Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Internet domowy T-MOBILE LTE - słabe prędkości

Kubaś30 29 Aug 2021 22:40 4278 71
    Kubaś30
    Level 5  
    Witam

Mam wykupiony internet domowy LTE w T-mobile.

60mb/s -zarówno predkosci wysyłania i pobierania,wg operatora.

Jako ze ze jstem graczem ubolewam ze podczas pobierania gier w dzien mam ok 3,5 mb/s,w nocy o 5,5 mb/s.
    Ja niespodziewalem sie cudow,ale tak niskie predkosci?
    Router mam przy oknie,bo tylko tam jakos to pobiera,przejde i poloze na połce i praktycznie nawet nie mam 2 mb/s.
    Z komputerem lacze sie Wifi,TP Link.
    Mieszkam pod Krakowem.
    Jak to mozliwe zeby te predkosci byly tak slabe,niestety na swiatłowod w okolicy nie mam co liczyc.

Router to ZTE MF286,moze cos jest na nim zle skonfigurowane?moze cos w nim zmienic zeby polepszyc predkosc?
    bylbym wdzieczny za jakas porade,pomoc,cokolwiek,zeby podniesc te predkosci zwlaszcza wysyłania .
  • Helpful post
    andken999
    Level 17  
    Trzeba dokupić anteny . Z tyłu pod zaślepkami jest na nie miejsce. Mam inny ale anteny pomogły.
    Kubaś30
    Level 5  
    Ok a mozesz cos polecic?
    bo patrze i jest tego duzo,w co by zainwestowac? moze byc cos drozszego byle by polepszyc te predkosci...
    no i duzo by one pomogly?
  • Helpful post
    m.jastrzebski
    Level 39  
    Kubaś30 wrote:
    https://allegro.pl/oferta/oryginalne-anteny-lte-do-zte-mf283-mf28d-fvat23-6840388503?reco_id=73831af3-0923-11ec-a34c-246e968481e09124ef0862320b2d7366fdd6604cf017

znalazlem cos takiego..tyle ze tam nie ma tej wersji routera,wiec moze byc??
    te anteny niczego nie zmienia.
    Jeśli problem prędkości pochodzi ze zbyt slabego sygnału, to tylko antena zewnętrzna zrobi roznice. Wystaw sobie router na przedłużaczu na zewnątrz, to zobaczysz roznice.
    Żeby problem zdiagnozować, powinieneś na zewnątrz domu, ze strony gdzie masz nadajnik wykonać testy polecaną splikacja netmonster. Jak to zrobić jest tu opisywane że 2x dziennie.
  • Helpful post
    NOWY987654321
    Level 25  
    To nie są zadne anteny tylko patyki, wydane na nie 80 zł w błoto. Nie słuchaj kogoś kto nie ma pojęcia o czym pisze, tak jak napisał kolega powyzej zrób testy na zewnatrz. Ale za pomocą MF286 , wystaw go za okno, po zalogowaniu na niego pod adres 192.168.0.1 wymuś po kolei samo pasmo LTE2600, lte2100, LTE1800 i LTE800 i dla kadego z nich pokaz screena z zakladki Informacja o urazdzeniu i Szczegółowe informacje , na kazdym tez speedtest. Po drugie kupiles od operatora niewłaściwy router, jesli masz problemy z zasięgiem na pasmach pojemnościowych LTE i bedziesz potrzebował anteną zewnętrzna. Ten router ma dziwną konfigurację złacz anten zewnetrznych, jedno do LTE2600 a pozostałe do pasm LTE800/1800/2100więc na zewnętrznych pracuje w SISO1X1. Ogólnie to router z modemem 6 kat. LTE i agregacja 2 pasm LTE , malo przydatny gdy jesteś w zasiegu stacji NetWorks z 4CC CA, podaj swoja lokalizację.
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    Kubaś30
    Level 5  
    Dziekuje za odpowiedzi!

