Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Oszustwo na nieoryginalne części w serwisie GSM

KubA363 12 Aug 2021 16:35 576 28
    KubA363
    Level 5  
    Zostałem właśnie oszukany orzsz serwis. Oddałem telefon na wymianę wyświetlacza. Mimo że przedtem pytałem czy część będzie oryginalna serwisant powiedział że tak, jednak po odbiorze okazało się że wyświetlacz nie jest oryginalny i ma słaby kontrast. Wiecie może co mogę z tym zrobić? Jak udowodnić ze część nie jest oryginalna?
    Matuzalem
    Level 43  
    Skoro - jak wynika z Pańskiego postu - wie Pan, że
    KubA363 wrote:
    ...wyświetlacz nie jest oryginalny...
    i został Pan oszukany, to po co pytanie o to
    KubA363 wrote:
    Jak udowodnić ze część nie jest oryginalna?

A w ogóle, to dlaczego
    KubA363 wrote:
    po odbiorze
    nie wyjaśnił Pan sprawy wyświetlacza i kontrastu w serwisie?
    KubA363
    Level 5  
    W serwisie zobaczyłem i wydawało się normalnie, spieszyłem się, potem dopiero w domu bardziej się przyjrzałem
    nutergsm
    Moderator of GSM
    Zacznij od wyjaśnienia sprawy z serwisem który wymieniał wyświetlacz. Dobrze by było podać o jaki telefon chodzi.
    KubA363
    Level 5  
    Telefon to xiaomi Redmi Note 6 Pro a co do wyjaśnienia tej sprawy pójdę już w poniedziałek
    staś pytalski
    Level 39  
    Z ciekawości ile zapłaciłeś za ten wyświetlacz?
    KubA363
    Level 5  
    No z naprawą wyszło 240 lecz gdy tuż po uszkodzeniu telefonu chodziłem po serwisach w okolicy orientując się co gdzie jak i za ile gdy zadałem podstawowe pytanie o oryginalność części powiedziała że jak najbardziej oryginalne i powiedziała że 230 zł (wtedy jeszcze nie oddawałem telefonu) kilka dni później poszedłem do tego serwisu i już inny pracownik akurat mnie obsługiwał i powiedział że wyjdzie od 230 do 250. Zastanawia mnie czy wgl co pracownicy się znają? Jedno mówi jedno drugie drugie, jedno ori wyświetlacz drugie nie nwm...
    staś pytalski
    Level 39  
    Skoro robiłeś rekonesans, trzeba było zadzwonić jeszcze do autoryzowanego serwisu Xiaomi i tam zapytać ile kosztuje naprawa.
    KubA363
    Level 5  
    No mogłem rzeczywiście ale myślałem że będzie drogo a nie mam dużo pieniędzy w dodatku nie wiem czy u mnie w mieście jest taki serwis a przesyłki to dodatkowy koszt, cóż zobaczymy jak wyjdzie
    Robert B
    Level 43  
    Przede wszystkim powinieneś szukać serwisu autoryzowanego przez producenta, jak np. ten:
    https://www.ccsonline.pl/
    Dają kosztorys do akceptacji i dopiero później naprawiają. Dają również pełną gwarancję a wymienione części możesz nawet zabrać jak chcesz.
    Korzystałem z ich usług dwukrotnie z telefonami Xiaomi.
    Dla Twojego telefonu wymiana kosztuje:
    Oszustwo na nieoryginalne części w serwisie GSM
    Ale za to masz gwarantowane oryginalne części a nie chińskie podróby.
    KubA363
    Level 5  
    Będę wiedział na przyszłość, ale ten serwis znajomi mi polecali i dobre opinie ma a koledze z tego co mówił wymienili ekran na oryginalny ale wiadomo każdy chce jak najwięcej zarobić...
    Robert B
    Level 43  
    KubA363 wrote:
    z naprawą wyszło 240

