Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Yamaha A-670 + Elac Debut 2.0 - Podłączenie subwoofera z zestawu Logitech Z906

drflatron 19 Aug 2021 12:12 237 1
    drflatron
    Level 2  
    Cześć wszystkim!

Posiadam wzmacniacz Yamaha A-670 z podłączonymi kolumnami Elac Debut 2.0 B6.2.
    Muzykę słucham z gramofonów wpiętych w mixer Vestax PMC-05Pro IV.
    Zastanawiam się nad podłączeniem subwoofera z zestawu Logitech Z906, gdyż stoi on nieużywany w pudle od czasu zakupu Yamahy z Elacami - brakuje mi trochę basu po podłodze :) Jak to można sprawnie podłączyć? Czy ten subwoofer podłączyć bezpośrednio do wzmacniacza czy mixera (jest tam pełno różnych wejść). Jak jest najbezpieczniej? Jestem trochę świeżak w tych sprawach, więc proszę o jakieś jasne podpowiedzi od znawców tematu :)

pozdrawiam
    Jurek
    2konrafal1993
    Level 35  
    Wzmacniacz posiada wyjście na subwoofer i to z niego powinieneś skorzystać. Sam pomysł z użyciem tego subwoofera uważam za słaby, nie będziesz miał możliwości regulacji fazy bo ten subwoofer grał z głośnikami które nie dawały basu. Elac dają jakiś bas i bardzo prawdopodobne że doświadczysz znoszenia się basu przez co będzie dziura w paśmie, taki głuchy bas którego nie sposób słuchać. Oczywiście może być sytuacja że jakoś to zagra ale nie będzie cudownie. Sprzedaj logitecha kup subwoofer najlepiej z płynną regulacją fazy, słuchając stereo da się jakoś z sensem to zgrać bo masz czym kręcić. W stereo istotne jest zgranie fazowe subwoofera z kolumnami inaczej bas będzie niskiej jakości. Mając trochę szczęścia trafisz dobry subwoofer który zagra całkiem fajnie w stereo. Zapomniałem dodać że trzeba też dobrze ustawić filtr dolnoprzepustowy w suvwooferze by bas uzupełniał pasmo w dole a nie dudnił wtedy kiedy kolumny mają grać. Obu tych regulacji nie masz i to spowoduje słaby efekt którego nie poprawisz w żaden sposób. Takie kombinowanie zazwyczaj jest rozczarowujace a stereo wymaga dobrego zgrania by muzyka brzmiała naturalnie.