Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Budowa altany z odzyskanego drewna z domu z bali. Opinie, pomysły i cena drewna.

motyl22 20 Aug 2021 15:17 342 2
Bosch
    motyl22
    Level 27  
    Witam. Planuję budowę altany o wym. max dopuszczonych do budowy, bez wymaganej zgody. I tu pierwsze pytanie. O ile zgoda nie jest wymagana, to czy należy zgłaszać ten fakt? Oczywiście to pytanie, aby potwierdzić bądź zaprzeczyć informacjom jakie już posiadam. Trochę dziwne, że muszę zgłaszać taką budowę z WŁASNEGO podwórka.
    Chciałbym prosić wszystkich, którzy już wybudowali swój mały kącik na zimne piffko, żeby podzielili się np. zdjęciem swojej altany i podpowiedzieli czego się wystrzegać przy budowie i gdzie i jakie błędy popełnili, co chcieli by poprawić?
    Może ktoś posiada jakieś ciekawe zdjęcie altany?
    Mój typ na dziś to ten:

Budowa altany z odzyskanego drewna z domu z bali. Opinie, pomysły i cena drewna.

Długo podejmowałem decyzję o budowie, ze względu na koszty materiału. Los jednak chciał, że dostałem 70 letni dom z bali do rozbiórki w zamian za drewno.
    Mam go całkiem sporo. część drewna została już posegregowana na odpad i jeszcze materiał.

Budowa altany z odzyskanego drewna z domu z bali. Opinie, pomysły i cena drewna. Budowa altany z odzyskanego drewna z domu z bali. Opinie, pomysły i cena drewna. Budowa altany z odzyskanego drewna z domu z bali. Opinie, pomysły i cena drewna. Budowa altany z odzyskanego drewna z domu z bali. Opinie, pomysły i cena drewna.

Sama budowa może zająć bardzo długo. Robione to będzie tylko w wolnej chwili. Sam fakt przygotowania drewna potrwa bardzo długo. Trzeba będzie pozbyć się gwoździ i pocięcia tego na deski.
    O ile gwoździe to tylko chęci i czas to zostawmy temat w spokoju.
    Martwi mnie cięcie tego na deski. Dysponuję domowej roboty cyrkularką i do tego silnikiem 7,0 kW albo 7,5 kW nie jestem pewien. Cyrkularka ta przenosiła napęd z silnika na stół pasem transmisyjnym. Tu zamierzam przygotować tą cyrkularkę trochę inaczej. Chcę zamontować silnik pod spodem z paskami klinowymi. Koła pasowe chcę dobrać odpowiednio dla obrotów tarczy widiowej 600 mm. Mam nadzieję, że uda mi się kontynuować budowę altany po skończeniu cięcia tego na deski. ;|) Wątpię, że jakiś tartak zgodzi się to ciąć ze względu na gwoździe. Choć jeszcze popytam.
    I na koniec. Czy ktoś orientuje się w cenie takiego drewna?
    Już kilka osób pytało mnie czy to do sprzedania, a ja nie zapytałem o propozycję. Ale też słyszałem, że jest drogie, choć nie znalazłem potwierdzenia na różnych portalach.
    Teoretycznie cena takiego drewna za m3 powinna wynosić co najmniej tyle samo co cena za m3 drewna już przygotowanego.

Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

Na zdjęciu średnia długość belek. I jeśli moderator uzna że hydepark jest bardziej stosowne, to proszę o przeniesienie.
  • Bosch
    OPservator
    Level 35  
    U mnie altana to grube słupy, grube krokwie i solidna OSB z papą na dach. Nie zacina, nie świeci, nie wieje, jest jasno i miejsce na grilla na 10 osób :)
    motyl22
    Level 27  
    OPservator wrote:
    U mnie altana to grube słupy, grube krokwie i solidna OSB z papą na dach. Nie zacina, nie świeci, nie wieje, jest jasno i miejsce na grilla na 10 osób :)

Podeślij dobry człowieku jakieś foto. Może coś mnie zainspiruje. Dzięki