Wolałbym dołożyć te 5 dych, niż płacić oszustom.
    Za drogi telefon na takie eksperymenty.
    KubA363
    Level 5  
    Jak najbardziej rozumiem ale to ile za niego dałem (nie tak wsm dużo), potrzeba danych z niego i ogólna sytuacja finansowa dała górę, najwyżej sprzedam jak nie wyjdzie nic z tym serwisem
    Yansi
    Level 13  
    KubA363 wrote:
    najwyżej sprzedam jak nie wyjdzie nic z tym serwisem

Oczywiście przy sprzedaży napiszesz, że wyświetlacz nie oryginalny i obniżysz cenę za telefon?
    clubber84
    Level 28  
    Yansi wrote:
    obniżysz cenę za telefon?

Nie łudź się kolego, tak nie zrobi. Musi sobie odbić przecież zszargane nerwy po przejściach z serwisem. 😅
    mobista
    Level 35  
    KubA363 wrote:
    Będę wiedział na przyszłość, ale ten serwis znajomi mi polecali i dobre opinie ma a koledze z tego co mówił wymienili ekran na oryginalny ale wiadomo każdy chce jak najwięcej zarobić...

To w takim razie wina Twoich znajomych! Powinieneś sytuacje wyjaśnić z nimi.
    KubA363
    Level 5  
    Jak najbardziej rozumiem ale to ile za niego dałem (nie tak wsm dużo), potrzeba danych z niego i ogólna sytuacja finansowa dała górę, najwyżej sprzedam jak nie wyjdzie nic z tym serwisem

Dodano po 4 [minuty]:

To w takim razie wina Twoich znajomych! Powinieneś sytuacje wyjaśnić z nimi.[/quote]

Nie koniecznie wina znajomych bo temu co wymieniali ekran w podobnym xiaomi widziałem ten telefon i ekran wyglądał jak oryginalny więc oni absolutnie nie mają za to odpowiedzialności

Dodano po 5 [minuty]:

Yansi wrote:
    KubA363 wrote:
    najwyżej sprzedam jak nie wyjdzie nic z tym serwisem

Oczywiście przy sprzedaży napiszesz, że wyświetlacz nie oryginalny i obniżysz cenę za telefon?

Co do sprzedazy to i tak będę bardzo dużo na minusie ale pewnie wspomnę o tym fakcie wyświetlacza, napisze że został wymieniony w serwisie na nowy i mam wszystkie dokumenty z tej naprawy nie muszę się przecież znać czy to oryginalny czy nie. Powiem tak, to nie był amoled tylko LCD. Oryginalny był trochę lepszy co nie znaczy że z tego nie da się korzystać, jak ktoś nie miał wcześniej tego modelu telefonu to pewnie nie zauważy i tak, mi to trochę przeszkadza bo np obrabiałem zdjęcia na telefonie itp ale zobaczymy jeszcze ostatecznie w poniedziałek

Dodano po 3 [minuty]:

W serwisie zobaczyłem i wydawało się normalnie, spieszyłem się, potem dopiero w domu bardziej się przyjrzałem
    Chris_W

Level 38  
    KubA363 wrote:
    Zostałem właśnie oszukany orzsz serwis. Oddałem telefon na wymianę wyświetlacza. Mimo że przedtem pytałem czy część będzie oryginalna serwisant powiedział że tak, jednak po odbiorze okazało się że wyświetlacz nie jest oryginalny i ma słaby kontrast. Wiecie może co mogę z tym zrobić? Jak udowodnić ze część nie jest oryginalna?

Nie masz odpowiednich możliwości żeby to udowodnić - a "słaby kontrast" nie jest dowodem.
    Ustaw odpowiedni kontrast w ustawieniach.
    KubA363
    Level 5  
    No właśnie znie mam dowodu a w ustawieniach zrobiłem co mogłem ale jak pójdę do serwisu nie będę im od razu mówił że nie oryginał tylko ze chyba wadliwy egzemplarz bo ma gorsza lekko jasność i kontrast
    blahfff
    Level 39  
    Robert B wrote:

Ale za to masz gwarantowane oryginalne części a nie chińskie podróby.

