Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wzmacniacz buczy i szumi

28 Paź 2005 12:58 1437 3
  • Poziom 12  
    mam wzmacniacz 2x TDA7294 i gra on bardzo dobrze nic nieszumi niebuczy ale mam slaby sygnal na wejsciu wiec dolozylem przedwzmacniacz Jabel J-42 http://www.jabel.pl/j_zest/j_042s.htm i strasznie buczy i szumi. czemu tak sie dzieje?? przedwzmacniacz jest zamontowany obok kondensatorow 4x10000uF i obok transformatora moze dlatego. niemam gdzie go indziej zamiescic wiec musi on zostac w tym miejscu. jak mozecie to poradzcie jak pozbyc sie tego buczenia i szumienia
  • Poziom 33  
    Witam
    No i sam sobie odpowiedziałeś na pytanie....
    Nie wolno umieszczać układów przedwzmacniaczy blisko trafa bo będzie przedostawać się w tor sygnałowy przydźwięk sieci.
    Pozdrawiam
    P.S
    Możesz pokombinować z ekranowaniem przedwzmacniacza.
  • Poziom 12  
    moze wlozyc go w najak metalowa obudowe i podlaczyc ja do masy??
  • Poziom 43  
    źle podlączona obudowa metalowa może jeszcze bardziej zwiększyc szumy, prawidlowo skonstruowana obudowaekran metalowy z musi się spotykac z masa wzmacniacza tylko w jednym miejscu.

może po prostu źle podlaczyłes zasilania. Wydaje mi się, że mozesz delikatnie zwiekszyć wzmocnienie samej końcówki. Preampy z jabela mają same w sobie coś takiego jak buczenie (nieco źle rozmieszczone sciezki) po za tym same łączenie plytek nie jest zupełnie obojetne, masy muszą się stykac w jednym miejscu, rpzewody muszą być ekranowane.

Temat zamykam jest w złym dziale (nie odnosi się do konstrukcji fabrycznej), po drugie o buczeniu we wzmacniaczach powstaly całe stosy postów na elektrodzie.