Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki odtwarzacz MP3 wybrać?

Grosheck 28 Oct 2005 10:47 7761 25
    Grosheck
    Level 12  
    nie jest to najwyższa półka cenowa, na ogół < 500zł

Które :?: albo inaczej
    Którego na bank nie brać :?:

SONY CDX-S2250
    SONY CDX-S2220
    SONY CDX-R3350

JVC KD-G402
    JVC KD-G401
    JVC KD-G311/312
    JVC KD-SC601
    JVC KD-S721R
    JVC KD-G411
    JVC KD-LH7R

Pioneer DEH-4700MP
    Pioneer DEH-3700MP
    Pioneer DEH-3730MP

Panasonic CQ-C1311/1321
    Panasonic CQ-C3300

Blaupunkt Milano
    Blaupunkt Brighton

Clarion DB358RMP
    Alpine CDEE-9841R

ewentualnie jakie inne do 500zł.
  • Helpful post
    norti
    Level 19  
    sluchalem clariona 358 i z sonych, blaupunkta, pioneera, alpiny niskiej, gral najlepiej - nie zamulal niskimi czestotliwosciami, a gral dynamicznym miekkim basem i czystymi nie podbitymi sopranami. jvc nie sluchalem, ale z niskich linii mysle ze tez clarek bedzie lepszy
    Grosheck
    Level 12  
    A jakie zdanie nt. wersji Clarion 538 :?:
    http://allegro.pl/show_item.php?item=68320248

A dodatkowo mam pytanie jesli chodzi o wyposażenie

wyjscia na wzmacniacz
    złącze do telefonu + fader
    itp itd

może sie zdarzyc ze jedno np gra nieco lepiej, ale drugie za to jest lepiej wyposazone...
    denzi
    Level 19  
    To zależy co chcesz:
    dobre wyposażenie ma Blaupunkt
    wysoka jakość dzwięku Alpine(1) Pioneer/Clarion(2)
    Odrzuciłbym za to JVC i Panasonica. Zamiast nich lepiej wziąść Kenwood'a
    Radek_bmw
    Level 11  
    Witam. Mialem kilka Pioneerów, sony, kenwood`a i z tych trzech mogłbym Ci polecić Pioneera. Najlepszy dzwięk i duza mozliwość regulacji. Sony - stanowczo odpada (mało sopranów) niskie modele soniaka zawsze były przeciętne i nie należy się po nich spodziewać żadnej rewelacji. Teraz mam wysoki model Pioneer`a deh-p 7600 i jestem z niego mniej zadowolony niż z poprzedniego modelu deh-p 5530 (deh-p 7600 ma gorszy dźwięk, ładniejszy wyświetlacz i sporo niewykorzystanych funkcji). Ale i tak mam zamiar go zmienić na Alpine:D
    Grosheck
    Level 12  
    Czyli do wyboru zostaja następujące playery:

Pioneer DEH-4700MP
    Pioneer DEH-3700MP
    Pioneer DEH-3730MP

Blaupunkt Milano
    Blaupunkt Brighton

Clarion DB358RMP
    Alpine CDEE-9841R

Alpine/Clarion ma najlepszy dzwięk
    Blaupunkt ma nieco gorszy dźwięk, ale lepsze wyposażenie...

Nadal bede wdzieczny za uwagi i sugestie...
    denzi
    Level 19  
    Pioneery deh 3700 odrzuć od razu, ta nędza nawet nie powinna mieć znaczka Pioneer. Słaba korekcja dżwięku BTB zamiast eeq, 1 preout, brak rds-u.
    4700 to fajne radyjko tyle że ma 1 preout( akurat pod subwoofer), choć dla późniejszej rozbudowy o kolejne wzmaki to za mało. Pozdro
    Grosheck
    Level 12  
    Będzie raczej tylko jeden wzmacniacz.
    Te car audio pobędzie ze mną jakiś dłuższy czas :D