Pragne dodac ze kwestie routera mozna rozwiazac ,do jutra moge go oddac bo konczy sie 14 dni testu tego LTE w T-Mobile.

ale jako ze nie mam innej alternatywy ten internet musi zostac,wiec jak router bylby lepszy od tego ?
    w Tmobile sa inne Alkatele,czu Huwaie.Mozecie cos polecic zeby to normalnie dzialalo?
    NOWY987654321
    Level 25  
    Zostałes poproszony o podanie lokalizacji gdzie chcesz korzystać z internetu mobilnego oraz o wykonanie testów na tym MF286R na zewnątrz
    na poszczególnych pasmach LTE i pokazanie screenów z nich i wyników spedtestu. W T-mobile to jest bieda z nędzą a wybór sprzetu pomiedzy szajsowatym Alactelem ,MF286 , Huawei sa tylko w cenniku. brak B818 czyli 4G Router 3 Prime, B535. Do tego CPE LTE 6 KAT. DWP-812kt którego z kolei nie ma w cenniku i to wszystko jesli chodzi o LTE. Na dziś tylko MC801a w tej ofercie jest sensownym wyborem. Oczywiście do tego pewnie antena zewnetrzna ale jej dobór dopiero po testach pasm LTE na zewnątrz u ciebie.
    Kubaś30
    Level 5  
    Mieszkam w Skawinie pod Krakowem,dom jednorodzinny,router mam zaraz przy oknie.

tak na szybko to zmiana na lte2600,2100 nie wiele dala a nawet jest gorzej.Ale jest takie zachmurzenie ze gry ze Steama jak przy bezmurne pogodzie pobieraly sie z ok5-6 mb/s tak teraz jest 1/5 mb/s

sam nie wiem moze zwrocic ten internet,mam ostatni dzien testu,jest jakas alternatywa jesli nie mam swiatlowodu ?
    m.jastrzebski
    Level 39  
    Kubaś30 wrote:
    Mieszkam w Skawinie pod Krakowem,dom jednorodzinny,router mam zaraz przy oknie.

tak na szybko to zmiana na lte2600,2100 nie wiele dala a nawet jest gorzej.Ale jest takie zachmurzenie ze gry ze Steama jak przy bezmurne pogodzie pobieraly sie z ok5-6 mb/s tak teraz jest 1/5 mb/s

sam nie wiem moze zwrocic ten internet,mam ostatni dzien testu,jest jakas alternatywa jesli nie mam swiatlowodu ?

1. Skawina jest spora. Musisz być bardziej precyzyjny.
    2. Jak chcesz rozsądnej porady, zrób o co Cię proszono. Test na każdej czestotliwsoći (2600, 2100, 1800, 800) z routerem na zewnatrz lub chociaż w otwartym oknie i podaj tu poziomy sygnałów. Wtedy Ci można rzetelnie i sensownie doradzić.
    NOWY987654321
    Level 25  
    W Skawinie jest 8 BTS-ów NetWorks z czego na pięciu z nich jest agregacja 4 pasm LTE. Bez lokalizacji i testów nie wybierzesz prawidłowego sprzętu i anteny do niego, już raz popełniłeś błąd. W mobilnym trzeba mieć wiedzę lub radzić się tych którzy ją posiadają.
    Kubaś30
    Level 5  
    Skawina,Tyniecka,okolice Krakowa-Tyńca

LTE 2600
    Internet domowy T-MOBILE LTE - słabe prędkości Internet domowy T-MOBILE LTE - słabe prędkości Internet domowy T-MOBILE LTE - słabe prędkości

LTE2100
    Internet domowy T-MOBILE LTE - słabe prędkości Internet domowy T-MOBILE LTE - słabe prędkości

LTE1800

Dodano po 4 [minuty]:

Testy,router zaraz za otwartym oknem

LTE 2600
    Internet domowy T-MOBILE LTE - słabe prędkości Internet domowy T-MOBILE LTE - słabe prędkości Internet domowy T-MOBILE LTE - słabe prędkości

