Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukasz fachowej porady na temat oświetlenia samochodowego?

mdcs 05 Sty 2008 09:48 51083 88
    michalito
    Poziom 2  
    Ja mam Pytanko... Posiadam skode felicje 98 rok produkcji. Chcę wymienić żarówki w tym autku. Niestety jestem zielony w tej kwestii. Na pewno kupię żarówki Philipsa lub Osram TYP H4... tylko jakie. jest tyle różnych żarówek ze nie wiem jakie będą dobre. Proszę o pomoc
    Z góry dziekuję Michalito
  • Relpol przekaźniki
    karola44-81
    Poziom 27  
    Jesli zdecydowales sie na Philipsy lub Osram to wez +50%. Nie jezdzilem na Philipsach. Wiekszisc ludzi tutaj zachwala wlasnie Philipsy Blue Vision, musi cos w tym byc. Zastanawialem si enad zakupem Night Guide 3 czy jakos tak , poniewaz patrzac na staronie philipsa zainteresowaly mnie wlasnie te obrazki o ich 3 stopniowym oswiatlaniu jezdni.
    Osobisci eteraz mam Silverstar +50% z Osram. Jedno co wiem to ze naprawde mam bardzo mocne swiatla. Swiesa tak bielusienko. Zaskoczony bylem we mgle. Poniewaz moja asterka nie posiada przeciwmgielnych z przodu, musialemjechac ponad 200km wylacznie na swiatlach mijania. Mgla jak cholera noca. Ale swiatelka pieknie oswietlaly droge przed autkiem i nie bylo widac tak dokuczliwego odbicia i rozproszenie we mgle. Naprawde jestem zadowolony ze swiatelek na Silverstarach.
    Nie waz sie jedynie wkladac tych super hiper xenonow po 10 zl. po deszczu a ni emowiec o mgle wogole nic ni ewiedac. Nie zakaldaj tez 100W zarowek szkoda odblysnikow i kostek tych od zarowek po roku zrobia sie wegielki :). Sprawdzone doswiadczalnie w innym pojezdzie.
    michalito
    Poziom 2  
    Żarówki jakie chcę zakupić nie będą z MARKETÓW! Kiedyś słyszałem ze jak założyłbym Xenony to mógłbym doprowadzić do zniszczenia lamp lub luster.
    kamil18p
    Poziom 10  
    Mam problem z wyborem żarówek " H1" chodzi mi o takie białe światło. Ale nie chce żadnego taniego .... Ponieważ już jedną mam w lampie. po dwóch godzinach wybuchła.
    Jeżeli ktoś ma takie żarówki (H1 białe światło) i może mi pomóc to serdecznie dzięki!
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    "Białe światło"... Kup sobie jakieś MARKOWE, FIRMOWE żarówki od uznanego producenta, czyli Philips, Osram... Ale z serii o większej wydajności. Ale NIE o zwiększonej mocy do 100 W! W tej chwili ostro reklamowane są Osram Night Breaker. Są serie Philipsa Gt150, Night Vision i inne. Komplet takich żarówek, to wydatek około 100 zł. Te żarówki posiadają standardową moc.
  • Relpol przekaźniki
    alf_gordon
    Poziom 10  
    Witam. Jestem posiadaczem Fiata Sieny 1,6 HL z roku 1998 i szukam żarówek. Teraz mam zwykłe H4 60/55W i podczas ostatniej przejażdżki nocej za miastem okazało się jak słabo świecą. Potrzebuje czegoś mocniejszego lub jaśniejszego. Czy jak wstawie żarówki 100/90W to nie uszkodze lamp ani odblasków? Prosze o radę co kupić. Narvę Rally 100/90 czy Vision+ a może jeszcze jakieś inne? Pozdrawiam
    karola44-81
    Poziom 27  
    Zacznij od sprawdzenia jakim napieciem sa zasilane zarowki !! moze wystarczy dac przekazniki.
