Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Pralka Ariston WMD 823 - jak założyć nowe mieszacze (progi) bębna

qba_22 29 Aug 2021 22:07 471 10
 • #1
  qba_22
  Level 9  
  Dobry wieczór.
  Mam mały problem z założeniem nowych mieszaczy (progów) bębna pralki.
  Stare się połamały. Kupiłem nowe. Wkładam w otwory, dopycham do wewnątrz. Dochodzą do końca ale...
  One się cały czas wysuwają a ja nie mam pojęcia jak je zabezpieczyć przed tym. Są otwory z blaszakami zagiętymi do środka, ale nie mam pojęcia jak je wygiąć na zewnątrz po założeniu tych mieszaczy.
  Czy tam trzeba wykręcać bęben?
  Proszę o pomoc i radę jak to założyć i zabezpieczyć.
  Pozdrawiam
  Kuba
  Pralka Ariston WMD 823 - jak założyć nowe mieszacze (progi) bębna Pralka Ariston WMD 823 - jak założyć nowe mieszacze (progi) bębna
 • Helpful post
  #3
  mietek654
  Level 27  
  Dobry wieczór.
  qba_22 wrote:
  Czy tam trzeba wykręcać bęben?

  Nic ci to nie da bo masz klejony bęben zostaje chyba tylko "męka" przez otwory w mieszaczu.
 • Helpful post
  #5
  mietek654
  Level 27  
  W tym prostokątnym otworze powinna być blaszka wygięta do środka bębna której na zdjęciu nie widać , prostujesz ją tak żeby można było założyć zabierak i przez otwor w zabieraku, zaginasz jąna swoje miejsce.Lub możesz zobaczyć czy w tym miejscu gdzie jest blaszka widać środek odpływu, bo możesz spróbować zagiąć ją do środka przez odpływ.
 • Helpful post
  #7
  niewolno2
  Level 40  
  Jeżeli ww mieszaczach nie ma żadnych tzw. zapadek to jest opcja lekkiego wygięcia krawędzi w tych sześciu prostokątnych otworach aby wsuwając zabierak wszedł on ciasno na swoje miejsce. Ale sprawdź czy taka sztuczka się tu sprawdzi.
  To że Ci przysłali część po numerze to wcale nie znaczy że jest to ta część, wielokrotnie doświadczyłem takich nie trafionych zakupów i musiałem się "pałować" aby wybrnąć z tematu. Numer części to jedno a rzeczywistość to drugie. Sprawdź u innych sprzedawców czy ten zabierak wygląda tak samo.
  Pralka Ariston WMD 823 - jak założyć nowe mieszacze (progi) bębna
 • Helpful post
  #8
  mrice
  Home appliances specialist
  qba_22 wrote:
  Proszę o pomoc i radę jak to założyć i zabezpieczyć.


  To "kwadratowe wycięcie" na środku winno być podginaną do góry blaszką zabezpieczającą. Podgina się ją do góry, wsówa przewał i wiola.

  niewolno2 wrote:
  Ale sprawdź czy taka sztuczka się tu sprawdzi.

  Nie sprawdzi.
 • Helpful post
  #10
  mrice
  Home appliances specialist
  Ukształtowanie jest obojętne, blaszka musi się po założeniu przewału zahaczyć o środkową poprzeczkę między zaczepami przewału. Jeśli blaszki nie ma to jest spory problem, bo to jedyny element zabezpieczający przewał przed wypadaniem.
  Pozostaje coś kombinować, ale utrudnieniem tu będzie zgrzewany zbiornik, więc dostanie się do bębna od drugiej strony to cięcie kociołka.
 • #11
  qba_22
  Level 9  
  Pozaginały blaszki jak radziłeś, ale wtedy nie mogę ich za cholerę wsunąć.
  Pozaginałem x do wewnątrz te 6 blaszek po zewnętrznej stronie. Wchodzi teraz strasznie ciężko, ale się nie wysuwa. Jednak to chyba i tak bez znaczenia bo łożyska zaczęły tak głośno chodzić ze muszę wymienić bęben. Czy zna ktoś nr. części (zespół piorący) do tego modelu? Czy to jest skomplikowana wymiana czy amator z narzędziami da radę?