LTE2100
    Internet domowy T-MOBILE LTE - słabe prędkości Internet domowy T-MOBILE LTE - słabe prędkości

LTE1800

LTE800

strasznie marnie to wyglada.........
  • Helpful post
    NOWY987654321
    Level 25  
    Brak zasięgu na LTE2600, router łaczy się z 3g UMTS900 na budynku Vesuvius, sygnał prawidłowy i jak na 3G działa OK. lte2100 brak zakladki Informacja o urządzeniu wiec brak CID który pozwala zidentyfikować BTS, parametry sygnału z niego na 2100MHz dostateczne LTE2100 na nich działa prawidłowo.LTE1800 z Vesuviusa, parametry sygnału dostateczne, internet na tym pasmie tez ok jak na te parametry sygnału. Na koniec LTE800 , parametry prawidłowe z Vesuviusa, prędkości jak na to pasmo niezłe. Ogólnie pewnie i LTE2100 z tego BTS-a ale zakladka Informacja o urzadzeniu na tym pasmie to musi potwierdzić. Zastanawia brak sygnału na LTE2600 z 4 sektora tej stacji ale to jeszcze do zweryfikowania. Na koniec wymuś jeszcze po 2 pasma do agregacji i pokaz screeny z LTE2100+1800, lte2600+2100 i LTE2600+1800, obydwie informacje i do tego speedtesty. Ogólnie wyglada to już obiecująco. Wszystko co napisałem wcześniej na temat wyboru sprzetu i anteny potwierdza się w 100%. Internet od T-mobile wymaga w twojej lokalizacji porządnego sprzetu i anteny zewnetrznej lub CPE LTE/5g. Operator ma w tej lokalizacji potencjał , stacja NetWorks na pozwoleniu T-mobile na Vesuviusie powinna tez działać na 5g2100 w ramach DSS z LTE2100. Niestety ale nie zrobiłeś nic przez 14 dni aby z tego skorzystać, począwszy od wyboru kiepskiego routera.
  • Helpful post
    m.jastrzebski
    Level 39  
    Dodam jeszcze, że choć autor jest bardzo powsciągliwy z podaniem dokłądnej lokazliacji, to ulica tyniecka nie jest zbyt długa. Tam nie powinno być wiecej niż 1km do BTS. Patelnia, brak jakichś dużych zadrzewień. Sugerowałbym zrobienie testu z routerem wystawionym przez okno od strony skawiny, może autor wystawia to nie w to okno. Tak czy siak, nawet przy kiepskim sygnale prędkości jak widać potrafią wskoczyć rozsądne. Jakbym miałw ciemno strzelać, to atena zewnętrzna skierowana na BTS, router 4CA i będzie hulać aż miło.
    Kubaś30
    Level 5  
    Dzieki za te informacje!
    Router został mi zaproponowany jak brałem ta usługe na testy,ze niby ma lepszy zasieg........ale to wiadomo ze ktos z tmobile przez telefon rozne rzeczy mowi...sam niestety w tej dziedzinie jestem laikiem.

czyli zeby bylo lepiej......zostaje dodanie antenty zewnetrznej?bo zruzmialem ze internet nie jest taki zły, co by mozna jeszcze zrobic zeby polepszyc te predkosci,zwlaszcza wysyłania?

ten internet i tak zostawie,bo alternatywy brak.
  • Helpful post
    m.jastrzebski
    Level 39  
    Kubaś30 wrote:
    Dzieki za te informacje!
    Router został mi zaproponowany jak brałem ta usługe na testy,ze niby ma lepszy zasieg........ale to wiadomo ze ktos z tmobile przez telefon rozne rzeczy mowi...sam niestety w tej dziedzinie jestem laikiem.

czyli zeby bylo lepiej......zostaje dodanie antenty zewnetrznej?bo zruzmialem ze internet nie jest taki zły, co by mozna jeszcze zrobic zeby polepszyc te predkosci,zwlaszcza wysyłania?

