Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi a4 1.9tdi AJM - Szarpanie silnikiem powyżej 2tys obrotów

asdasss 02 Sep 2021 13:21 1044 9
 • #1
  asdasss
  Level 10  
  Witam,kierwonikow...mam problem z szarpaniem powyżej 2tys. + brak mocy, W trakcie jazdy, nie wazne czy ciepły czy zimny...błędów brak...podsyłam loga z vcdsa wtrysków czy może ktoś okiem rzucić ?
 • #2
  sigwa18
  Level 42  
  BIP-y poza skalą plus kod 6 na wtryskach.
  Pierwsze ciśnienie paliwa na pompie tandem ( wygląda na brak paliwa ).

  Szarpanie pojawia się od razu przy 2000 RPM i wyżej czy chwilę ciągnie i dopiero dostaje czkawki. Bo podejrzane są pompa w baku (sitko na niej jak i sama pompa - ale wtedy chwilę by szedł chyba że poziom paliwa jest zawsze niski w filtrze). Pompa tandem (robi za niskie ciśnienie) ,przewody paliwowe od filtra do pompy tandem (zaciąga powietrze).

  Trzecia opcja pompki poszły spać można jeszcze sprawdzić błędy w ECU (powinny być) i okablowanie do pompek (wtyczka w głowicy).
 • #3
  asdasss
  Level 10  
  sigwa18 wrote:
  BIP-y poza skalą plus kod 6 na wtryskach.
  Pierwsze ciśnienie paliwa na pompie tandem ( wygląda na brak paliwa ).

  Szarpanie pojawia się od razu przy 2000 RPM i wyżej czy chwilę ciągnie i dopiero dostaje czkawki. Bo podejrzane są pompa w baku (sitko na niej jak i sama pompa - ale wtedy chwilę by szedł chyba że poziom paliwa jest zawsze niski w filtrze). Pompa tandem (robi za niskie ciśnienie) ,przewody paliwowe od filtra do pompy tandem (zaciąga powietrze).  Trzecia opcja pompki poszły spać można jeszcze sprawdzić błędy w ECU (powinny być) i okablowanie do pompek (wtyczka w głowicy).

  Logi wykonywałem z wyjazdu z parkingu i może z 1km przejechałem. Według logów brak paliwa? A co z tymi wartość ami z bloków 023?

  Szarpanie zaczyna się już mniej więcej o 1950obr. I jest cały czas nie ustaje. Szarpanie w każdym zakresie obrotów występuje jeśli energicznie wcisnę pedał gazu.

  Tak jak napisałem wyżej nie ma żadnych błędów...
 • #4
  sigwa18
  Level 42  
  Na szybka rusz z parkingu jak zacznie szarpać zgaś i zajrzyj do filtra paliwa czy jest paliwo (można zajrzeć przez zaworek wystarczy zdjąć zawleczkę -tylko zgaś i wyłącz stacyjkę by pompa nie chodziła). Ma być widoczne paliwo ponad wkładem filtrującym. W logach widać że czas rozpoznania wtrysku jest poza skalą na 3 pompkach 2,3 i 4 właśnie blok 23.

  Problem jest cały czas czy tylko chwilę po odpaleniu?
 • #5
  asdasss
  Level 10  
  Problem jest caly czas...paliwo jest w filtrze...mam przezroczysty założony prze filtrem zaworek
 • #6
  sigwa18
  Level 42  
  No to jeszcze ciśnienie na pompie tandem i kabelki złącza do psprawdzenia.
 • #7
  asdasss
  Level 10  
  Ok...a powiedz mi jak sprawdzić cewki pompowtryskiwaczy?
 • #8
  sigwa18
  Level 42  
  Elektrycznie możesz tylko sprawdzić oporność ale to nic ci nie da bo nie chodzi notorycznie na 3 cylindry lub mniej. Tak jak pisałem już wcześniej ciśnienie na pompie tandem ,potem kabelki i złącza do pompek. Na końcu stan wałka potem już tylko demontaż ocena gniazd ,gumek czy numery pompek są odpowiednie do silnika AJM na koniec odesłanie czy zawiezienia pompek na sprawdzenie.
 • #9
  asdasss
  Level 10  
  Ciśnienie w którym bloku pomiarowym jest? W vcds
 • #10
  sigwa18
  Level 42  
  Jest pod zaślepką na króćcu wyjściowym pompy tandem. Tam trzeba wkręcić manometr na wężyku odpalić (czasem trzeba kilka sekund kręcić by załapał ) i dokonać pomiaru.

  PS VCDS jest łatwy niestety czasem trzeba coś zmierzyć analogowo.