Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tuner satelitarny - Który wybrać do 400 zł?

gregyb 23 Aug 2021 14:41 1065 10
    gregyb
    Level 3  
    Czy mogliby Państwo polecić jakiś dekoder satelitarny do 400 zł. Chcę, aby miał funkcję planowania nagrywania, nagrywarkę i teletekst. Nie zależy mi na 4k.
    tomaszlonski
    Level 25  
    Najprostsze na Enigma2, Zgemma H9S SE.

Dobór tunera zależy od tego czy masz kartę albo moduł CI+.
    Dla karty często wymagane są odpowiednie dane by działała w odróżnieniu modułu CI+ który działa praktycznie na każdym sprzęcie.
    gregyb
    Level 3  
    Chodzi mi o bezpłatne kanały obcojęzyczne FTA, nie będę używal karty w tunerze satelitarnym. Ważna jest dla mnie możliwość zaprogramowania nagrywania i nagrywarka lub podłączenie dysku (aby nagrywała kiedy obraz jest wyłączony, bo mnie nie ma na przyklad) i teletekst.
    User removed account
    Level 1  
    gregyb
    Level 3  
    Myślę o kupnie Apebox C2. Z Anteny idą 2 kabelki. Czy one oba będą mogły być podłączone do tego dekodera. Na zdjęciach tył tunera i kable Tuner satelitarny - Który wybrać do 400 zł? Tuner satelitarny - Który wybrać do 400 zł?
    tomaszlonski
    Level 25  
    Nie, ma jedną głowice.

Jak chcesz nagrywać i oglądać co innego w tym samym czasie potrzebujesz tuner 2 głowicowy , np Zgemma H9.2S,H9 Twin ( najtańszy z dyskiem ale już prawie nie kupi nigdzie w sklepach ) , Octagon SF8008.
    User removed account
    Level 1  
    gregyb
    Level 3  
    Antena była wykorzystywana 8 lat temu i podłączona do nboxa (tuner telewizji n). Jest zainstalowany na antenie "zez" (odbiór z 2 satelit: Astra i Hotbird
    Teraz chodzi mi tylko o bezpłatne kanały obcojęzyczne FTA. Zdjęcia anteny załączam Tuner satelitarny - Który wybrać do 400 zł? Tuner satelitarny - Który wybrać do 400 zł?
    User removed account
    Level 1  
    tomaszlonski
    Level 25  
    DiSEqC to raczej już ma bo widać go na zdjęciach.
    Wystarczy ustawić odbiór sygnału na DiSEqC i ustawić odpowiednio satelity dla wyjść przełącznika.

Do FTA nada się praktycznie każdy box SAT z głowicą DVB-S2 więc ta mydelniczka co wybrałeś też się nadaje. Spełnia według opisów specyfikacji wszystkie warunki co chcesz.
    Niestety nie widziałem na oczy to nie mogę opiniować jak działa.
    mirga1
    Level 9  
    Osobiście to wolałbym dopłacić i kupić octagona sf8008 niż potem szukać porad typu jak, gdzie, czy się da?