Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

brak partycji -brak systemu plikow

cnicers 27 Oct 2005 23:34 3004 4
    cnicers
    Level 12  
    witam
    temat wilokrotnie walkowany -ale pomimo tego nie znalazlem odpowiedzi na forum dlatego prozba do wszystkich o pomoc.

opis: dysk 40gb podzielony byl na 2 partycje - system i reszta, podczas pracy dorwalem program do diagnozy silnikow samochodowych, na kompie zainstalowany anty wirus nod32, po uruchomieniu tegoz programu nie bylo widac niczego zlego, problem okazal sie po zrestartowaniu machiny,nie ma systemu plikow, fdisk widzi jakies dziwne zeczy a system plikow okresla"non-dos" dysk pod innym kompem widziany tylko w biosie,chcialbym odzyskac dane-tylko nie wiem czym bo wiekszosc programow odzysuje ale z fata lub ntfsa- a tu nic nie skutkuje, partition magic widzi dysk jako caly "bad" bez numeru seryjnego. nie skutuje tez fdisk/mbr:(
    dodaje:
    system plikow byl fat32, system win me, dysk raczej sprawny tylko podejrzewam ze wyczyszczony/zmieniony "mbr"
    gdyby byl ntfs to fdisk by nic nie widzial a partiton magic owszem i nie bylo by sprawy- ponadto problem wystapil po restarcie kompa!:(
    wzagra
    Level 33  
    od razu się zastrzegam: nie wiem czy to jest rozsądne - ale tonący chwyta się brzytwy ;)) - ja bym spróbował uruchomić na kompie knoppixa z CD i sprawdził czy on nie zobaczy czegoś na tym dysku... u mnie w pewnej sytuacji pomógł - a wyglądało to jakby dysk skutecznie padł bo nie uruchamiał się dalej niż za bios-a...
    Talibanczyk
    Conditionally unlocked
    Jaki system?? i na jakim systemie plików ???

Jesli NTFS to nie dziw sie ze FDISK nie widzi partycji
    mczapski
    Level 39  
    Przeżyłem coś podobnego. Po dziesiątkach prób odzyskania systemu danych w zasadzie poległem. Ale podczas odzyskiwania danych programem ONTRACKa odnalazł się "Gaoboten.gen", który pomimo iż nie odzyskiwałem plików exe przelazł chyba na obecny dysk systemowy. Norton Antiwirus chwycił go przez chwilę podczas kopiowania plików odzyskanych. Teraz nigdzie nie daje się wykryć ani usunąć. W sumie mało optymistyczne. A literatura mówi, że ten wirus nie niszczy dysków.
    cnicers
    Level 12  
    pod niczym nie widac tego dysku-a programy albo nic nie robia albo sa tylko do odzysku danych skasowanych "deletem" w moim przypadku nie skuteczne sa wszelkiej masci recovery jakich nazwy spotkalem na forum, zalatwiam tego linuxa -ale podejrzewam ze to nic nie da.
    czekam na wszelkie madre sugesie- pozdrawiam uzytkownik :)

dodaje:
    siadlem po swiecie nad tym wszystkim i zrobilem- tzn odzyskalem okolo 98% rzeczy, jakies drobiazgi nie daja sie zapisac reszta jest - w tym pliki *.jpg i *.mp3 bez zadnych strat- co wyczytalem na forum ze jest niemozliwe- ktos pisal, ze jest klopot ze zdjeciami a muzyka bedzie szatkowac- u mnie nie ma tego problemu. dla podobnych przypadkow udzielam info - uzylem pogramu "R-STUDIO".