Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Driving Force GT zasilacz - czy to wina zasilacza?

rafciek328 17 Aug 2021 15:37 909 8
Tespol
    rafciek328
    Level 8  
    Mam problem, kiedy kierownica jest połączona do zasilania, feedback jest "zakleszczony" w każdej grze i nie da się tego zmienić. Kiedy odłączam zasilanie, mogę grać ale już bez sprzężenia zwrotnego. Kierownicę kupiłem używaną jakiś czas temu. Zasilacz leciutko śmierdzi spalenizną. Czy to wina zasilacza? Nie wiem czy nowy kupić zasilacz
  • Tespol
  • Tespol
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    rafciek328
    Level 8  
    A dziękuję za przyjęcie :) Gram na niej na PS4 przez przejściówkę ale swego czasu próbowałem i na PS3, z tym samym skutkiem. może po prostu to kupić i sprawdzić -> https://allegro.pl/oferta/zasilacz-dc-24v-800ma-0-8a-5-5-2-1-fld181-11056191978 bo jeśli chodzi o multimetr to jestem kompletnie zielony. W sumie to sam nie wiem co jej dolega bo skręcać skręca tylko z ogromnym oporem i nie da się tego zmienić ani kółeczkiem, ani plus/minus ani w ustawieniach gry, a po odłączeniu zasilania śmiga tyle że tym razem bez żadnego oporu..
    ..Na trzech monitorach to pełny realizm :)
    rafciek328
    Level 8  
    Zauważyłem jedną rzecz, kiedy przechylę w którąś stronę kierownicę i ją puszczę, zaczyna ona lekko terkotać, jak zatrzymam ją, terkot ustaje.
    User removed account
    Level 1  
    sylweksylwina
    Moderator of Computers service
    A nie lepiej sprawdzić napięcie na wyjściu? Co do zapachu można łatwo pomylić zapach spalenizny z zapachem samego plastiku.

A jak kierownica sztywnieje po podłączeniu zasilacza to silniki raczej dostają zasilanie. Być może enkoder jest uszkodzony, lub mosfety sterujące pracą silnika.