Czy chinski wyswietlacz do chinskiego telefonu nadal mozna nazwac chinska podroba?

Cena ktora zaplacil jest troche za niska jak na nowy, oryginalny wyswietlacz do tego modelu, ale "sety" do Xiaomi generalnie sa czesto praktycznie gole i czasem nawet trudno je odroznic od oryginalu na pierwszy rzut oka. Dodatkowo, sporo hurtowni zwyczajnie klamie piszac o oryginalnych czesciach, a dopytujac o szczegoly i przykladowo czemu ekran wyglada troche inaczej niz oryginalny wygaduja pozniej jakies bzdury o roznych fabrykach itp. Moze to wiec tego typu "oryginal", gdzie sam serwis intencje mial dobre, ale sam zostal oszukany przez dostawce, ktorego oszukal jego dostwaca itp. To niestety nie jest takie nierealne jak sie wydaje.

Sprawe nalezalo by w pierwszej kolejnosci wyjasnic z serwisem ktory wykonywal naprawe a nie zalic sie _od razu_ na forum, czy nazywac kogos od razu oszustem (choc to akurat inny uzytkownik). Zawsze jest przeciez jakas gwarancja, opcja na wyjasnienie problemu itp.

Jesli zas chodzi o serwis autoryzowany - to nie zawsze jest lepsza opcja, bo choc masz gwarancje, ze dostaniesz oryginalne czesci (choc i tu czasem sie kwiatki zdarzaja) to mozesz sie tez czasem spodziewac dodatkowych kosztow za dodatkowe usterki (np peknieta klapke bez wymiany ktorej naprawy nie moga skonczyc itp), oraz przywrocenie ustawien fabrycznych/wgranie nowego softu, a wiec i z na utrate danych w telefonie.

KubA363 wrote:
    ]Co do sprzedazy to i tak będę bardzo dużo na minusie ale pewnie wspomnę o tym fakcie wyświetlacza, napisze że został wymieniony w serwisie na nowy i mam wszystkie dokumenty z tej naprawy nie muszę się przecież znać czy to oryginalny czy nie. Powiem tak, to nie był amoled tylko LCD.

Redmi Note 6 Pro ma wlasnie ekran typu LCD. Te modele nie korzystaly z OLEDa.
    KubA363
    Level 5  
    No właśnie znie mam dowodu a w ustawieniach zrobiłem co mogłem ale jak pójdę do serwisu nie będę im od razu mówił że nie oryginał tylko ze chyba wadliwy egzemplarz bo ma gorsza lekko jasność i kontrast
    mobista
    Level 35  
    Zawsze możesz reklamować i chcieć wymiany na lepszej jakości wyświeltacz.
    Robert B
    Level 43  
    blahfff wrote:
    Czy chinski wyswietlacz do chinskiego telefonu nadal mozna nazwac chinska podroba?

Oczywiście, ponieważ jakbyś nie wiedział, to pod jednymi podpisuje się oryginalny producent a drugie są produkowane gdzieś-tam a logo producenta jest zwyczajnie fałszowane.
    Całe telefony też fałszują w taki sposób.
    blahfff wrote:
    Dodatkowo, sporo hurtowni zwyczajnie klamie piszac o oryginalnych czesciach

No właśnie i dlatego:
    blahfff wrote:
    chinski wyswietlacz do chinskiego telefonu nadal mozna nazwac chinska podroba
    KubA363
    Level 5  
    Jak już tak teraz przeglądam na różnych serwisach to rzeczywiscie z oryginalnością różnie, sam kiedyś wymieniałem sobie w Samsungu S3 wyświetlacz na nieorginalne by tylko dane odzyskać, po jakimś czasie wyświetlacz świecił tylko jak się go mocno przyciskało co jest absurdem, również kiedyś w iPhone 6 wymieniałem na nieorginalny i w podobnej cenie co w S3 a mimo tego był świetnej jakości i wytrzymalszy na upadki bardziej niż oryginał więc jest różnorodność tyle że w przypadku tych telefonów nie miała dla mnie znaczenia oryginalność
    PRL
    Level 40  
    Quote:
    sam kiedyś wymieniałem sobie w Samsungu S3

