Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xiaomi redmi note 7 M1901F7G błąd oprogramowania

DJF1 22 Aug 2021 21:09 399 19
    DJF1
    Level 22  
    Telefon trafił do mnie z taką usterką ''the system has been destroyed''. Pobrałem soft i przez Miflash próbowałem wgrać oprogramowanie , niestety okazuje się że ma zablokowany bootloader ''flashing is not allowed in lock state'' . Nie ma możliwości przez stronę Mi account odblokować tego, telefon kobieta dostała od znajomego z tą usterką i tak leżał rok czasu w szufladzie. Może jest możliwość np przez testpoint wgrać soft, macie jakieś pomysły na to?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    blahfff
    Level 38  
    DJF1 wrote:
    Może jest możliwość np przez testpoint wgrać soft

Zalezy od wersji plyty. Do niektorych dostepny jest tzw "no auth" firehose, do niektorych nie. Problem tez moze byc z koscia pamieci.

Proboj wgrac soft tzw recovery poprzez sideload_miui uzywajac tego: https://www.xiaomitool.com/adb
    blahfff
    Level 38  
    To nalezy uruchomic w terminalu/linii komend. Wtedy rowniez wyswietli ci informacje jak tego uzywac itp.
    DJF1
    Level 22  
    Coś mi nie widzi tego telefonu albo ja coś źle robię, czy nie powinien mieć włączone debugowanie USB przy tym programie? Czy jeśli zrobię test point to pójdzie zwykłym kablem czy muszę użyć innego kabla typu C
    DJF1
    Level 22  
    Nic mi nie wychodzi, możesz mi podać jakiś konkretny opis procedury bo nic mi się nie zgadza z tym co znalazłem
    blahfff
    Level 38  
    Nie mialem ostatnio zadnego tel Xiaomi na stanie. Generalnie, musisz uruchomic recovery, czyli telefon wlaczyc z wcisnietym klawiszem vol+. Jak odpali ci Redmi Recovery to bedziesz mial tam opcje "Connect with MIAssistant". Jak to wybieresz to pojawi ci sie ekran jak ten z linku u gory a po wpisaniu "adb devices" (badz "xiaomiadb devices" jesli korzystasz z tej paczki) zoabczysz, ze tel jest w trybie sideload.

Jesli jest ok to wpisujesz "xiaomiadb sideload_miui sciezka_do_pliku_z_softem.zip

Soft musi byc opisany jako recovery, czyli https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/lavender/stable/V12.0.3.0.QFGEUXM/

Code:

Redmi Note 7 EEA   Stable   Recovery   V12.0.3.0.QFGEUXM   10.0   2.1 GB   2021-01-22   

i nie moze byc starszy niz tej ktory jest aktualnie w telefonie. Jesli wszystko sie zgadza, to soft powinien sie wgrac.
    DJF1
    Level 22  
    Ok jest w trybie sideload ale , nie wiem jak dalej załadować ten soft

Dodano po 1 [minuty]:

Ten soft muszę skopiować do jakiegoś folderu czy jak ?
    blahfff
    Level 38  
    DJF1 wrote:
    Ten soft muszę skopiować do jakiegoś folderu czy jak ?

Przeciez napisalem:

xiaomiadb sideload_miui sciezka_do_pliku_z_softem.zip
    blahfff
    Level 38  
    Po pierwsze, miedzy sideload_miui a nazwa pliku z softem powinna byc spacja, a nie _, po drugie pliki to ma byc archiwum .zip a nie katalog, po trzecie, xiaomiadb nalezy wywolac z katalogu w ktorym sie znajduje, czyli tam gdzie go sciagnales i rozpakowales, badz podac pelna sciezke do niego, czyli przykladowo:

Code:
    G:\XiaomiADB\XiaomiADB.exe sideload_miui g:\miui_LAVENDEREEAGlobal_V12.0.3.0.QFGEUXM_2064030854_10.0.zip
    blahfff
    Level 38  
    Nie wiem, albo nie patrzysz w ogole co wpisujesz, albo nie czytasz ze zrozumieniem.