A jak ten Pioneer 4700 ma się do Clariona, Blaupunkta czy Alpine (oczywiscie wyzej wymienionych modeli) :?:
    Mart15
    Level 13  
    Jak zagra, to zależy jeszcze od głośników jakie posiadasz.
    Dobre głośniki to podstawa.
    Łączenie dobrego radia z kiepskimi głośnikami, to da tylko jeden efekt, zawsze mierny.
    Modele Pionka 3700 i 3730 to te same radia, z różnicą koloru podświetlenia.
    Osobiście mam Pionka 3300, ale niestety to dużo różny model od 3700, jest bogatszy, z głośnikami Pionka TS-C1620 i chodzi to pięknie (tytan i neodym robi swoje). Wysokie skręcone do "0", jedynie Loudnes na "mid", lub "hi", zależy od muzy.

Pozdro.
    :D
    denzi
    Level 19  
    Jak dla mnie wybór między Pioneer deh4700 a tym Alpine 9841 z lekką przewagą Pioneera za wygląd i gałe głośności. Za to Alpine ma sterowanie subem z poziomu radia. Reszta należy do ciebie
  • Helpful post
    denzi
    Level 19  
    Co do audio w Volvo:
    wzmacniacz 4 kanałowy:arrow: sprawdz na allegro( magnat lub mac audio kupisz tak koło 300 zł)
    pod kanał przedni:arrow:odseparowane Hertze 13cm, ewentualnie Magnat
    tylnie głośniki pod radio: tu dużo możliwości, może starczą jakieś 2drożne soniaki magnaty( 13 cm tak do 150/180zł )
    tylni kanał zmostkujesz na suba, ale tu mam problem, piszesz że chcesz sub włożyć do schowka, ale do niego wejdzie sam głośnik. Może zamontuj suba w kole zapasowym ( widziałem opcje w Civicu że typek mógł go wyjmować a koło zapasowe dalej pod nim było)
    W Pioneerze 4700 jest taka funkcja FIE( odcina górne i średnie pasmo na tylnim kanale). Ale radio ma tylko jedno wyjście preout więc musiałbyś zrezygnować z podłączenia przednich głośników pod wzmaka bo i w nich nie miałbyś góry(bo preout obsługuje tylni kanał) Przy tym radiu więc możesz zaoszczędzić: wzmak 2kanałowy (na allegro kupiłem pionka za 200zeta)
    RWO_starowka
    Level 11  
    Kup jakiegoś Kenwood'a ja mam Kenwood'a w samochodzie i te Pioneery czy Sony to siadają przy nim ;)
    Grosheck
    Level 12  
    denzi wrote:
    Jak dla mnie wybór między Pioneer deh4700 a tym Alpine 9841 z lekką przewagą Pioneera za wygląd i gałe głośności. Za to Alpine ma sterowanie subem z poziomu radia. Reszta należy do ciebie

Denzi, a ma co ty bys sie zdecydował :?:
    Wyglad faktycznie Pioneer ma lepszy...
    RWO_starowka
    Level 11  
    denzi wrote:

Kenwood też ma sterowanie Subwofferem z poziomu radia.
    Grosheck
    Level 12  
    no to mamy kolejengo zawodnika:
    Kenwood KDC-WF431 za 449PLN.

Ja stoi w porównaniu z Alpine i Pionnerem :?:
    bystry_p
    Level 11  
    Quote:
    Kup jakiegoś Kenwood'a ja mam Kenwood'a w samochodzie i te Pioneery czy Sony to siadają przy nim

