Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak włączyć uszkodzony Archos 101b Oxygen lub usunąć z niego dane?

dzakson 01 Sep 2021 00:09 594 3
    dzakson
    Level 15  
    Pojawił się problem z tabletem jak w temacie.
    Nie włącza się - to tak w największym skrócie.
    Nie reaguje na przycisk POWER - czy trzymany długo czy krótko. Można uruchomić menu rozruchu przytrzymując przycisk POWER i VOL UP (wiadomo chociaż, że ekran świeci, pacjent jeszcze nie umarł a bateria jest naładowana ) pojawia się menu z którego możemy wybrać :

-Recovery Mode
    -Normal Boot/Mode
    - Fast Boot

jednak wybór każdej opcji kończy się fiaskiem. Jest dziurka z napisem reset ale też czy przy włączonym, czy wyłączonym tablecie nic się nie dzieje. Po podłączeniu do komputera i próbie uruchomienia słychać, jak system (w komputerze) odnajduje nowy sprzęt podłączony do USB a następnie jest dźwięk rozłączenia. A dodam, że przy uruchomieniu jako menu rozruchu bo sam przycisk power niezmiennie nic nie uruchamia.
    Szukając w internecie znalazłem jeszcze informacje na zagranicznym forum aby tablet podłączyć do ładowania na 10-12h - chociaż jakoś w to nie wierzę nie mam nic do stracenia - będzie ładował się po prostu do rana.
    I w tym momencie skończyły mi się pomysły...

Table jest na gwarancji, więc jeśli nie uda mi się go uruchomić to go po prostu zwrócę. Problem jest jednak tego typu, że na tablecie jest nadal moje konto Google a nie chciałbym ,żeby jakiekolwiek dane trafiły w niepowołane ręce. Opisane powyżej czynności nie pozwoliły mi na uruchomienie urządzenia lub jego reset.
    W związku z tym czy :
    1. Ktoś z Was miał podobny przypadek, wie co mogę teraz zrobić żeby tablet się uruchomił?
    2. Czy mogę w jakiś sposób usunąć dane z tableta nie naruszając gwarancji - czyli go nie rozkręcając?
    3. Ostatecznie, czy jeśli tablet jest w takim stanie, że nie mogę go uruchomić to czy mogę być spokojny, że w serwisie również się nie obudzi?
    User removed account
    Level 1  
    dzakson
    Level 15  
    wesolyyyy - dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Żeby było śmiesznie po nocy tablet wstał tylko bateria naładowała się zaledwie do 51%. Zmieniłem ładowarkę - naładował 3% w kolejne 2h. Zmieniłem kabel i uwaga - tablet zaczął się normalnie ładować . Było by zbyt pięknie jakby wszystko fajnie działało. Teraz jak go ładuję to nie da się z niego korzystać tj. naciskam ekran w jednym miejscu a tablet świruje i wciska się w miejscu mojego dotknięcia oraz w innych - zupełnie losowych. Najczęściej wysuwa górny pasek. Eh...nie wiem, ale mimo wszystko oddam go chyba na gwarancji skoro dzieją się takie rzeczy.
    A co do klasy sprzętu to tak - był to zakup z premedytacją bo służyć ma jedynie do obsługi sprzętu HI-FI więc z mojej perspektywy ważniejsza była wersja androida niż wszystkie inne parametry. Niestety w praktyce wyszło na to, że lepiej kupić już najgorszy sprzęt ale firmowy niż jakieś wynalazki - chociaż muszę przyznać, że jak działa, to dobrze się z niego korzysta.
    gradek83
    Level 42  
    Znając życie zapewne serwis nie naprawi tylko wymienią ci na model wolny od wad. Dla pewności w ustawieniach konta google możesz odłączyć urządzenie od tabletu bo nie zawsze serwis kasuje dane klienta.