    Osobisci ezdecydowani epolecam Osram Silverstar. Z podobnym problemem byl u mnie sasiad . W jego Mondeo slabo swiecily swiatala i zasadzil 100/90W i dalej jakos dziwnie swiecily na droge, ale za to kazdy kierowca mu migal zeby wylaczyl swiatla :)
    Powiedzialem mu ze ja jezdze na Osramach 55/60W i jestem zadowolony. U niego sa zarowki H1. Kupil n aallegro jakies 90% wiecej swiatla Osram.
    Po zalozeniu mowi ze te 100W to nawet sie nie umywaja do tych nowych Osrama. Na tych widac jak reflektor swieci. Katy padania swiatla i biel na drodze. Jest bardzo zadowolony. Moze sprobuj takich. Jezeli H4 to pewnie Silverstar +50% bo chyba nie ma dostepnych takich 90%. Z cala odpowiedzialnoscia polecam ten produkt. Koszt za szt to jakies 20zl. Ale naprawde podczas pierwszej dlugiej nocnej podrozy koszt ten zwrocil sie z nawiazka wygoda prowadzenia samochodu.
    alf_gordon
    Poziom 10  
    Dzięki za tak szybkie odpowiedzi. A co byście powiedzieli o Philips H4 XP X-Treme Power +80% bo widziałem że ludzie na allegro się an to rzucili. Kusi mnie również Philips BLUEVISION H4. Czu Osram ma jakieś świecące bardziej w kierunku niebieskiego jak bluevision? Ciekaw też jestem które mocniej świecą Philips X-Treme + 80 czy Osram Night Breaker +90. Które z nich mają dłuższą żywotność?
    karola44-81
    Poziom 27  
    No widzisz jakos przeoczylem chyba. Przepraszam jezeli wprowadzilem kogos w blad. Niemniej jednak zdecydowanie polecam Osram.

Cytat:
    A co byście powiedzieli o Philips H4 XP X-Treme Power +80% bo widziałem że ludzie na allegro się an to rzucili. Kusi mnie również Philips BLUEVISION H4. Czu Osram ma jakieś świecące bardziej w kierunku niebieskiego jak bluevision? Ciekaw też jestem które mocniej świecą Philips X-Treme + 80 czy Osram Night Breaker +90. Które z nich mają dłuższą żywotność?

Takich pytan to nie zadawaj. A to z prostego powodu. Widzisz ja ci zachwalam Osram bo mam te i jestem zadowolony. Ktos zaraz moze napisac ze Osram to szajs bo mu po kilku dniach sie przepalila a na Philipsach juz 2 rok smiga.. A ktos po nim napisze dokladnie odwrotnie.
    Na poczatku chcialem kupic Philipsa, jednak bylemzmuszony natychmiast zmienic zarowki( przepalily sie stare) i w sklepie z wyzszej polki mieli akurat te Osram. I nie zaluje. Mysle ze dopoki nie sprawdzisz nie dowiesz sie. Sasiad tez nie wiedzial o Osram i ze maja zarowki do samochodow. Ladowal 100w i dalej nazekal. Teraz jest zadowolony, a ile beda mu swiecic?? A moze wlasnie lepiej ze np rowno rok i do kosza ale przynajmniej swieca a nie imituja swiecenie :)
    ManDragon
    Poziom 12  
    Jeśli chcesz mieć dobrze oświetloną drogę to nie kupuj Blue Vision, to są żarówki kupowane dla lansu a nie żeby poprawić widoczność ;)
    karola44-81
    Poziom 27  
    a i zaszaleje i jeszcze raz :). Pytales o barwe. Ja mysle ze Silverstar swieci poprostu bielusienko bez zadnych niebieskawych poswiat. Jak swieca te Night Breaker +90% nie wiem bo nie mam ( jeszcze) i nie widzialem. Ale patrzac na zdjecie na allegro( sasiad wlasnie u tego goscia nabyl) i ogladajac ta H1 co to sasiad zakupil widzialem na niej cos jakby niebieskawa banke. Czyli pewnie ma spelniac to funkcje filtru i dawac niebieskawa poswiate.
    alf_gordon
    Poziom 10  
    No w poniedziałek będę kupował nowe żarówy. Pozostały 2 do wyboru. Philips X-TREME H4 +80% oraz Osram Night Breaker H4 + 90%. Proszę o jak najwięcej opinii. Może ktoś miał lub widział w akcji jedne i drugie i ma porównanie. Z góry dziękuję
    karola44-81
    Poziom 27  
    Co prawda poruszam sie starymi autami bo astra z 92r i MBW124 z 87r. Ale w mesiu sa wlasnie Philipsy.
