Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault scenic - Tester diagnostyczny

Michu11024 14 Aug 2021 13:45 459 18
Texa Poland
    Michu11024
    Level 8  
    Hej, czy program diagnostyczny Sdprog razem z interfejsem elm327 do komputera będzie dobry do diagnostyki renault scenic 2? Chodzi o odczytywanie błędów silnika, obroty itp bez żadnego programowania taki do podstawowego użytku domowego. Czytałem opinie że podobno nie łączy, czasami zawiesza, nie odczytuje błędów itd. ale są też pozytywne opinie i sam nie wiem. Czy ktoś miał styczność z tym programem i może doradzić? Chyba ze macie jakaś inna propozycje dobrego i taniego programu na komputer. Chciałem Clipa ale ze względu na cenę odpada, tak jak wszystko powyżej 300zl.
  • Texa Poland
    bubu1769
    Level 41  
    Czemu?
    Można tanim kosztem poprawić swój samochód i na przykład dodać tempomat.
    Oczywiście trzeba mięc pojęcie co się dokładnie robi bo można narobić bałaganu.
    A odczyt błędów z dużej części modułów naprawdę się przydaje.
  • Texa Poland
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    Jak zdemolowanego syfa trzeba miec zeby potrzeba bylo miec prywatny komputer to jednego samochodu? Sam mam 2 renowki i w kango nawet nie mam gniazda diagnozy.
    kortyleski
    Level 43  
    bubu1769 wrote:
    Można tanim kosztem poprawić swój samochód i na przykład dodać tempomat

Taa elemem i sd progiem. To już lepiej młotkiem i przecinakiem. Tak samo skutecznie a taniej.
    Niestety tu tylko clip i to nie ryżowy
    bubu1769
    Level 41  
    Ja tam wolę mieć możliwość samodzielnej diagnostyki samochodu bez potrzeby jeżdżenia po "fachowcach".
    Do podstawowych rzeczy wystarcza proste narzędzia bez konieczności inwestowania w profesjonalny sprzęt.
    W Renówkach tymi programami uaktywnialem już tempomaty, kodowałem nowe karty, zmieniałem języki oraz dodawałem i dezaktywowałem czujniki ciśnienia opon.
    Fakt wymaga to poświęcenia trochę czasu na czytanie i zapoznanie się krok po kroku co należy robić aby nie ubić sterowników ale jeśli ktoś lubi tak jak ja szukać tanich rozwiązań tam gdzie inni twierdzą że trzeba wydać sporo pieniędzy, to sądzę że warto.
    Są rzeczy których się nie podejmuje ze względu na zbyt duże ryzyko, jak na przykład montaż automatycznej klimatyzacji, bo do tego raczej bym już wolał użyć właściwego CLIP-a.
    Zazwyczaj negowanie tanich rozwiązań widzę że idzie ze strony osób które mają oryginalne interfejsy.
    Jeśli tak bardzo się obawiacie że przez takie rozwiązanie ucieknie wam klientela to muszę was uspokoić że obecnie zdolności techniczne w społeczeństwie to towar deficytowy i i tak wiele osób nie podejmie się ingerencji w cokolwiek w samochodzie a część spróbuję i coś namiesza że i tak wyląduje u was.
    kortyleski
    Level 43  
    bubu1769 wrote:
    Ja tam wolę mieć możliwość samodzielnej diagnostyki samochodu bez potrzeby jeżdżenia po "fachowcach".

A czy ja mówię że nie? Tylko nie ryżem elem.
    bubu1769
    Level 41  
    A czemu nie?
    Fakt są interfejsy na które nie można mocniej spojrzeć ażeby się nie wysypały ale od tego są oceny i komentarze na ofertach żeby kupić coś pewniejszego.
    Ja za swojego dałem parę lat temu całe 15 zł i jak do tej pory dział bez zastrzeżeń a używam go codziennie podglądu parametrów silnika w samochodzie.
    Trzeba być świadomym ograniczeń danego rozwiązania i nie oczekiwać cudów.
    Michu11024
    Level 8  
    Ja potrzebuje tylko do podstawowej diagnostyki samochodu. Mam 2 renówki i chciałem kupić coś co będzie potrafiło odczytać np obroty silnika i jakiś błąd powodujący zapalenie się check engine. Nie mam rozwalonego samochodu, chciałem po prostu kupić coś niedrogiego do użytku domowego żeby poprostu było, zanim pojade do mechanika to żebym mógł zobaczyć co sie dzieje. Clip odpada że względu na cenę i na to że pewnie dużo razy go nie użyje w całym okresie użytkowania samochodu. Jeżeli elm i sdprog itp nie nadają się to w takim razie odpuszczam temat. Raczej też nie będę się bawił w jakieś rosyjskie programy.
    bubu1769
    Level 41  
    Do podstawowych rzeczy w silniku, podgląd części parametrów i kasowanie błędów, to wystarczy ELM i na przykład program Torque.
    Jeśli masz obawy przed rosyjskimi programami, to możesz spróbować interfejsu DS150E.
    Chińskie clony w miarę sobie radzą, ale trzeba znaleźć dobrego sprzedawcę, i też należy pamiętać że oprogramowanie ma swoje ograniczenia.
    Jest jeszcze program CASCADE (Hi-Scan) działający na interfejs KKL, koniecznie z chipem FTDI, z tego co pamiętam też szło nim połączyć się ze Scenikiem.
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    Zazwyczaj negowanie tanich rozwiązań widzę że idzie ze strony osób które mają oryginalne interfejsy. Im fejs ma wiecej opcji, tym bardziej uwalisz auto.

I problem sam sie robi , dodatkowy i calkiem drogi w porownaniu do pierwotnej usterki, czasami zupelnie nie zwiaznej.
    stasiekb100
    Level 26  
    Dobra, jak odróżnić clipa orginalnego od chińczyka? Możecie jakiś sklep polecić.
    bubu1769
    Level 41  
    Głównie widać to po cenie, chociaż na portalach aukcyjnych różnie z tym bywa.
    Ogólnie za oryginał trzeba zapłacić ponad 1k zł ryżową wersję można znaleźć za połowę mniej.
    Tylko jak już zamierzasz się bawić CLIP-em to musisz pamiętać że to jest dość potężne narzędzie i jak nie będziesz uważał to możesz narobić bałaganu.
    Michu11024
    Level 8  
    Strumien swiadomosci swia wrote:
    Zazwyczaj negowanie tanich rozwiązań widzę że idzie ze strony osób które mają oryginalne interfejsy. Im fejs ma wiecej opcji, tym bardziej uwalisz auto.

I problem sam sie robi , dodatkowy i calkiem drogi w porownaniu do pierwotnej usterki, czasami zupelnie nie zwiaznej.

Ja nie potrzebuje profesjonalnego bo nic nie zamierzam grzebać głębiej ani tym bardziej programować, jedynie clip ma ta przewagę ze odczyta błędy ze wszystkich modułów np jak pojawi się kontrolka service i komunikat usterka elektroniki. Zwykłym programem tego nie zdiagnozujesz a w scenicach to chyba częsty problem.
    Michu11024
    Level 8  
    adam7009 wrote:
    Dałem Ci link do profesjonalnego legalnego urządzenia za parę złotych.

Tak, zobaczyłem i właśnie ten kupię zobaczymy jak się sprawdzi. Dzięki wielkie za pomoc. Pozdrawiam.