Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

NC+ Corab C120TWN - Niewłaściwy konwerter przy zleceniu telefonicznym

taxiarz 23 Aug 2021 09:29 1230 4
    taxiarz
    Level 14  
    Witam,

Telefonicznie zamówiłem zestaw do odbioru Canal+. I mówiłem przez telefon, że interesuje mnie konwerter Unicable z wyjściem Legacy. Okazało się, że otrzymałem w przesyłce Corab C120TWN i on na dwa wyjścia - tylko. Czyli jego funkcjonalność jest bardzo okrojona podczas nagrywania z satelity. Trochę walczę z Canal+, że rozmowa była o właściwym konwerterze. Ale Oni upierają się, że standardowo właśnie wysyłają konwerter typu Twin.

Zestaw:
    - Dekoder 4K Ultrabox+
    - Dekoder WifiBox+
    - Telewizor LG 42 cale Full HD
    - Telewizor Samsung 55 cali Full HD

Jednym kablem koncentrycznym połączony pierwszy dekoder, drugim kablem podłączony drugi dekoder.

Rozumiem, że do wymiany jest, jak mówił instalator konwerter z Twin na Unicable z wyjściem Legacy oraz dołożenie kabla do pierwszego dekodera 4k Ultrabox+ - tak aby SAT1 i SAT2 były podłączone.

Pytanie, jaki konkretnie kupić model konwertera (marka, symbol). Tak, aby spełniał moje oczekiwania nagrywania. Nagrywanie i jednoczesne oglądanie innego kanału.

Proszę o pomoc.
  • Helpful post
    zielon_1215
    Level 20  
    Inverto IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP
  • Helpful post
    _kli_
    Level 39  
    taxiarz wrote:
    dołożenie kabla do pierwszego dekodera 4k Ultrabox+ - tak aby SAT1 i SAT2 były podłączone

LNB Unicable podłączasz do Ultarboxa tylko do gniazda SAT1.
    taxiarz
    Level 14  
    Czyli ten konwerter : Inverto IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP
    ma 3 wyjścia i potrzebuję jeden kabel do złotego wyjścia podłączyć i do głównego dekodera pod SAT1 oraz
    do od drugiego wejścia w konwerterze do dekodera multiroom? Rozumiem dwa kable koncentryczne? Bo instalator mówił o konwerterze "czwórce" i poprowadzeniu trzech kabli z konwertera. To telefonicznie, bo byłem w pracy i brat przyjął instalatora do domu.

Obecnie jest dekoder Twin od Canal+ i dwa kable od konwertera - jeden do głównego dekodera do SAT1 oraz drugi kabel do dekodera multiroom.
    Tak zrobił instalator satelitarny. Chociaż powiem tak, jak wróciłem do domu to poprawiałem konfigurację po instalatorze na dekoderze głównym, bo była ustawiona opcja dwie anteny i ciągle dekoder krzyczał na czerwono, że brak na wyjściu SAT2 kabla. Poprawiłem konfigurację, już nie wrzeszczy na czerwono z komunikatem.
    tomaszlonski
    Level 29  
    Tak TYLKO 2 kable z Inverto.
    ZŁOTY tylko do SAT1 i ustawić głowicę na Unicable
    SREBRNY do multiroomu.