Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Klimatyzacja toyota Avensis D4D nie działa

OlciaAleksandra 19 Aug 2021 16:43 234 4
Texa Poland
    OlciaAleksandra
    Level 3  
    Ktoś na pewno wie o co chodzi. Klimatyzacja nie działa. Gaz jest, kompresor jakby chodzi. Hi - gorące dochodzi do ciśnienia na zegarach do ponad 70 psi natomiast Ło - zimne wyskakuje poniżej 20 psi. Jedna rurka od kompresora robi się ,, parząca" druga lodowata. Co może być przyczyną ? Może jakiś zawór mieszający w kompresorze ? Czy też wszystko jest ok tylko zawór rozprężny się nie otwiera ?
    Oczywiście wentylatory ładnie się kręcą

Dodano po 2 [minuty]:

Klimatyzacja toyota Avensis D4D nie działa Klimatyzacja toyota Avensis D4D nie działa

Dodano po 1 [minuty]:

Zdjęcia rurek : Klimatyzacja toyota Avensis D4D nie działa Klimatyzacja toyota Avensis D4D nie działa Klimatyzacja toyota Avensis D4D nie działa

Dodano po 33 [minuty]:

Chyba mąż ogarnął bo coś chłodzi :)

Dodano po 33 [sekundy]:

Tylko czy ta rurka ma być aż tak gorąca ?
  • Texa Poland
    ArturAVS
    Moderator of HydePark/Cars
    OlciaAleksandra wrote:
    Tylko czy ta rurka ma być aż tak gorąca ?

Od tego jest skraplacz przy chłodnicy aby schłodzić czynnik.

OlciaAleksandra wrote:
    Chyba mąż ogarnął bo coś chłodzi :)

Może zamiast liczyć na "bohatera w Swoim domu" warto z autem podjechać na odpowiedni serwis?
  • Texa Poland
    OlciaAleksandra
    Level 3  
    No wiadomo serwis musi opłacić ZUS swój czas prąd itd więc fajnie jest jechać i im zapłacić parę stówek, jednak ja grubego hajsu nie zarabiam samochód kupiłam za 500+ i i tak ledwo starcza z wypłaty na wszystko. Może kiedyś jak będę więcej zarabiać to kupię sobie nową furę i będę wozić się po serwisach, no ale niestety dziś żadnego serwisanta nie wspomoge :/
    ArturAVS
    Moderator of HydePark/Cars
    Rozumiem że każdy szuka oszczędności jednak w wielu przypadkach potrzeba wiedzy i umiejętności, zamiast naprawić można gorzej popsuć a wtedy koszta będą o wiele większe.
    OlciaAleksandra wrote:
    samochód kupiłam za 500+

To jest nie ważne w jaki sposób i za co kupiłaś auto, pewnych rzeczy zwykły użytkownik nie przeskoczy.
    OlciaAleksandra
    Level 3  
    Tak czy siak klimatyzacja działa i chłodzi, podczas jazdy schodzi do 4 stopni na kratce nawiewu więc jest chyba okey. Ja jestem zadowolona :)
    Mówił tylko że wystarczyło nabić gaz i z czasem sama się załączyła :)