Co sprawiło, że tym razem nie podjąłeś się samodzielnej wymiany, płacąc 230 zł?
    KubA363
    Level 5  
    Jak już tak teraz przeglądam na różnych serwisach to rzeczywiscie z oryginalnością różnie, sam kiedyś wymieniałem sobie w Samsungu S3 wyświetlacz na nieorginalne by tylko dane odzyskać, po jakimś czasie wyświetlacz świecił tylko jak się go mocno przyciskało co jest absurdem, również kiedyś w iPhone 6 wymieniałem na nieorginalny i w podobnej cenie co w S3 a mimo tego był świetnej jakości i wytrzymalszy na upadki bardziej niż oryginał więc jest różnorodność tyle że w przypadku tych telefonów nie miała dla mnie znaczenia oryginalność

Dodano po 5 [minuty]:

PRL wrote:
    Quote:

W starszych telefonach było to łatwiejsze, pewnie że pierwsze co po uszkodzeniu ekranu zrobiłem to na yt zobaczyłem jak przebiega tu taka wymiana i stwierdziłem że będzie to dla mnie za trudne nie chce ryzykować by czegoś nie urwać czy nie uszkodzić
    blahfff
    Level 39  
    Robert B wrote:
    Oczywiście, ponieważ jakbyś nie wiedział, to pod jednymi podpisuje się oryginalny producent a drugie są produkowane gdzieś-tam a logo producenta jest zwyczajnie fałszowane.

Zdaje sie, ze nie nie zrozumiale. Chodzilo mi glownei o zwrot "chinski", bo mowa o przypadku gdzie mamy chinski telefon do ktorego czesci produkowane sa rowniez chinskie. Jesli zas chodzi o logo, Xiaomi akurat nie umieszcza go nigdzie itp. Mozna to co najwyzej nazwac podroba, choc osobiscie w takim przypadkach wole okreslenie zamiennik, co samo w sobie nie jest zle, niezaleznie czy mowa o czesciach do telefonu, samochodu czy czyms tak prostym jak tusz/toner do drukarki. Podrobka (w sensie bezczelna, kiepskej jakosci) to np LCD w miejsce OLEDa itp, ale to nei ten przypadek.

Zdarza sie tez. ze tego typu czesci sa faktycznie oryginalnymi, ale takimi ktore nie przeszly testow jakosci i zamiast do utylizacji poszly na sprzedaz po nizszej cenie. Niestety kolejni sprzedawcy nie sa, ba nie chca byc o tym informowali co powoduje problemy dalej.

KubA363 wrote:
    W starszych telefonach było to łatwiejsze, pewnie że pierwsze co po uszkodzeniu ekranu zrobiłem to na yt zobaczyłem jak przebiega tu taka wymiana i stwierdziłem że będzie to dla mnie za trudne nie chce ryzykować by czegoś nie urwać czy nie uszkodzić

Wymiana ekranu na oryginalny wyglada podobnie jak w Samsungu S3, czyli przekladasz plyte glowna i reszte elementow do nowego ekranu z ramka (bo tak w oryginale wystepuje). W sumie jedyny wiekszy problem, o ile ktos nie ma dwoch lewych rak, to odklejenie baterii. Znalezienie oryginalnego ekranu, ktory faktycznie bedzie oryginalny to wieksze wyzwanie.
    KubA363
    Level 5  
    PRL wrote:
    Quote:

Robert B
    Level 43  
    blahfff wrote:
    Zdarza sie tez. ze tego typu czesci sa faktycznie oryginalnymi, ale takimi ktore nie przeszly testow jakosci i zamiast do utylizacji poszly na sprzedaz po nizszej cenie. Niestety kolejni sprzedawcy nie sa, ba nie chca byc o tym informowali co powoduje problemy dalej.

I właśnie chodziło mi o części pełnowartościowe, na które jest gwarancja producenta.