Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 407 1.6 hdi - Tryb awaryjny po szybszej jeździe

Robik43221 22 Aug 2021 21:05 228 3
    Robik43221
    Level 3  
    Witam mam taki problem że ciagle wywala mi check engine i depolution system faulty. Zawiozłem do mechanika okazało się że problem z egrem naprawil to i przy okazji podniósł moc. Po jakiś 30 km znow wywaliło błąd i auto zaczęło miec problemy z odpalaniem okazało się że problem z ciśnieniem paliwa. W piątek odebrałem auto i wczoraj znów wywaliło błąd. Ogolnie to jeżeli jeżdżę spokojnie to nic sie nie dzieje ale dam trochę po garach to po tym jak zmniejszę obroty auto traci moc i nie da rady przekroczyć 3000 obrotów. Jutro podjadę do mechanika żeby sprawdził co to za błąd. Dodam jeszcze że ostatnie 200l ropy jaką wlewałem była z białorusi czyli raczej słabszej jakości niż polska więc prawdopodobnie to jest przyczyna, tym bardziej ze w sumie w momencie gdy zacząłem ją lać to zaczeły się te wszystkie problemy. Kupiłem Unik+ żeby przeczyścić ten syf który zostawiła ta ropa, i odrazu zaleję do pełna polskiej ropy. Czy ktoś się spodkał kiedyś z takim przypadkiem i jest w stanie cos dodac?
    Robik43221
    Level 3  
    artbi881 wrote:
    Cześć, nie rozumiem rozpoczęcia tematu skoro sam sobie odpowiedziałeś.

Czy ktoś się spotkał z taką sytuacją i jest w stanie cos powiedzieć na ten temat, bo nie powiem nie mam czasu i checi ciągać się po mechanikach.
    kakibara
    Level 33  
    Ale czy masz umiejętności?
    Bo jeżeli masz 2 czy 3 błędy mówiące o ciśnieniu paliwa to możliwe że masz brudny lub uszkodzony czujnik cisnienia na listwie CR. Lub i np. UsKodzona wtyczkę w tym czujniku