Oni tam wciskają, ups, polecają co im na magazynie zalega.
    Twój router potrafi korzystać z 2 częstotwiwości naraz. Są takie co korzystają z 4. To zazwyczaj prędkość zwiększa. Ja bym ten router oddał, kupił taki z agregacą 4 pasm, od tmboile wziął samą usługe. Masz w niewielkiej odleglości 3 solidne stacje.
  • Helpful post
    NOWY987654321
    Level 25  
    To jest oferta domowy bez limitu danych z DL do 60Mb/s i w niej jest tylko opcja ze sprzętem, nota bene abonament jest smiesznie niski a opłaty na start za sprzęt wręcz symboliczne. Niestety ale te 9 zł za MR286r cudu nie uczyniło, ten router nie nadaje się nawet t do oferty z DL do 60Mb/s w tej lokalizacji i nalezy po prostu z tej umowy zrezygnować i wziąć kolejna ale juz ze wspólczesnym sprzętem. Wobec braku B818 wybór jest mocno ograniczony, jaki router należy wybrać juz napisałem, w grę wchodzi też CPE LTE z agregacja 4 pasm LTE. Koszt routera LTE/5g plus antena Dual LTE1800-2600MHz to 469 zł plus 200 zł za antenę, w przypadku CPE LTE z 4CC CA o ile maja go na stanie w umowach zawieranych telefonicznie lub w salonie wyniesie 79 zł plus dopłata po 20 zł przez 24 m-ce czyli razem 559 zł. Wybór pozostawiam autorowi, w przypadku routera masz spręt z dostępem do 5G, na dziś jest to DSS na 5G2100 w T-mobile pewnie ze stacji na Vesuviusie, antena do 5G taka sama jak do LTE. W przypadku CPE LTE modem 15 kat. LTE jest zintegrowany z antena zewnętrzną więc wisi na zewnatrz a w domu masz router wewnętrzny, całość spieta po Ethernet i antena zasilana przez POE WAN na routerze
    W twojej lokalizacji liczy się ta stacja na Vesuviusie bo ona ma sektory dedykowane dla ciebie, dziala na pozwoleniu T-mobile więc możliwe że ma 5g2100. Ta na kominie Elektrownii nie ma LTE2600 a ta na Przemysłowej w Valeo to lokalna stacja na antenie dookólnej. Z dalszych jest maszt NW na Krakowskiej 87, pozwolenie Orange, działa w agregacji 4 pasm LTE, ma 3 sektory ale nie są skierowane na Tyniecką.
    Kubaś30
    Level 5  
    m.jastrzebski wrote:
    Kubaś30 wrote:
    Dzieki za te informacje!

Oni tam wciskają, ups, polecają co im na magazynie zalega.
    Twój router potrafi korzystać z 2 częstotwiwości naraz. Są takie co korzystają z 4. To zazwyczaj prędkość zwiększa. Ja bym ten router oddał, kupił taki z agregacą 4 pasm, od tmboile wziął samą usługe. Masz w niewielkiej odleglości 3 solidne stacje.

Super ,bo router moge oddac do jutra.Czyli zostawiam usługe a router zamieniam?

a mozesz cos polecic?bo bym kupil nawet i dzis.
    Kubaś30
    Level 5  
    NOWY987654321 wrote:
    Przeczytałeś ze zrozumieniem co napisałem ?

Przeczytalem,naprawde dziekuje,masz duza wiedze ale ja juz sam nie wiem co dalej.

