Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung NV70H5787CB Dual Cook - gaśnie wyświetlacz

dzeron 21 Aug 2021 16:33 264 1
    dzeron
    Level 9  
    Witam Wszystkich,
    W moim piekarniku pojawił się niespodziewany problem. W sposób nieoczekiwany i nieprzewidywalny gaśnie wyświetlacz (obecnie zgasł na dobre). Tzn. uruchamiam piekarnik, nastawiam pieczenie (funkcja, temperatura, czas) i z początku jest ok. Po jakimś czasie wyświetlacz gaśnie, a pieczenie trwa. I co więcej, kończy się po ustalonym czasie (przy "czarnym" wyświetlaczu).

Zajrzałem do środka. Moduł wyświetlacza zasilany jest przez jedno złącza z modułu DE41-00401A. Na złączu, między innymi, są styki 12V i 5V, oraz GND. Na złączu 12V jest 6.6V (trochę jakby mało), a na złączu 5V jest 0,06V. Obejrzałem moduł terujący i są tam dwa stabilizatory KIA 78D12 (IC104) (na wejściu 8,5V na wyjściu 6,6V) i KIA 78D05 (IC103) (na wejściu 0,72V na wyjściu 0,06V). Pomiary wskazywałyby, że to z tych stabilizatorów zasilany jest wyświetlacz, ale w tym momencie "się zaplątałem" w gąszczu ścieżek na płytce sterujące.

Czy ktoś jest w stanie potwierdzić, że "trop jest słuszny" i poradzić, gdzie szukać dalej usterki? Napięcia na wejściach stabilizatorów wyglądają na zbyt niskie, ale co te stabilizatory zasila? Może ktoś jest w stanie "podzielić się" schematem DE41-00401A?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.