Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką stację lutowniczą wybrać?

Nagiel90 18 Aug 2021 11:22 447 5
    Nagiel90
    Level 5  
    Witam, chciałbym zacząć przygodę z lutowaniem SMD (bardzo początkujący), i zastanawiam się nad kupnem stacji lutowniczej takiej do 600 zł. I myślę nad zakupem takiej jak na dołączonym obrazku. Zależy mi na hot air wraz z kolbową (na wymienne groty), oraz zasilaczem w jednej obudowie (mam mały warsztat). Proszę o wasze opinie na temat tej bądź innej stacji.
    sSmall
    Level 20  
    Witam. Posiadam stację AOYUE 968A co prawda bez zasilacza i jestem bardzo zadowolony. Zasilacz który jest w stacji która prezentujesz na zdjęciu ma tylko 1A to już słabo aby sprawdzić np. Radio samochodowe z cd.
    maz9
    Level 19  
    Poszukaj 853d 5A wersja 5A bardziej się przydaje. 853da jest tylko 1A
    LightOfWinter
    Level 33  
    Witam

A ja nie polecam takiego rozwiązania. Z tego wskaźnik ciężko będzie dokładnie odczytać pobór prądu co ma często znaczenie w praktyce serwisowej.
    gorki73
    Level 33  
    Nagiel90 wrote:
    Witam, chciałbym zacząć przygodę z lutowaniem SMD (bardzo początkujący), i zastanawiam się nad kupnem stacji lutowniczej takiej do 600 zł. I myślę nad zakupem takiej jak na dołączonym obrazku. Zależy mi na hot air wraz z kolbową (na wymienne groty), oraz zasilaczem w jednej obudowie (mam mały warsztat). Proszę o wasze opinie na temat tej bądź innej stacji.
    Witaj, kluczowe pytanie; ile na to chcesz przeznaczyć ? Pozdrawiam
    tzok
    Moderator of Cars
    Nie polecam modeli kombo, z czasem będziesz chciał lepszą lutownicę, lepszy HA, lepszy zasilacz, albo któryś moduł się uszkodzi. Na dzień dzisiejszy nie kupowałbym lutownicy kolbowej innej niż na groty T12. To jest przepaść względem 900M. Zasilacz warsztatowy musi mieć regulację prądu i tryb CC.

Ja w zasadzie nie mam stałego warsztatu i mam lutownicę Quicko T12-952, hot-air Yihua 858D i zasilacz na module RuiDeng DPS3003 (mam też liniowy HQ POWER PS3003). To wszystko zajmuje mniej miejsca niż 853DA.