napisz poprostu najlepsza konfiguracje wg Ciebie router +antena konkret model,na chlopski rozum i jeszce dzis kupuje.
    Bo ta oferta musi zostac,innej dla mnie nie ma.
    NOWY987654321
    Level 25  
    Napisałem już co masz zrobić, co w tym niezrozumiałego? Oferta jest ścisle powiązana z routerem, ten który masz wobec faktu ze konieczna jest u ciebie antena zewnetrzna się po prostu nie nadaje bo ma zła konfigurację złącz anten zewnetrznych pomijajac ze agreguje tylko 2 pasma w QAM64, na nim z antenami zew. nie skorzystasz z MIMO2X2. Router jest wiec do zwrotu ale mozesz to zrobić tylko rezygnując z całej umowy. To jest pierwszy problem, kolejny to fakt że w T-mobile do tej oferty nie maja aktualnie routera B818 który agreguje 4 pasma w QAM256 i obsługuje anteny zew. na MIMO2X2 i jest za grosze w tej ofercie będąc jednoczesnie optymalnym wyborem w twojej lokalizacji.
    Dlatego zaproponowałem dużo wczesniej router LTE/5g ze złaczami antenowymi, droższy o 350 zł od B818 ale o wiekszych możliwościach, wart około 1000 zł. Jest dostepny na stronie T-mobile. Do niego antena zewnetrzna Dual LTE1800-2600MHz Cybertecha za około 200 zł.
    Alternatywa to zew. punkt dostepowy LTE z modemem 15kat. agreguje 4 pasma w QAM256 i ma antenę kierunkową zintegrowaną z modemem, w ofercie T-mobile jest w cenniku , to MF258k., kost 79+24x20=559 zł, wart około 900zl.
    Z pozostałych , dostępnych jest jeszcze Alcatel ale to elektrosmieć oraz nieobecny w cenniku zew.punkt dostępowy CPE LTE DWP-812kt ale on agreguje tylko 2 pasma LTE w QAM64, cenowo wychodzi jak MF258k ale jest od niego dużo słabszy.
    Masz problem i sam musisz dokonać analizy i wyboru.
    Batsoj
    Level 8  
    Dzień Dobry!
    Po raz pierwszy na forum z ciekawością czytam rzeczy, które wkrótce być może mnie będą dotyczyły. T-Mobile oferta bez limitu, ciekawa rzecz. Być może uda się mi uwolnić od Neostrady, której prędkość w porywach to 10 Mb. Czytałem o rozterkach młodego człowieka, który jednak męczy się z internetem bez limitu w T-Mobile. Zanim podpiszę umowę, chciałbym się Was poradzić w tym temacie, by uniknąć przykrych niespodzianek. Z ruterów dostępnych w ofercie T-Mobile praktyczne pozostaje dostępny tylko ZTE MC801a5G. Na HUAWEI 5G CPE Pro 2 szans nie ma, inne ZTE to Park Jurajski, a Huaweie "wyszły". O Alcatelu już napisano.
    Krótkie pytanie: czy gniazda antenowe w ZTE MC801a5G obsłużą anteny zewnętrzne 4G? Jeśli nie, ciężko miałbym uzyskać w miarę stabilny internet z uwagi na oddalenie od BTS i gęstą zabudowę.
    Pozdrawiam wszystkich!
    m.jastrzebski
    Level 39  
    Batsoj wrote:
    Dzień Dobry!
    Po raz pierwszy na forum z ciekawością czytam rzeczy, które wkrótce być może mnie będą dotyczyły. T-Mobile oferta bez limitu, ciekawa rzecz. Być może uda się mi uwolnić od Neostrady, której prędkość w porywach to 10 Mb. Czytałem o rozterkach młodego człowieka, który jednak męczy się z internetem bez limitu w T-Mobile. Zanim podpiszę umowę, chciałbym się Was poradzić w tym temacie, by uniknąć przykrych niespodzianek. Z ruterów dostępnych w ofercie T-Mobile praktyczne pozostaje dostępny tylko ZTE MC801a5G. Na HUAWEI 5G CPE Pro 2 szans nie ma, inne ZTE to Park Jurajski, a Huaweie "wyszły". O Alcatelu już napisano.
    Krótkie pytanie: czy gniazda antenowe w ZTE MC801a5G obsłużą anteny zewnętrzne 4G? Jeśli nie, ciężko miałbym uzyskać w miarę stabilny internet z uwagi na oddalenie od BTS i gęstą zabudowę.
    Pozdrawiam wszystkich!

