Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Termet ECOCONDENS GOLD PLUS Nie odpala C.O.

tony84 24 Aug 2021 22:20 885 5
    tony84
    Level 10  
    Witam mam problem z piecem jak w temacie nie odpala gdy załączam ogrzewanie
    CWU grzeje bez problemu
    Wizyta i przegląd był w połowie lipca
    Ale wtedy nie sprawdzałem C.O.
    styku z sterownika pokojowego zwiera prawidłowo
    Ale pięć nie wykazuje żadnej reakcji aby odpalić
  • Helpful post
    BUCKS
    Level 39  
    tony84 wrote:
    styku z sterownika pokojowego zwiera prawidłowo

czy styki zwiera regulator pokojowy to jedno ale czy ten efekt jest widoczny na stykach w kotle?
    Kocioł ma tryb LATO, więc upewnij się, czy włączyłeś tryb ZIMA, aby ogrzewanie mogło działać.
    Z drugiej strony trochę dziwne, że fachowiec przyszedł i nie zrobił testowego odpalenia kotła, skoro twierdzisz, że nic nie wiesz, czy c.o. działało po wizycie serwisanta.
    tony84
    Level 10  
    Styk na kostce w piecu gdzie podłączone są przewody od regulatora test zwiera
    A gdzie jest ten tryb lato zima ?
    Może i dziwne ale gościu miał przyniesiony sterownik pokojowy . A w piecu wymieniał zawór gazu i iskrownik. Moze coś zapomniał przełączyć
  • Helpful post
    BUCKS
    Level 39  
    tony84 wrote:
    A gdzie jest ten tryb lato zima ?

bez jaj, a czytałeś w ogóle instrukcję od kotła?
    Ja nie znam kotłów Termet Gold i bazuję tylko na instrukcji.
    Opcja LATO/ZIMA to podstawowa funkcja w każdym kotle, bo powoduje manualne wyłączenie grzania c.o., by przypadkiem latem kocioł nie grzał c.o.
    W przypadku Golda na wyświetlaczu musisz mieć ikonkę grzejnika wtedy masz aktywny tryb ZIMA, a bez ikonki grzejnika masz tryb LATO i ogrzewanie c.o. nie będzie działało.
    Z tym, że ja bazuję na instrukcji z 2016 roku, więc nie wiem, czy czegoś nie zmienili ale sama idea powinna być taka sama.
    tony84
    Level 10  
    Dziękuję za pomoc już znalazłem było tak jak mówiliście jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi
    tony84
    Level 10  
    Dziękuję za pomoc już znalazłem było tak jak mówiliście jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi

Dodano po 1 [minuty]:

Była włączona opcja Lato