Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Simson sr50 problem z elektryka

DjDiDoOfficial 26 Aug 2021 22:13 276 3
    DjDiDoOfficial
    Level 3  
    Witam mam pewne problemy z elektryka w simsonie i nie wiem od czego zacząć.
    Elektrykę cała kładłem jakiś rok temu ale Simson i tak nie jeździł, gry go naprawiłem zabrałem się za elektrykę i problemy są następujące.
    1: Simson nie odpala na pozycji 1 na stacyjce ja 2 bez zarzutu, gdy odpalę na 2 i przełączę na 1 Simson przerywa jak by gubił. Iskrę.
    2: działają tylko prawe kierunki gdy daje lewe to elba bzyczy i przepala bezpiecznik.
    3. Brak lądowania i stopu.

I teraz tak z zapłonu wychodzą mi dwa biało czerwone przewody. Na jednym przewodzie światła nie działają wcale na na drugim przepala mi żarówki.

Gdy podłącze żarówkę bez pośrednio do przewodów z iskrownika najprawdopodobniej tych od lądowania czyli do czerwono Żółtego i jednego z tych bialo czerwonych to żarówka ledwo co się żarzy. Czy to może być zepsuta cewka w iskrowniku? Jak to można dokładniej sprawdzić bez użycia miernika? Noi co z tymi kierunkami jak sprawdzić elbe?
    rafik54321
    Level 28  
    1. Skoro ci pali na 1 pozycji oraz na 2giej pozycji, a przy przełączeniu z 2ki na 1, ci głupieje to ewidentnie masz problem w stacyjce. Zapewne stacyjka zwiera (lub nie zwiera) odpowiednie styki, bo w jedną stronę jest bardziej wyrobiona niż w drugą.

2. To znaczy że problem masz gdzieś w przełączniku na kierownicy lub kablach do kierunkowskazów.

3. Co do ładowania - sprawdzałeś mostek prostowniczy/regulator napięcia? Z tego co pamiętam stare motorowery miały mostki prostownicze selenowe które dziś prawie zawsze są martwe. A zamiast takiego selenowego mostka, wystarczą 4 diody prostownicze po 10A każda. Polutować to w tzw mostek graetza i cześć. Albo nawet kupić gotowy.

Brak stopu? A jesteś pewny sprawności czujnika STOPu? No i jeśli stacyjka nawala, to STOPu może nie być.

Wygląda mi na to że gdy robiłeś elektrykę to po prostu popełniłeś jakieś błędy w jej tworzeniu :( .
    DjDiDoOfficial
    Level 3  
    Ledwo odpala. Prawie wcale, a na 2 pozycji normalnie odpala stacyjka nowa

Dodano po 17 [minuty]:

Ledwo odpala. Prawie wcale, a na 2 pozycji normalnie odpala stacyjka nowa
    rafik54321
    Level 28  
    To że nowa, nie oznacza że sprawna. Bo jak słyszę "nowa stacyjka do zabytkowego motorka" to albo jest to jakiś antyk który leżał X lat i wypada go sprawdzić, albo to współczesny szajs :/ . Rozbierz stacyjkę i porządnie sprawdź. Bo na założeniach w stylu "stacyjka raczej działa" to za wiele ci nie dopomożemy.