    I tu widze jaka jest roznica w reflektorach. Nie zrozum tylko ze chodzi mi tu o producenta zarowek!!
    Wydaje mi sie ze juz w mesiu lepiej swiecic nie beda. Takze czyjes opinie moga byc troche mylne. Reflektor reflektorowi nie rowny. Asterka ma biel z przodu, mesiu ma jakies dziwne rozproszenie i zle w nocy nim jezdzic. Mysle ze Czy kupisz osram Czy kupisz Philipsa z obu bedziesz zadowolony. Obaj producenci zapewne zadbali o najwyzsza jakosc i dobre parametry. To sa zarowki z tej samej polki. A mysle ze koszt ok 50 zl w porownaniu do ceny zycia i twojego bezpieczenstwa na drodze to slabe porownanie. Jezeli np Osram Tobie nie bedzie pasowal nic nie stoi na przeszkodzie zakupu Philipsa i porownania. A calkiem nowe zarowki przciez mozesz sprezentowac np tesciowej :)
    marcinek8899
    Poziom 15  
    Oto fotki żarówek Philips X-TREME H4 w golfiku 2
    Mijania
    Drogowe
    Mijania
    Drogowe
    MakroSerwis
    Moderator Samochody
    Widzę, że temat dalej żyje, więc i ja się wypowiem. Seria Philips Blue Vision świeci dobrze, ale poza inną temperaturą światła, nie daje specjalnego efektu. Fakt, trochę lepiej widać drogę, barwa jest bardziej selektywna. Choć reflektorów w Volvo nie mam złych, to zawsze nie zaszkodzi lekko ich zasięgu poprawić. Wyraźną poprawę odczułem dopiero po zakupieniu żarówek Osram, nie pamiętam jaki typ, ale znajomy bardzo je chwalił i teraz podzielam jego zdanie. W przypadku pojazdów, które fabrycznie maja słabiutkie reflektory, proponuję zamontować dodatkowe oczka soczewkowe, z przesłoną do światła mijania. Omijajmy natomiast wszelkie barwione na niebiesko żarówki no name, ponieważ mają kiepską geometrię żarnika, wyższą jego temperaturę pracy i filtr skutecznie wyłapujący dużą część wyprodukowanego światła.
    buczerr
    Poziom 11  
    Witam. Ja z takim problemem.
    Wczoraj wjeżdząjac na podwórko zaobserwowałem ze jedna lampa zaczyna mi świecic na fioletowo, dzisiaj sprawdzilem i na poczatku swiecila normalnie po doslownie sekundach 2 moze zaczyna znow swiecic na fioletowo i coraz mocniej wchodzi w czerwien. Xenony nie byly fabrycznie montowane, auto bmw 528 98r.
    Niestety jestem ciemny w tych sprawach, nie wiem nawet jakie żarówki sa tam wmontowane.
    Czy to juz koniec tej zaroweczki? Czy jest jakis inny powód zmiany koloru oswietlenia? Pozdrawiam.
