Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MSI Z490 MPG GAMING PLUS - Aktualizacja biosu z procesorem 11gen

Gathic 29 Aug 2021 17:44 798 5
    Gathic
    Level 1  
    Witam,
    niedawno zakupiłem płytę MSI Z490 MPG Gaming Plus i oczywiście zapomniałem zaznaczyć opcję z aktualizacja biosu. Planuję do płyty dokupić Intel i5 11600K, natomiast płyta domyślnie obsługuje tylko 10gen, a 11gen dopiero po aktualizacji. Czy jest możliwość aktualizacji biosu z procesorem 11 generacji? Lub może są jakiś inne alternatywy? W ostateczności zostaje mi serwis.
    Dodatkowo nie znalazłem informacji o przycisku BIOS FLASH na płycie.

Z góry dziękuję za zainteresowanie :D
    dt1
    Admin of Computers group
    Witaj. Płyta nie jest wyposażona w funkcję Flash Back. Sprawdź, jaką masz wersję BIOS (jeśli na płytach MSI jest to gdzieś opisane) lub podaj numer S/N płyty (np: S/N: 601-7C75-010B1802006803) - można będzie określić, czy zainstalowany na niej BIOS ma szansę obsłużyć 11 gen.

Jeśli jest to stary BIOS to musisz zamontować procesor 10 gen, skorzystać z programatora zewnętrznego (kłopotliwe) lub z serwisu.

Płyty wyprodukowane od 2021-02-04 powinny mieć BIOS w wersji A6 (lub nowszy) wspierający 11 generację.
    lisek
    Service technician RTV
    Na stronie producenta płyty Link , zakładka ?: Support> Bios
    podano (jw.kolega) ,że BIOS
    Quote:
    Version 7C75vA6
    Release Date 2021-02-04
    File Size 8.63 MB

Description
    - Update ME 14.1
    - Support Re-size BAR function to enhance GPU performance including the Nvidia GeForce RTX 3000 series and others.
    - BIOS updated to be compatible with 11th Gen Intel Processors
    - Improved compatibility of PCIe-based devices.

W manualu płyty zaś napisano (str.45)Link
    MSI Z490 MPG GAMING PLUS - Aktualizacja biosu z procesorem 11gen

:!: :idea: Nie umiesz , boisz się ...zepsuć >> Nies w serwis

p.s
    Duże róznice w cenie pomiędzy cpu 10th gen vs. 11th gen.
    :!: nie przekłądaja się na duże róznice w grach (FPS)
    * no może na małych rozdz.
    typowy filmik (i5 11600k vs i7 10700k - Which CPU is Better for Gaming?)
    Link
    dt1
    Admin of Computers group
    lisek wrote:
    W manualu płyty zaś napisano (str.45)Link

To standardowa procedura flash, zadziała ona tylko wtedy, gdy procesor jest obsługiwany przez BIOS i test post zostanie uruchomiony.

Jeśli płyta ma starszy BIOS niż A6 to nie zadziała ona po uruchomieniu płyty z procesorem 11 gen - bo do testu post w ogóle nie dojdzie.
    lisek
    Service technician RTV
    Flash należy robić z cpu 10th. gen
    dt1
    Admin of Computers group
    To zostało napisane w pierwszej odpowiedzi, jaki był w takim razie sens napisania dokładnie tego, co już pisałem (obsługa 11 gen od A6 i w przypadku starszej wersji konieczność flash z procesorem 10 gen)? Jedyne nowe info to porównanie wydajności 10 i 11 gen, o co Autor nie pyta i co nie jest tematem tego wątku.