Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aeva i Nikon wprowadzą 4D LiDAR na rynki automatyki przemysłowej i metrologii

ghost666 22 Aug 2021 23:52 447 0
 • Aeva i Nikon wprowadzą 4D LiDAR na rynki automatyki przemysłowej i metrologii
  Firma Aeva, lider w dziedzinie systemów wykrywania i percepcji nowej generacji, ogłosiła strategiczną współpracę z Nikon Corporation, globalnym producentem i dostawcą urządzeń metrologicznych i kontrolnych dla rynków automatyki przemysłowej i metrologii. Firmy skoncentrują się na wprowadzaniu 4D LiDARów z modulowaną częstotliwością fali ciągłej (FMCW) z unikalnymi możliwościami pomiaru na poziomie mikronowym do precyzyjnych zastosowań automatyki przemysłowej i metrologii.

  Nikon jest wiodącym dostawcą na rozwijające się rynki automatyki przemysłowej i metrologii o wartości 10 miliardów dolarów, z przychodami wynoszącymi około 600 milionów dolarów. Klientami firmy są inne małe firmy w tym segmencie jak i główni światowi producenci OEM pojazdów samochodowych, takimi jak BMW, Stellantis i czołowi producenci z branży lotniczej, oraz wiele innych. Celem partnerstwa jest opracowanie rozwiązań przemysłowych nowej generacji przy użyciu unikalnej, pierwszej w branży technologii 4D LiDAR-on-chip firmy Aeva. Wykorzystując wiodącą na rynku pozycję Nikona w technologii radarów laserowych i doskonałość w zakresie przemysłowej precyzji, Aeva i Nikon spodziewają się przyspieszenia wdrażania wspólnych produktów w automatyce przemysłowej, metrologii i zastosowaniach produkcyjnych.

  "Cieszymy się z możliwości wykorzystania przełomowej technologii Aeva do wspólnego wprowadzenia na rynek rozwiązań metrologicznych, które zapewniąą naszym klientom przemysłowym niezrównaną funkcjonalność, łącząc w sobie wyższą dokładność, która jest skalowalna, tańsza i bardziej kompaktowa oraz zapewnia lepszą wydajność niż obecne rozwiązania" powiedział Tadashi Nakayama, dyrektor generalny Nikon Metrology, dyrektor generalny Industrial Metrology Business Unit i wiceprezes firmy Nikon.

  "To kamień milowy dla strategii ekspansji firmy Aeva poza zastosowania w systemach do jazdy autonomicznej; Cieszymy się, że możemy ściśle współpracować z liderem takim jak Nikon na ugruntowanym rynku o ogromnym potencjale wzrostu, ponieważ przyspieszamy naszą ekspansję w zastosowaniach przemysłowych, ukierunkowaną na wprowadzenie produktu na rynek w 2025 roku" powiedział Soroush Salehian, współzałożyciel i dyrektor generalny Aeva. "Wykorzystując naszą wspólną podstawową architekturę chipów LiDAR, którą już opracowaliśmy dla zastosowań motoryzacyjnych, możemy przenieść wiodące w branży koszty na wyższą skalę, co naszym zdaniem ma potencjał, aby zrewolucjonizować rozwijającą się branżę automatyki przemysłowej".

  "Nasza technologia 4D LiDAR-on-chip może zapewnić niezrównane parametry, dzięki zastrzeżonemu oprogramowaniu, działającym na istniejącym sprzęcie" powiedziała Mina Rezk, współzałożycielka i dyrektorka ds. technicznych w firmie Aeva. "To rozwiązanie pozwoli osiągnąć pomiary z dokładnością na poziomie mikrona i odblokuje zupełnie nowe zastosowania poza autonomiczną jazdą. Firma Nikon jest światowym liderem, jeśli chodzi o dostarczanie precyzyjnych rozwiązań przemysłowych najwyższej jakości. Cieszymy się, że możemy współpracować, aby wprowadzić naszą unikalną technologię do zastosowań przemysłowych".

  Źródło: https://www.eeweb.com/aeva-and-nikon-to-bring-4d-lidar-to-industrial-automation-and-metrology-markets/

  Cool! Ranking DIY
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10549 posts with rating 8905, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.