Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Analog Devices finalizuje przejęcie Maxim Integrated

ghost666 27 Aug 2021 16:55 453 0
 • Analog Devices finalizuje przejęcie Maxim Integrated
  Firma Analog Devices, Inc ogłosiła wczoraj zakończenie ogłoszonego wcześniej przejęcia Maxim Integrated Products, Inc. Połączenie dodatkowo wzmacnia pozycję ADI jako wiodącej firmy produkującej półprzewodniki analogowe z 12-miesięcznymi przychodami przekraczającymi 9 miliardów dolarów, wiodącymi w branży marżami i wolnymi przepływami pieniężnymi przekraczającymi 3 miliardy USD w ujęciu pro forma.

  "Dzisiejszy dzień jest ogromnym kamieniem milowym dla Analog Devices i z radością witam zespół Maxim, który podziela naszą pasję do rozwiązywania najbardziej złożonych problemów technologicznych naszych klientów" powiedział Vincent Roche, prezes i dyrektor generalny ADI. „Dzięki ponad 10 tysiącom inżynierów oraz zwiększonemu zakresowi i głębi naszych najlepszych w swojej klasie technologii, jesteśmy dobrze przygotowani do opracowywania jeszcze bardziej kompletnych, najnowocześniejszych rozwiązań dla naszych klientów. Razem będziemy tworzyć kolejne fale innowacji w dziedzinie półprzewodników analogowych, jednocześnie projektując zdrowszą, bezpieczniejszą i bardziej zrównoważoną przyszłość dla wszystkich".

  Zgodnie z warunkami ostatecznej umowy akcjonariusze Maxima otrzymali 0,63 akcji zwykłych ADI za każdą akcję zwykłą Maxim. Akcje zwykłe Maxim nie będą już notowane na giełdzie NASDAQ.

  Połączona Rada Dyrektorów

  W związku z zamknięciem transakcji, do zarządu ADI dołączą Tunç Doluca, były prezes i dyrektor generalny Maxim oraz Mercedes Johnson, były dyrektor założycielski Avago Technologies. Pan Doluca i pani Johnson zasiadali w Radzie Dyrektorów Maxima do czasu zamknięcia opisanej transakcji.

  Specjalna telekonferencja dla inwestorów

  Analog Devices planuje zorganizować internetową konferencję w celu omówienia nadchodzących priorytetów w zakresie alokacji kapitału oraz zaktualizowanej perspektywy fiskalnej na rok 2021 na czwarty kwartał. Transmisja ta ma się rozpocząć około 8:30 czasu wschodniego 8 września 2021 r. z udziałem Vincenta Roche, prezesa i dyrektora naczelnego, Prashantha Mahendra-Rajah, starszego wiceprezesa ds. finansów i dyrektora finansowego oraz Michaela Lucarelli, starszego dyrektora Relacji Inwestorskich w Analog Devices.

  Transmisję internetową i towarzyszącą jej prezentację można oglądać na żywo w Internecie na stronie Relacji Inwestorskich Analog Devices pod adresem investor.analog.com lub telefonicznie.

  Źródło: materiały prasowe Analog Devices

  Cool! Ranking DIY
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10549 posts with rating 8905, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Computer ControlsComputer Controls