Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralki Bosch z linii profesjonalalnej są lepsze ?

pawelira 02 Sep 2021 10:36 534 2
 • #1
  pawelira
  Level 16  
  Jak w temacie czy pralka Bosch z linii profesjonalnej jest lepsza od tej Bosch bez znaczka. Nie wiem może materiały inne bo sam nie wiem czym się różnią?
 • #2
  skryn
  Home appliances specialist
  pawelira wrote:
  Jak w temacie czy pralka bosza z linii profesjonalnej jest lepsza od tej bosza bez znaczka . Nie wiem może materiały inne. Sam nie wiem czym się różnią

  Różnią się. Oczywiście. Znaczkiem. I ceną oczywiście.
 • #3
  Kwazor
  Level 32  
  Im pralka bardziej zaawansowana elektronicznie tym ryzyko awarii wieksze lub cena naprawy wysoka ( ci co mieli logixxa to wiedza ).

  Marketingowcy przechodza samych siebie : pranie 4D..( 4 razy dłużej ? ;) )

  Dzis nikt nie zrobi pralki na wiecej niż 10 lat ( bo to jak z mercem W124 prawie mercedes padl przez to... Miele tez już tez odcielo kupony i maja postarzenie produktu ( krzyzak z duraluminium a nie jak kiedys 20mm żeliwny krzyzak ktory byl nie do zniszczenia )

  Musisz zastanowic sie czy wykorzystasz wszystkie funkcje pralki i czy jest sens kupować dla samego ze kupilem najlepsze to na pewno szlag jej nie trafi ( ile ludzie robia błedów w użytkowaniu to można by doktorat napisać-- jutro jade do 3 letniej pralki ktora na bank jest zabita syfem przez użytkowniczke ) ale i sami producenci zrobili myk i bo ma byc AAAAA+++++ to wody minimum wiec w błocie pierze i plucze.. a to sie odzywa po kilku.latach ( np 1 sygnal to grzyb w pralce ale to też efekt zamykania pralki po praniu ) ..o kilogramach proszku dawanych bo lepiej sie wypierze może nie wspomne..

  Bierz Boscha ( tez mam ostatniego WAE 2026 ) ale zwyklego np WAJ2006.. ona jest popularna to ze zdobyciem gratow nawet z dawcy nie bedzie problemow.. i czesci nie sa w cenach zaporowych ..do tego calkowicie serwisowalna bo beben rozbieralny.
  Do tego nie bierz pralek z 1200 1400 obrotow wirowania roznica w wilgoci resztkowej to kilka % a zywotność wyzsza ( ja w.lato krece 500-600 w zime 700-800)

  Zreszta ile pralek dziala do dzis ktore krecily 600 obr..