Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pompa Grundfos UPM3S- uszkodzona po burzy

brunatny 22 Aug 2021 09:40 210 3
    brunatny
    Level 9  
    Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.

Po ostatniej burzy, uległa uszkodzeniu pompa w moim dwufunkcyjnzm piecu gazowym Beretta- model jak w tytule.
    Zdemontowałem sterownik pompy i zlokalizowałem kilka uszkodzonych elementów- co dziwne po stronie DC- elementy wskazałem na zdjęciu. Czy posiada ktoś schemat tego sterownika, albo wie gdzie można kupić sam sterownik? Kompletna pompa ze sterownikiem to koszy pomiędzy 560-980zl, Pompa jest sprawna, wiec chętnie naprawiłbym ten steronik, albo ostatecznie kupił sam sterownik.
    brunatny
    Level 9  
    Witam serdecznie,

elementy od strony AC sa w porządku, i nic nie jest zwarte, Mostek prostowniczy ok, elektrolit na stronie DC ładuje sie do 307V. Zaznaczone na zdjęcu elementy są podłączone do GND strony DC. Uszkodzony reyzstor pomiędzy tranzystorem i GND w obudowie 1206- niestety nie da się odczytać jego wartości. Po lewej stronie uszkodzone 4 elemety- 3 z nich to janprawdopobniej rezystory w obudowie 0402- niestety nie da się odczytać wartości i najprawdopodoniej jedna dioda- brakuje połowy obudowy.
    Tranzystor MOS również uszkodzony- stała rezystancja pomiędzy wszystkimi wzprowadzeniami na poziomie 35Ohm.

Dlatego bez schematu nie jestem w stanie wymienić uszkodzonych elementów.