Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitoring firmy, kwestie techniczne połączenia, jaki rejestrator i kamery

ipawq 02 Sep 2021 16:33 342 2
Optex
 • #1
  ipawq
  Level 3  
  Dzień dobry
  Przede mną temat rozbudowy monitoringu, a raczej wymiany na nowo wszystkiego. Obecny Rejestrator to: MWPower NVR-32STM2 PRESTIGE i 24 kamery IP 2Mpx: MWPower KIP30-2M-MZ + kamery zewnętrzne. Chciałem dokupić kolejne kamery, ale są już wycofane z produkcji, a przetestowałem już kilka innych nowych kamer i każda była niekompatybilna z rejestratorem (brak wsparcia Onview, potwierdził producent).
  W Switchu PoE zaczyna też brakować miejsca, więc w przyszłości opcja rozbudowy o kolejny Switch lub Rejestrator z dodatkowymi gniazdami PoE.
  Na początek kwestie techniczne połączenia. Bo później od tego zależeć będzie dobór sprzętu.
  Aktualnie mam taki sprzęt
  Monitoring firmy, kwestie techniczne połączenia, jaki rejestrator i kamery Monitoring firmy, kwestie techniczne połączenia, jaki rejestrator i kamery Monitoring firmy, kwestie techniczne połączenia, jaki rejestrator i kamery Monitoring firmy, kwestie techniczne połączenia, jaki rejestrator i kamery
  I aktualny schemat połączenia taki (dobrze jest ?):
  Monitoring firmy, kwestie techniczne połączenia, jaki rejestrator i kamery
  Chcę, aby nie było „wąskiego gardła” podczas puszczenia w sieć LAN i oglądaniu na komputerze stacjonarnym, (jak odpalę 24-32 kamery w Sub Stream), czy podgląd przez smart fon. Do routera głównego z jednym wyjściem LAN, mam tez podpięty Switch 8 portowy i od niego idą kable na 3 stacjonarne komputery, ap- linkii rozsyłające sieć i jeden kabel idzie do firmy na ten Switch 24PoE od kamer, i od switcha do rejestratora. Więc chciałbym żeby tam nie spowalniało Internetu innym którzy korzystają na komputerach, czy jak włączą dwie osoby podgląd na ekranie itp

  ZAKUP. Na pewno trzeba będzie kupić nowy rejestrator 32kanałowy. Zależy mi również na prostym intuicyjnym, programie do podglądu i nagrywania + na podgląd zdalny na smartfonie. Nie potrzebne żadne rozbudowane opcje typu wykrywanie ludzi. To jest hala przemysłowa gdzie znajduje się wiele pomieszczeń na których są ludzie i maszyny. Po prostu podgląd w jak najlepszej jakości

  Opcja NR1. REJESTRATOR z wbudowanym switchem PoE, zasilając od razu do 16 kamer. Wtedy nie musze kupować w przyszłości drugiego switcha POE.
  Np. taki
  MW Power NVR-3244KP16 [1 karta sieciowa (Bitrate (in / out) 256/160 Mbps] 3800zł
  Czy warto, oraz które połączenie jest poprawne ?
  Monitoring firmy, kwestie techniczne połączenia, jaki rejestrator i kamery

  Opcja NR2. REJESTRATOR z jedną lub z dwiema kartami sieciowymi. (Zależy czy coś to daje w praktyce) Jeśli tak tak, to który rejestrator byłby najlepszy i jak to pospinać. Na razie będzie jeden switch PoE, ale w przyszłości może być 2
  Monitoring firmy, kwestie techniczne połączenia, jaki rejestrator i kameryMonitoring firmy, kwestie techniczne połączenia, jaki rejestrator i kamery

  Rejestratory
  BCS-NVR32045ME-II [2 karty sieciowe (Bitrate (in / out) 200/96 Mbps]
  BCS-NVR3202-4K-III [1 karta sieciowa (Bitrate (in / out) 320/320 Mbps, 2 dyski]
  BCS-NVR3204-4K-III [2 karty sieciowa (Bitrate (in / out) 320/320 Mbps, 2xHDMI, 4 dyski ] ok. ?
  BCS-P-NVR3204-4K-II [wolnostojąca obudowa, reszta to samo jak wyżej) może ten ? lub z innej firmy jakiś

