowiązań podatkowych. Czy to będzie tylko PTU, czy cło+PTU. Po prostu wyliczają sobie prawdopodobną kwotę opłat i płacisz ją przy zamówieniu od razu. Jakby nawet okazała się większa to już Cię to nie obchodzi.

  TechEkspert wrote:
  DHL, Fedex, EMS to kurier który przyjedzie na adres,
  a ChinaPost, PostNL, e-packet trafi do skrzynki jak list?

  e-Packet też dostajesz na adres. Końcowym przewoźnikiem będzie albo DHL, albo Pocztex.

  TechEkspert wrote:
  Byłoby nieźle gdyby PCBWay rozdało np. 5 kuponów na płytkę gratis i 5 chętnych osób które by się zgłosiło opisałoby cały proces od projektu,
  po zamówienie, oczekiwanie na przesyłkę, opłaty, ocenę jakości.
  Taki test usługi z opisem efektów na forum.

  Przecież jest sporo osób na forum, które już korzystały i ich wrażenia nawet się przewijają w paru tematach.
  Jeśli byś chciał przetestować ofertę PCBWay to musiałbyś nie tylko wykonać klasyczne płytki, ale też pozostałe pozycje z oferty: flex-y, stencile, montaż... Nie byłoby to takie "hop siup".
 • #9
  TechEkspert
  Editor
  DDP dobra opcja.

  Czyli ChinaPost i PostNL trafi do skrzynki.

  Co do testów PCB, flex, szablonu, obudowy, hmm jako forum wspólnymi siłami powinniśmy dać radę zrobić taki test :)

  Może umieścimy tutaj linki do wspomnianych tematów z opiniami o PCBWay?