Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nivona Cafe Romantica 758 - napełnij system - woda nie wypływa woda przez dysze

rafor4 27 Aug 2021 16:24 2229 1
    rafor4
    Level 9  
    Cześć,
    Wracam do was po prawie roku: Poprzedni temat z identycznym problemem. Niestety ale spowodowany inną przyczyną :cry:

W skrócie: woda nie wypływa przez dysze. Ciągle wyskakuje komunikat "Napełnij system". Po kliknięciu gałki jest identycznie jak ostatnio czyli słychać pracę pompy, a woda leci bezpośrednio do tacek do końca wykonanego cyklu (około te 10s), a następnie znowu jest "Napełnij system" i tak w kółko. Wykluczam na tym etapie pompę i przepływomierz, bo woda jest pompowana do momentu zakończenia cyklu, a nie wypełnienia tacek. Przy wyłączeniu ekspresu słychać pracę multizaworu także coś tam ogarnia. Blok zaparzający był czyszczony około 3 miesięcy temu. Zawór drenażowy wygląda identycznie jak ostatnio. Komunikat napełnij system wywaliło przy robieniu capuccino - mleko się spieniło, a następnie kawa nie chciała lecieć. Do tacek spadła kostka kawy, która w 70% była mokra, a jej reszta była uklepana ale sucha uklepana, czyli ewidentnie z jakiś powodów przestała dopływać do niej woda.

Zauważone różnice w stosunku do ostatniego razu:
    - Ostatnim razem gdy ekspres długo stał wyłączony po włączeniu włączał się normalnie - czyli najpierw się nagrzewał, a następnie przeprowadzał płukanie, w którym woda nie wypływała do tacek. Dopiero gorąca woda wypływała do tacek po kliknięciu "Uzupełnij system".
    - Aktualnie ekspres był wyłączony przez jakieś 18h i mimo tego od razu po włączeniu wyrzuca komunikat "Uzupełnij system"

Co zrobiłem:
    - sprawdziłem drożność wężyków przy zaworze 3 bar oraz sam zawór - wszystko wydaje się być w porządku. Każdy z 3 wężyków był drożny (ostatnim razem jeden z wężyków był zakamieniony i to powodowało problem), a sam zawór chociaż go nie odkamieniałem wyglądał poprawnie i identycznie jak ostatnio przepuszczał powietrze. Uznałem więc, że tutaj jest wszystko w porządku.
    - sprawdziłem kolanko bloku zaparzającego oraz mechanizm samego bloku - wszystko wygląda w porządku

Ostatnim razem pomogliście to mam nadzieję, że i tym się uda 8-)
    ssss
    Level 37  
    Prosze podstawic przeplywomiez