  Kamery
  Zależeć będą od wybranego rejestratora. Na dzień dzisiejszy kamery chyba 4-5 mega pixelowe, No chyba że jest jakaś super kamera 2Mpix o super jakości i załatwi sprawę, wtedy mniejszy będzie bitrate.
  Kamery 4Mp (2688 x 1520) to do dobre proporcje dla ekranów i komórek,
  Kamery 5MP (2592 x 1944) ich zaleta to dużo pikseli w pionie, można wtedy widzieć „większy zakres w pionie”. Ale na smartfonie czy ekranie TV będą czarne „boki”. W kamerze 5mp zawsze można zmienić ustawienia na 4mp w razie w.
  Miałem na testy markę APTI-350v3-2812P 3MPix (1/2.8 " SONY Starvis™ Back-illuminated CMOS) Obraz w dzień i w nocy jest wyśmienity, i cena super, ale nie kompatybilne z moim rejestratorem, a rejestrator APTI 36-kanałowy 4K APTI-N3602-AI-4KS3 nie przypadł mi do gustu, całe to MENU i jego powolna reakcja. Może to kwestia przyzwyczajenia.
  Więc nie wiem czy warto brać 30 kamer Aptii za dobre pieniądze, i iść w system APTI, może przyzwyczaję się do tego rejestratora APTI/LONGSE, czy brać lepszy sprzęt.

  MWPower nie głupia, ale zaliczyła "wpadkę"
  IPC-D354Z , IPC-T454ZSDH5-G

  (BCS LINE) 4MP
  BCS-DMIP2401IR-V-V BCS LINE
  BCS-TIP5401IR-V-VI BCS LINE

  (BCS LINE) 5MP
  BCS-DMIP2501IR-V-AI
  BCS-TIP5501IR-V-VI BCS LINE

  (BCS POINT) 4MP
  BCS-P-264R3WSM-II BCS POINT
  BCS-P-464R3WSA BCS POINT lub BCS-P-464R3S-G-E-II (nie znam różnicy)

  (BCS POINT) 5MP
  BCS-P-265R3WSM BCS POINT
  BCS-P-465R3WSA BCS POINT

  Ostatnio zainteresowała mnie kamera Dauha (ze względu na bardzo dobry obraz testowy, który można odszukać przy wielu ofertach sprzedaży)

  Dahua 4MP
  Dahua IPC-HDW1431T-ZS-2812-S4 zdjęcie testowe jakość podobna do BCS-DMIP2401IR-V-V
  Dahua IPC-HFW1431T-ZS-2812 zdjęcie testowe jakość podobna BCS-TIP5401IR-V-VI

  Nie wiem czy się na takie coś nie skuszę, musiał bym pewnie mieć z 2 systemy do sprawdzenia który bardziej mi odpowiada. Chodzi też o prostą przejrzystą obsługę w programie

  Może inna firma jest jakaś dobra. Słucham może mi ktoś Państwa coś doradzi na spokojnie. Wiem że temat trochę namieszany i długi ale każda rada się liczy
 • Optex
 • #2
  dawidedziu
  Industrial cameras specialist
  Nie bierz rejestratora z wbudowanym switchem PoE - jak padną Ci porty PoE to odsyłacz cały rejestrator na gwarancję, a tak to tylko sam switch, po za tym to rejestrator tworzy wtedy odrębną sieć dla kamer IP.
  Kwestia podłączenia - podpiąłbym to tak:
  router do switcha nr 1, switch nr 1 do switcha nr 2, i switch nr 2 do rejestratora(rejestrator powinien być bezpośrednio wpięty do switcha PoE, bo jak np padnie router to nie masz wówczas połączenia kamer z rejestratorem).

  Kamera 5Mpix, pobiera(o ile dobrze pamiętam) z pasma rejestratora średnio 5-6Mb.

  Odnośnie podglądu kamer na komputerze i telefonie, to BCS/Dahua działa dość dobrze na komputerach - MWPower to w sumie to samo co Hikvision, i ich program komputerowy jest dość wymagający - nie zawsze wszystko działa płynnie. Jeśli chodzi o podgląd kamer na telefonach to praktycznie na każdym telefonie podgląd działa płynnie i bezproblemowo - Hik/MWPower.

  Dysk twardy dałbym przynajmniej 8TB, najlepiej dwa działające w RAID'zie.
  Jeśli chodzi o polecenie firmy to wypowiem się tylko tyle, że BCSa praktycznie nie montuje - złe wspomnienia z lat wstecz - teraz pewnie działa lepiej. Osobiście montuję głównie Hika/MWPowera.
 • #3
  ipawq
  Level 3  
  Powiedzmy że wybrał bym 2 firmy: BCS, Dahua

  Z BCS:
  NVR3202-4K-III

  KAMERY (BCS LINE) 4MP
  BCS-DMIP2401IR-V-V BCS LINE
  BCS-TIP5401IR-V-VI BCS LINE

  Z Dahua
  DAHUA NVR5232-4KS2

  Kamery Dahua (4MP)
  Dahua IPC-HDW1431T-ZS-2812-S4
  Dahua IPC-HFW1431T-ZS-2812

  KTORE BRAC ?