Na screenshocie widac, ze jestes w katalogu w ktorym rozpakowales XiaomiADBm wiec postep, ale zamiast uruchomic to jako
    Code:
    XiaomiADB.exe sideload_miui c:\miui_LAVENDEREEAGlobal_V12.0.3.0.QFGEUXM_2064030854_10.0.zip

Wpisales

Code:

sideload_miu c:\miui_LAVENDEREEAGlobal_V12.0.3.0.QFGEUXM_2064030854_10.0.zip

Po pierwsze, nie podales nazwy programu ktory chcesz uruchomic, czyli brakuje XiaomiADB.exe na poczatku, a po drugie wpisales sideload_miu zamiast sideload_miui, wiec literowka. Przyloz do tego troche wiecej uwagi... i na przyszlosc uzyj moze cmd zamisast powershella bo tam tego typu bledy sa troche czytelniejsze. Siedzisz tu od 2004 roku, korzystasz z roznych programatorow do starych urzadzen, samochodow itp, jakis aplikacji do simlockow ze starych SONY, Siemensow. Nie chce mi sie wierzyc ze nigdy z konsoli nie korzytales, a tu nic wiecej nie potrzeba trzeba.
    DJF1
    Level 22  
    Wiem popełniłem parę błędów ale to już z nerwów. Zmieniłem paczkę adb i dalej to samo, nie rozpoznaje polecenia w załączniku zrzuty ekranu. Zmieniłem żeby uruchamiać z wiersza poleceń i dalej nic
    blahfff
    Level 38  
    DJF1 wrote:
    Wiem popełniłem parę błędów ale to już z nerwów. Zmieniłem paczkę adb i dalej to samo, nie rozpoznaje polecenia w załączniku zrzuty ekranu.

Chlopie, rusz glowa i zastanow sie zanim cos wklepiesz. Nie masz zmieniac zadnej paczki adb bo chodzi o uruchomienie tej konkretnej, ktora obsluguje opcje sideload_miui. W standardowym adb tego nie ma.

Uruchom wiersz polecen, przejdz do katalogu gdzie masz wypakowane XiaomiADB za pomoca komendy cd, tak zeby w srodku byl plik XiaomiADB.exe (sprawdz za pomoca dir), skopiuj tam sobie ten plik .zip z softem (zeby bylo prosciej) i wpisz po wklej to:

Code:

XiaomiADB.exe sideload_miui miui_LAVENDEREEAGlobal_V12.0.3.0.QFGEUXM_2064030854_10.0.zip

Juz prosciej tego wytlumaczyc nie potrafie. Jesli nie zrozumiesz to ja sie poddaje.

DJF1 wrote:
    Robiłem tym sposobem https://www.youtube.com/watch?v=QAr9FNPY3gk i też wyskakuje mi że polecenie flash_all.bat nie jest obsługiwane

Oczywiscie, ze nie dziala, bo po pierwsze w katalogu brakuje pliku fastboot.exe, a po drugie to wymaga odblokowanego wczesniej bootloadera. Ta metoda w ogole cie nie intresuje.
    DJF1
    Level 22  
    Witam.Próbowałem jeszcze raz i nie idzie mi w żaden sposób, wiem że nie masz już do mnie cierpliwości ale wpisuje wszystko tak jak trzeba i nie idzie. Może ja mam złą paczkę ADB jeśli możesz to proszę podeślij mi tą którą ty używasz. Może to wina systemu Windows albo faktycznie w telefonie jest problem z kością pamięci i dlatego nie rusza na polecenie .
    blahfff
    Level 38  
    Link do aplikacji masz w moim pierwszym poscie. Cala reszta jest opisana. Przeczytaj to na spokojnie i ze zrozumieniem. Albo sobie poradzisz, albo nie. Nie ma sensu powtarzac w kolko tego samemo a czytelniej, bo podalem ci przeciez dokladna komende to wklejenia do linii komend/powershella, juz sie nie da.

Jak nie, to kombinuj z testpointem i ktoryms z boxow ktory zawiera plik firehose bez autoryzacji. Moze bedziesz mial szczescia i trafisz na sztuke z ktora firehose akurat bedzie dzialal, ewentualnie oddaj to komus kto sobie poradzi.