Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefunken SN252A VT chassis 617

28 Paź 2005 14:08 1333 6
 • Poziom 14  
  Witam.
  Problem z tym TV jest następujący. Wyłączał się bez powodu raz był dźwięk raz obraz. Po oględzinach okazało się , że poprzedni fachowcy wymieniali trafopowielacz. Po podniesieniu płytki pokazała się płytka już " po przejściach: popękana w miejscu trafopowielacza, na oko sporo zimnych lutów, poprzednicy nie wiedzieli chyba co to kalafonia...Postąpiłem w sposób następujący: wyczyszczenie płytki, wymiana elektrolitów w przetwornicy, tranzystorów, TEA 2031A - wystrzelony, RP42-1Ohm, przelutowana cała płytka. W tej chwili telewizor próbkuje 3 razy słychać wchodzące wysokie. Po podłączeniu żarówki pod nogę 10 trfopowielacza praca przetworncy prawidłowa. Napięcie U2 przy podłączonej żarówce 138,8V po podniesieniu do 143,5V brak próbkowania. Tylko jedna próba uruchomienia wysokiego. Czy ktoś ma pomysł czego się uczepić?
  Pozdrawiam
 • Pomocny post
  Poziom 37  
  Wysłałem ci na PW trochę laktury. W moim ostatnio lezało pionowe. Po kolei odłączałem napięciowe wyjścia trafopowielacza 4, 3, 2, 7, 12, aż trafiłem na to obciążające. Zawsze warto przelutować pion- tyrystor i okolice.
 • Poziom 14  
  Spróbuję odpinać poszczególne napięcia tego jeszcze nie próbowałem.
  Mam jeszcze jedno pytanie. Czy napięcie U2 mogę ustawić na 143,5V przy podłączonej żarówce jako obciążenie i czy wogóle napięcie 138,8 jest prawidłowe.
  Dzięki za podpowiedzi.
 • Poziom 14  
  Witam.
  Po długich poszukiwaniach okazało się, że napięcie obciążające to U4. A w efekcie okazało się, że po przelutowaniu płytki zwarte były punkty lutownicze w okolicy stabilizatora 7805. Po rozwarciu telewizor ruszył. Jednak po pracy ok 15 minut wyłączył się i włączył samoczynnie. Po włączeniu gdy minęło ok 20 minut ponownie wyłączył się i włączył. Dodam że na pewno nie ma już zimnych lutów w okolicy przetwornicy. Spotkał się ktoś może z czymś podobnym. Wyłącza się całkowicie nie ma ani fonii ani wizji, nie świeci się też standby. Kolejny problem z tym telewizorkiem to uszkodzona telegazeta. Po włączeniu płytki na obraz wchodzą straszne zakłócenia. Telegazety nie można uruchomić. Proszę o jakieś sugestie.
  Podrawiam.
 • Poziom 14  
  Witam ponownie.
  W telegazecie wymieniłem dwa układy SAA 5231 i TEA 2014, tranzystory typu BC, wszystkie elektrolity niestety bez rezultatu nie można uruchomić teletekstu. Dalej ten sam objaw - zakłócenia na orazie TV bez możliwości włączenia teletekstu. Poza tym nie znalazłem jeszcze sposobu na wyłączający się TV jeszcze raz sprawdziłem wszystkie punkty lutownicze w obrębie przetwornicy ale nic to nie dało. TV wyłącza się po kilku, kilkunastu minutach od włączenia czasmi włączy się sam a czasami trzeba go uruchomić przez włączenie i wyłączenie wyłącznikiem sieciowym. Czy ktoś wie w czym może być problem.
  Pozdrawiam
 • Poziom 14  
  Witam.
  Widzę, że brak pomysłu na tego typa. Wczoraj troszkę namieszałem mierzyłem napięcia pod Telegazetę i wtym momencie wysunął się przewód od siatki 2 przeskoczyła iskra do rezystora 39kOhm od tego momentu na ekranie jasne białe tło z widocznymi powrotami plamki. Opadły mi ręce nie wiem gdzie szukać powodu.
  Pozdrawiam
 • Poziom 14  
  No i stało się padła matryca RGB i pamięć MDA 2062. Czy ma ktoś może sprawdzony wsad do tego typu TV. Na forum są wsady do chassis 617 ale nie wiem czy pasują do tego telewizora.
  Pozdrawiam