    Mej-t
    Poziom 2  
    (OSRAM NIGHT BRAEKER +90% już niedługo) Witam..mam lantre z 96r. jak narazie jezdze na zarowkach Thungsram(czy cos takiego)...calkiem znosne zaroweczki, jedne z lepszych, ktore przerabialem( a mam manie na tym punkcie)...w zeszlym tygoniu wyprobowalem zarowki philipsa +30%...nie bylo zadnych zmian w oswietleniu-ta sama jasnosc,szerokosc i dlugosc swiecenia co w wyzej wymienionych..na szczescie wzialem je od kolegi ze sklepu samochodowego wiec po wyjeciu je odnioslem...teraz czekam na h4 osram night breaker....moj brat w swoim hyundaiu coupe wymienil wlasnie stare h1 na osram-y i nie powiem- efekt przeszedl moje najsmielsze oczekiwania i nie przesadzam---o niebo lepsze swiatlo od wczesniejszych///licze na to ze h4 beda rownie dobrze swiecily bo zalezy mi przede wszystkim no dobrym doswietleniu lewego pobocza..na wprost moje swiatla swieca idealnie!!!!!tydzien temu moj przyjaciel wsadzil h4 Osram i twierdzi ze swieca duzo lepiej ale ciezko mi cokolwiek powiedziec bo nie jezdzilem jego honda jeszcze a od ostatniego razu to juz zapomnialem jak swiecily stare zarowki wiec nie bede mial punktu odniesienia .....moze do srody zdaza mi dowiezc zaroweczki wiec postaram sie od razu zrobic test i jak najszybciej podziele sie z Wami moimi obserwacjami....P.S. Za zadne skarby nie kupujcie zarowek z Biedronek, pierdonek i inych takich marketow z pseudo tuningowymi rzeczami..przerobilem okolo 8 kompletow super bialych albo imitujacych ksenony cudow na kiju....raz nawet w nocy jak wyjechalem z miasta z oswietlonej drogi to od razu wlaczylem awaryjne i na drodze wymienialem z powrotem zarowki na zwykle bo k....wa nic nie bylo widac na drodze(drogowe swiecily jak mijania!!!) oczywiscie zarowki przyjeli z powrotem( 30pln piechota nie chodzi)...wiec apeluje do wszystkich kierowcow- nie zakladajcie tego badziewia bo szkoda czasu i pieniedzy...pozdrawiam
    Mej-t
    Poziom 2  
    Witam..dzisiaj zalozylem moje Osram Night Breaker..i powiem Wam,że rewelacji nie bylo....jestem rozczarowany zakupem....zrobilem zdjecia swiatel, które wyraznie ukazuja niższość osramek nad moimi starymi zarowkami....po pierwsze swiatla mijania siegaja krocej niz moje stare zarowki(moze dlatego, ze za dokladnie dopracowali granice padania swiatla) drogowe powiedzmy nie najgorzej.....swiatlo faktycznie jest niby jasniejsze ale czy o 90%??? tu moglbym polemizowac z producentem;( Narazie nie zamieszczam zdjec z jednego powodu a mianowicie w zarowkach osram jest inna barwa swiatla niz w zwyklych zarowkach a nie mialem jak ustawic balansu bieli( cholernie zimno na dworze) stad tez zdjecia moga byc zaklamane....jak sie zrobi troszke ladniejsza pogoda to zalatwie sobie bardziej profesjonalny sprzet i ponowie próbę...tymczasem moge tylko powiedziec, że jesli ktos liczy na jakies (WOW, Ohhh, Extra) to poczuje sie bardzo rozczarowany...jest jeszcze jedna wada tych zarowek..granica padania swiatel oraz wysokosc sa tak policzone, ze nie jestesmy w stanie dostrzegac roznych szczegolow tzn. w w/w żarówkach uderzylo mnie to, że znaki drogowe sa mniej widoczne niz na standartowych żarówkach( moze jest to wynikiem redukcji oslepiania kierowcow czyli promieni uciekajacych nieco wyzej)...coz, kupilem, pojezdze i podziele sie z Wami drodzy goście tego serwisu swoimi spostrzeżeniami na temat żarówek Osram N B oraz obiecuje w możliwie najbliższym czasie dołączyć całość fotek, ktore postaram się zrobić specjalnie dla Was.....poki co uważam,że za ONB nie ma co przeplacać:D
    grześ jeż
    Poziom 10  
    Witam i mam pytanie.Audi A4 rocznik 2003 (B6) fabryczne bi xenony i teraz chciałem się dowiedzieć jaki żarnik tam może być i jaki to koszt sklepowy,a jaki giełdowy lub na allegro?Co się opłaca kupić,a co nie by nie wydać kasy na złom.
