Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[11-26.09.2021] "Koduj z Gigantami" - warsztaty programowania

magic9 30 Aug 2021 13:42 717 0
 • Rusza 9 edycja międzynarodowych, bezpłatnych warsztatów z programowania: „Koduj z Gigantami – Starcie Gigantów” organizowanych przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA. To międzynarodowy cykl bezpłatnych warsztatów dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia będą w terminie 11-26 września br. z podziałem na trzy grupy wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz starsi – w trybie stacjonarnym w 90 miastach Polski oraz online.

  [11-26.09.2021] "Koduj z Gigantami" - warsztaty programowania


  Warsztaty będą prowadzone przez najlepszych trenerów - programistów. Celem akcji jest inspirowanie dzieci do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w twórczą aktywność.

  W trakcie warsztatów różne gry komputerowe zmierzą się ze sobą w niecodziennym starciu, dzięki któremu dowiemy się, która gra komputerowa- według młodych programistów - jest najlepsza na świecie.

  [11-26.09.2021] "Koduj z Gigantami" - warsztaty programowania


  Dla uczestników przygotowano zmagania w wielu różnych środowiskach programowania, takie jak:
  - tworzenie gier w Scratch;
  - wyjątkowe przygody w Minecraft;
  - profesjonalne tworzenie stron internetowych;
  - projektowanie aplikacji na smartfony w AppInventor;
  - programy i aplikacje w języku C# oraz Python.

  Dla wszystkich uczestników przygotowano serwer na Discordzie – miejsce, w którym mogą zawierać przyjaźnie, chwalić się osiągnięciami i wspólnie grać.  W ramach warsztatów odbędzie się również konkurs projektowy z zakresu programowania, w którym są do wygrania atrakcyjne nagrody.  ,,Na wszystkich zajęciach uczniowie tworzą projekt w wybranym środowisku. W ciągu 1,5 godzinnych zajęć jesteśmy w stanie stworzyć gotowy projekt gry lub aplikacji i przetestować ją. Ponadto stworzone projekty można zabrać ze sobą do domu. Zajęcia mają na celu przede wszystkim naukę programowania. Przygotowaliśmy zajęcia z blokowych języków programowania, HTML-a, C# i języka Lua w odpowiednich kategoriach wiekowych. Poznamy podstawowe pojęcia programowania takie jak pętle, instrukcje warunkowe, komunikaty, losowanie i wiele, wiele innych’’ - mówi Adrian Czechowski - trener Giganci Programowania.

  >>>REJESTRACJA na wydarzenie<<<

  Partnerem społecznym "Koduj z Gigantami" są HAKERSI - ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieciaki w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

  [11-26.09.2021] "Koduj z Gigantami" - warsztaty programowania


  [News sponsorowany]

  Cool? Ranking DIY
  Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
  About Author
  magic9
  Editor
  Offline 
  Has specialization in: redaktor treści elektroda
  magic9 wrote 695 posts with rating 316, helped 10 times. Live in city Kielce. Been with us since 2010 year.