Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tv Polkolor Schneider STV 7050 geometria obrazu

k7980 31 Aug 2021 10:25 675 5
    k7980
    Level 3  
    Witam mam pewien problem z telewizorem Polkolor Schneider STV 7050. Otóż od czasu kupienia telewizora jest zła geometria kineskopu tzn. obraz nie dochodzi do dołu kineskopu tylko jest trochę wyżej a poza tym obraz jest (jajkowaty). Regulacje kineskopu kiedyś przeprowadzałem tylko w lampowym telewizorze i po otwarciu tego telewizora ku mojemu zdziwieniu nie ma tam żadnych potencjometrów, i stąd moje pytanie. Czy ten telewizor posiada jakiś tryb serwisowy i ustawianie geometrii odbywa się przez pilota czy też ja nie zauważyłem jakichś potencjometrów? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    k7980
    Level 3  
    Nie jeszcze nie

Dodano po 3 [godziny] 47 [minuty]:

Sprawdziłem i jedyne co znalazłem to to że aby wejść w tryb serwisowy należy "Simultaneously press and then release the red ( picture menu ) and blue ( videotext ) button on
    the remote control. Simultaneously press and then release within 5 seconds the buttons „program
    -“ and „volume +“ at the local control panel. The NVM menu appears on the screen. Select with the
    buttons „n / o“ on the remote control the parameter „NVM addr.“ The NVM menu appears on the
    screen." tylko jest taki problem że nie posiadam ani niebieskiego ani czerwonego przycisku a pilot mam oryginalny. Dodaje zdj pilota. Tv Polkolor Schneider STV 7050 geometria obrazu
    Telo
    Service technician RTV
    Jakie to jest chassis ?
    Trzeba wejść w tryb serwisowy i tam są nastawy.
    k7980
    Level 3  
    Chaiss to tv-1 i właśnie nie mogę znaleźć jak wejść w tryb serwisowy. Widziałem że większość schneiderów wchodzi w tryb serwisowy po wciśnięciu czerwonego i niebieskiego przycisku czyli videotext io
    picture menu. Niestety ja nie mam na pilocie kolorowych tylko piktogramy i nie wiem które wcisnąć.
    kazikszach
    Level 36  
    Ten tv to raczej nie ma trybu serwisowego, a wymiary obrazu reguluje się potencjometrami na płycie.
    Zrób zdjęcie chassis.
    Jeśli pion jest na TDA1670, to potencjometrami R1 regulujesz częstotliwość V, R5 amplitudę V, R11 liniowość V.
    Możesz mieć uszkodzone kondensatory elektrolityczne w układzie odchylania V.
    R21 regulujesz szerokość obrazu, a R24 korekcję E-W, do uzyskania dobrej szerokości obrazu musi prawidłowo działać odchylanie pionowe.