Kolega chyba w zyciu nie sluchal Pioneer'a. Posiadam Pioneer'a DEH1400r, najnizszy model sprzed dwoch lat jednak posiada to co powinien :)... Kupilem po dobrych pieniadzach nowego Kenwood'a KDC 3031 (bez mp3) i z racji tego ze wyglada bardzo ladnie postanowilem je wsadzic do samochodu. Bass, treble regulujemy az do +/-8 (taka ma skale) jednak na maksymalnym podbiciu nigdy w zyciu nie zagra tak jak pioneer kiedy podbijemy bas i wysokie do polowy. Loudness w kenwoodzie nie wiem po co jest :D roznica po wlaczeniu w porownaniu do pionka zadna. Sprzedalem Kenwood'a i spowrotem wrzucilem starego pioneer'a. Nie ma porownania pod zadnym wzgledem, no moze kenwood wygladal ladniej ale to w CA wogole nie jest wazne.
    Moim zdaniem w tej dziedzinie licza sie Pioneer, Alpine i Clarion. Aha, naleze do ludzi ktorze slysza JAK gra a nie slysza ZE gra i ZE GRA GLOSNO.
    Pozdrawiam.
    PS. Wiem ze nie udzielam sie na forum i w zwiazku z tym moje wypowiedzi moga byc brane z 'przymruzeniem oka' ale zaufaj mi a nie pozalujesz :) Najlepiej idz do sklepu i posluchaj i kenwooda i pionka i clarka i alpine :) kenwood'a odrzucisz, jestem pewien. W pionku pobaw sie ustawieniami, loudness wlacz przy cichym odluchu na maks :) zobaczysz ze loudness pionka a kenwooda to dwa rozne pojecia.
  • Helpful post
    denzi
    Level 19  
    Bystry, masz rację, dlatego pominąłem Kenwooda przy swoim wyborze.
    RWO - masz wirtualne piwo na przeprosiny jeśli do tego samego samochodu i głośników wsadziłeś trzy radia w tej samej klasie cenowej i wyszło ci że kenwood lepiej gra. To nie sztuka powiedzieć że Ken za 2k jest lepszy w Mercu od Alpiny w Malarze...
    Grosheck
    Level 12  
    Grosheck wrote:
    denzi wrote:

Wyglad faktycznie Pioneer ma lepszy...

A na co ty byscie sie zdecydowali :?:
    Pioneer 4700 vs. Alpine 9841 :?:
    denzi
    Level 19  
    Stawiam na Tolka DEH 4700 bo nie będziesz zakładał Rainbow'ów zeby znajdować szczegóły w fonii:D Przy takim doborze sprzętu różnice między 2 ww przeze mnie radiami są minimalne. Dla mnie wygrywa Pioneer
    Grosheck
    Level 12  
    obejdę się bez sterowania subem z poziomu radia ?
    Pioneer chyba tej opcji nie miał...
    denzi
    Level 19  
    Jeżeli do radia-obojętnie czy Pionek czy Alpine- podłączysz 4kanałowy wzmak, to z racji że mają one 1 parę cinchy, będą traktować wszystkie głośniki jako tylnie (chincze obsługują tylni kanał).
    Wtedy ani funkcja FIE ani sterowanie subwooferem z poziomu radia nie będą użyteczne, dlatego wziąłbym pioneera, bo w tym momencie alpinie ucieka jej największy plus.
    Grosheck
    Level 12  
    Czy jest sens zasilać dodatkowo głośniki 13tki na przodzie z wzmacniacza, czy wystarczy im zasilanie z radia Pioneer 4700 :?:
    krecik0806
    Level 10  
    moim zdaniem najlepszym wyborem bedzie Clarion lub Alpine szczerze odradzam Sony... Ja sam mialem kilka Clarionow Alpine, JVC KD-SH909 Pionera 8100,9100 i ostatnio DEH-P8400 i szczerze powiem ze zawsze najbardziej zadowolony bylem z Clariona.Teraz mam Clariona DXZ948RMP i nie chce innego radia- nie wiem czy ktores radio ma tyle różnych ustawien no i to brzmienie jest SUPER!!!!!! Więc mój typ to Clarion!!!
    Mart15
    Level 13  
    Grosheck wrote:
    Czy jest sens zasilać dodatkowo głośniki 13tki na przodzie z wzmacniacza, czy wystarczy im zasilanie z radia Pioneer 4700 :?:

Sens jest zawsze, tylko, czy te 13-tki są wystarczająco mocne, aby pracowały pod wzmakiem. Na tym radiu masz 17 wat na kanał, a wzmacniacz ma więcej, więc różnica na pewno będzie.
    Pamiętaj o wygłuszeniu drzwi.

Pozdro