Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Restart systemu przy podłączeniu aparatu

28 Oct 2005 19:38 930 2
  • Level 16  
    Witam.

Posiadam aparat cyfrowy Kodak CX 7430. Dzisiaj chciałem sobie po prostu przekopiować zdjęcia na dysk. Podłączyłem aparat, wszedłem w Mój komputer i przy klikięciu ikony dysku przenośniego G: (czyli aparatu), komputer automatycznie się zrestartował. Za drugim razem to samo. Zawsze w ten sposób kopiowałem zdjęcia i nigdy mi się coś takiego nie przytrafiło. Po paru próbach (i paru restartach) przy po kliknięciu ikony pojawiło się okienko, że dysk G: jest niedostępny, z powodu niewystarczającej ilości zasobów systemowych.
    Przeinstalowałem już raz oprogramowanie aparatu, ale nic to nie dało. Nie mogę teraz w żaden sposób przerzucić zdjęć na komputer.
    Czy zepsuł się aparat, czy Windows XP?
  • Level 12  
    Dzień dobry

Spróbuj na innym komputerze, tak jest najprościej lub idź do zakładu fotograficznego to sprawa się wyjaśni.
    Aparat podłączasz pewnie przez usb, więc aparat powinien być wykryty a właściwie jego podłączenie powinno być zauwarzone przez komputer.
    Powinieneś mieć program do ściągania plików tego aparatu. (Photoshop ma opcje do ściągania plików z aparatu).
    Spróbuj przeprowadzić konserwację system XP. Wejdź do Mój komputer prawy klik myszy na symbolu partycji dysku twardego C, D, itd.(tylko dysk twardy) z menu wybierz na samym dole właściwosci zaznacz oba okienka i potwierdź, postępuj tak jak mówi komputer. Jeżeli nadal będzie źle poproś kogoś kto jest obeznany z systemem windows XP. (Zakładam że aparat jest dobry oraz kabelek do tego aparatu, jak i baterie w aparacie są dobre) Zastosuj program antywirusowy i coś do wykrywania szpiegów w systemie.

Powodzenia i pozdrawiam

darekp.
  • Level 16  
    Cze
    Czy od momentu kiedy sciaganie z aparatu bylo poprawne: nie zainstalowales nowego urzadzenia. Podlacz sam kabel bez aparatu czy sie zrestartuje.
    Pzdr