Jeśli czytałeś z zaciekawieniem, to musiałeś zauważyć że zeby coś wiedzieć trzeba zrobić testy na prepeydach na telefonie pokazać poziomy sygnałów na każdym pasmie i najlepiej test prędkości wieczorem na każdym pasmie. Telefon na zewnątrz os strony btsa na balkonie, w otwartym oknie choćby, jak najbliżej miejsca gdzie by się znajdowała antena. Dopiero wtedy rozmowa o routerach i antenach ma sens wiekszy od rzucania moneta.
    Batsoj
    Level 8  
    Dzięki za szybką odpowiedź. Testy robię już od paru dni na swoim telefonie. Network Cell Info Lite i Speed Test. Nie wiem tylko, czy są miarodajne, bo może ruter będzie wskazywał inne dane. Zaraz prześlę kilka screenów

Dodano po 12 [minuty]:

Na razie tylko obrazek ze Speed test. Wiem, że to dużo nie da, ale Network Cell Info nie zapisał mi pomiarów. Może podpowiesz, czy jest taka opcja w tym programie, albo może jest coś innego z archiwum pomiarów?
    m.jastrzebski
    Level 39  
    Batsoj wrote:
    Dzięki za szybką odpowiedź. Testy robię już od paru dni na swoim telefonie. Network Cell Info Lite i Speed Test. Nie wiem tylko, czy są miarodajne, bo może ruter będzie wskazywał inne dane. Zaraz prześlę kilka screenów

Dodano po 12 [minuty]:

Na razie tylko obrazek ze Speed test. Wiem, że to dużo nie da, ale Network Cell Info nie zapisał mi pomiarów. Może podpowiesz, czy jest taka opcja w tym programie, albo może jest coś innego z archiwum pomiarów?

Speedtest bez podania miejsca (mieszkanie) czy na zewnątrz to też mało danych.
    Podaj swoją lokalizację może, ulica choćby i miejscowość jakoś orientacyjnie. Da się wtedy oszacować ilość pasm na nadajniku.
    Koledzy polecają najczęściej apke netmonster. Jak widać parametry to zrób zrzut ekranu, najprościej.
    Jeśli telefon z androidem, to możesz wymusić polaczenie na pojedynczym pasmie, wtedy robisz Speed test i wiesz ile do tej sumarycznej prędkości wnosi kazde pasmo - wiesz jaki sprzęt i antenę potrzebujesz?
    Batsoj
    Level 8  
    Dziękuję Panowie!
    Odpowiadam krótko:
    Telefon MI 9
    Lokalizacja: Płock, Wyspiańskiego. BTS jest chyba na budynku przy Słowackiego 16.
    Speedtest robiony tym telefonem, ale wewnątrz.
    Wieczorem ogarnę temat z nowymi pomiarami i podeślę screeny.

Dodano po 8 [minuty]:

A jeszcze chyba drugi BTS na szpitalu, ul Medyczna 19, ale jest o wiele bardziej oddalony
    m.jastrzebski
    Level 39  
    Batsoj wrote:
    Dziękuję Panowie!
    Odpowiadam krótko:
    Telefon MI 9
    Lokalizacja: Płock, Wyspiańskiego. BTS jest chyba na budynku przy Słowackiego 16.
    Speedtest robiony tym telefonem, ale wewnątrz.
    Wieczorem ogarnę temat z nowymi pomiarami i podeślę screeny.

Dodano po 8 [minuty]:

A jeszcze chyba drugi BTS na szpitalu, ul Medyczna 19, ale jest o wiele bardziej oddalony

Mas racje co do BTSow. Nie ignoruj tego przy szpitalu, byc może jest na wysokim budynku, i bedzie bardziej nieosłonięty. Warto sprawdzic. Tak czy siak jest to 200m lub nieco ponad kilometr. Problemu nie powinno być. Oba mają komplety 4 pasm.