Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie działa nadajnik słuchawek bezprzewodowych wpięty do rozdzielacza optycznego

tadeosto 27 Aug 2021 16:52 249 4
    tadeosto
    Level 5  
    Jaki może być powód, że nadajnik słuchawek bezprzewodowych wpięty do rozdzielacza optycznego Adapter Toslink - 2xToslink HAMA nie działa? Wpięty wprost do gniazdka optycznego w TV działa.
    Gdy w to samo gniazdo optyczne podłączę wzmacniacz – działa!
    Używam słuchawek PHILIPS SHD 8850, splitter to: https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/k...ujv2T69IOaJugmI2NYxt_Lwinfk49O6hoCCEEQAvD_BwE
    Będę wdzięczny za pomoc.
    Tadeusz
    2konrafal1993
    Level 34  
    Mam dwie opcje a nawet trzy.
    1. Zbyt słabo świeci nadajnik w tv.
    2. Zbyt słaba czułość odbiornika w słuchawkach.
    3. Oba są zbyt słabe i nie będą grały ze sobą gdy dołączy się coś co obniża ten sygnał.
    Rozdzielacz będzie lekko tłumić sygnał "światło" i być może do tego stopnia że akurat twoje 2 sprzęty się nie dogadają. Możesz użyć innego rozdzielacza bo może twój tłumi wyjątkowo mocno albo poszukać światłowodu low loss ale nikt ci nie powie która opcja pomoże i czy w ogóle pomoże. Możesz też spróbować przeczyścić światłowód bo może jest trochę ubrudzony i poziom sygnału jest za niski gdy dołączysz rozdzielacz. To wszystko to tylko gdybanie ale w tym problemie nie da się nie gdybać.
    tadeosto
    Level 5  
    Dzięki. Spróbowałem innego rozdzielacza. Niestety..
    Czy przeczyszczenie światłowodu, to przeczyszczenie końcówek? Zrobiłem to płatkami do czyszczenia okularów. Nic...
    Może ominę, a nie pokonam problem. Przy Twojej pomocy oczywiście :-)
    Skoro słuchawki działają, wpięte wprost do TV, zostawmy je tam.
    Pozostaje podłączenie telewizora ze wzmacniaczem.
    TV ma gniazda:
    USB (HDD 5V 1A)
    USB (HDD 5V 0,5A),
    OPTICAL
    HDMI IN
    HDMI IN
    LAN
    COMPONENT IN
    AV IN

Wzmacniacz ma gniazda:
    OPTICAL IN
    DVD COAXIAL
    AUDIO IN (chinch)
    VIDEO IN (chinch)

Czyli chyba tylko optycznym... A może nie?
    Czekam na pomysł.
    Pozdrawiam
    Tadeusz

2konrafal1993 wrote:
    Mam dwie opcje a nawet trzy.
    1. Zbyt słabo świeci nadajnik w tv.
    2. Zbyt słaba czułość odbiornika w słuchawkach.
    3. Oba są zbyt słabe i nie będą grały ze sobą gdy dołączy się coś co obniża ten sygnał.
    Rozdzielacz będzie lekko tłumić sygnał "światło" i być może do tego stopnia że akurat twoje 2 sprzęty się nie dogadają. Możesz użyć innego rozdzielacza bo może twój tłumi wyjątkowo mocno albo poszukać światłowodu low loss ale nikt ci nie powie która opcja pomoże i czy w ogóle pomoże. Możesz też spróbować przeczyścić światłowód bo może jest trochę ubrudzony i poziom sygnału jest za niski gdy dołączysz rozdzielacz. To wszystko to tylko gdybanie ale w tym problemie nie da się nie gdybać.
    2konrafal1993
    Level 34  
    Ja bym spróbował użyć rozdzielacza aktywnego to znaczy zasilanego z sieci. W nim masz wbudowany odbiornik oraz dwa nadajniki które nadają sygnał z siebie więc straty sygnału powinny nie istnieć i słuchawki powinny to połączenie traktować jak bezpośrednie połączenie słuchawki- tv.
    Wklej to w allegro:
    Splitter Toslink Speaka Professional SP-4922848
    Kup przez neta a w przypadku gdyby nie zadziałało oddasz do 14 dni bez podawania przyczyny. Tak jest najbezpieczniej. Daj znać czy to zadziałało, stawiam że teraz ruszy od kopa.
    Ps. Rozdzielacze pasywne dają straty sygnału przez co w określonych okolicznościach mogą nie działać