    jurekk55
    Poziom 35  
    lanos 3 szt. passat b5 2szt.toyota 2szt.nexia 4szt.golf 4 5szt.co to jest?lista z tej zimy WSZYSTKIE samochody to brak oświetlenia: stopione wiązki, wypalone oprawki konektorów żarówek,stopione włączniki.w każdym z tych aut żarówki o większej mocy niż przewidział producent części na szczęście nie za drogie.ale podobny pomysł np.w nowszym renault miły w skutkach nie będzie
    Passat GT
    Poziom 17  
    Ja aktualnie w swoim Audi 80 B3 z 1989r mam jakieś żarówki Bosma standardowej mocy, które świecą naprawde dobrze, tzn jasno i barwa światła jest białoniebieska. Mam założone oryginalne reflektory z Audi 90, instalacja jest przerobiona tak, że zasilanie reflektorów idzie dość grubym kablem prosto z akumulatora na przekaźniki i z przekaźników od razu na reflektory, dzięki czemu nie mam żadnego problemu z wypalającymi sie stykami w przełącznikach pod kierownicą :) Do tego oryginalne przeciwmgłowe z Audi 90 w zderzaku, moc o ile pamiętam 55W i to jest naprawde dobre oświetlenie, śmiem twierdzić, że nie jeden nowszy wóz ma zdecydowanie gorsze. Alternator mam 90A i ze spokojem sobie z tym wszystkim radzi.
    diabeel
    Poziom 17  
    pewnie wszyscy mnie zjeb**** za to co napisze ale szukam pomocy chce kupic sobie xenon z allegro na h4. Zastanawiam sie nad bixoneonem, czy jest az tak potrzebny czy da sie bez niego zyc:)
    aha i prosilbym o polecenie dobrych sprzedawcow
    komentarze typu ze to jest g***no, itd. darujcie sobie, widzialem dobrze zrobiony zestaw HID i wcale nie oslepia a widocznosc jest znacznie lepsze... aha chce temp. 4300K
    wojtek2812
    Poziom 22  
    diabeel napisał:
    widzialem dobrze zrobiony zestaw HID i wcale nie oslepia a widocznosc jest znacznie lepsze... aha chce temp. 4300K

Nawet jak wjedziesz w dziurę i "podbije" Ci przód? Wiadomo, że w przypadku zwykłych żarówek też oślepią na nierówności ale chyba nie aż tak jak xenony. Skoro xenony oślepią niewiele mocniej od zwykłych żarówek to jaki jest sens ich montowania?
    diabeel
    Poziom 17  
    no ok niech bedzie ale pytalem o co innego
    adi90
    Poziom 10  
    Witam
    mam pytanie odnośnie żarówek h4
    -Philips Blue Vision
    -Philips GT-150 Power2Night
    -Philips X-treme POWER
    które z nich świecą najjaśniej ? i jak to jest z żywotnością wymienionych żarówek ?
    jeżeli ktoś ma to proszę o zdj. jak świecą ;]
    tomelo79
    Poziom 9  
    Witam,
    Philipsy GT-150 POWER2NIGHT polecam z czystym sumieniem, dają bardzo fajną barwę światła (śnieżno białą), mają dobry zasięg, z przyjemnością jeździ się w nocy. (posiadam Honde Civic 2000r. EK3)
    Miałem je już dwa razy. Jedyną wadą jest trwałość - nie działają dłużej jak rok.
    Teraz chcę spróbować czegoś spod marki OSRAM...
    Pozdr.
    Aktor
    Poziom 17  
    Nie zauważyłem, ale nikt nie wspomina o żarówka firmy Hella, a to chyba nr 1 na świecie. W testach wychodzą jako najlepsze, niezłe są jeszcze Tesla i Osram i niektóre Philipsy. Ale Hella to Hella.
    ekmir
    Poziom 24  
    A co sądzicie na temat:
    Philips Premium
    - vision,
    - more light,
    - extra light.

Czym one się różnią?