Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ClusBerry Rack - klaster z do czterech hot-swappowalnych modułów RPi CM 4

ghost666 02 Sep 2021 22:36 588 0
 • ClusBerry Rack - klaster z do czterech hot-swappowalnych modułów RPi CM 4
  Klaster ClusBerry Rack firmy TECHBASE obsługuje do czterech modułów opartych na Raspberry Pi CM4, które można dodawać i usuwać w locie dzięki mechanizmowi, który przypomina dyski hot-swap znajdujące się w dyskach sieciowych.

  Korzystając z takich samych płyt głównych ClusBerry I/O, które znajdują się we wcześniejszych systemach przemysłowych ClusBerry 9500-CM4 i ClusBerry-2M, każdy moduł obliczeniowy Raspberry Pi 4 w klastrze ClusBerry oferuje jeden port Gigabit Ethernet, jeden host USB, jeden port serwisowy micro USB, oraz port szeregowy RS-232/485. TECHBASE nie jest najlepszą firmą, jeśli chodzi o opisywanie swoich produktów, być może dlatego, że są one elastycznie konfigurowalne, a w tym przypadku dodatkowo producent nie pokazują drugiej strony obudowy ze wszystkimi portami.

  Na podstawie udostępnionego przez producenta pliku PDF ustalono, że system posiada następujące parametry:

  * Opcjonalne wyjście wideo – HDMI
  * Sieć – 1x port Gigabit Ethernet (opcjonalnie dwa porty)
  * USB – host USB 2.0 (prawdopodobnie jest to USB 3.0, ponieważ układ VL805 PCIe na USB 3.0 jest pokazany na schemacie blokowym) oraz port serwisowy micro USB
  * Port szeregowy – 6-pinowy port szeregowy RS-232/485
  * Opcjonalny moduł TPM 2.0
  * Diody i przycisk użytkownika
  * Wejście zasilania 5 V lub opcjonalnie 30 W poprzez PoE

  ClusBerry Rack - klaster z do czterech hot-swappowalnych modułów RPi CM 4


  Pełny system, tj. nie na poziomie modułu, można rozszerzyć o obsługę M.2 NVMe SSD oraz obsługę dwóch standardowych gniazd mini PCIe dla modułów bezprzewodowych, w tym modemu 4G LTE i 5G, NB-IoT, LoRa, ZigBee, Z-Wave, Sigfox, Wireless M-Bus, dodatkowy interfejs Wi-Fi/Bluetooth lub Wi-Fi Hi-Power i inne niestandardowe interfejsy bezprzewodowe.

  Firma TECHBASE zaleca zarządzanie klastrami oprogramowania za pomocą platformy Docker i K3s Lightweight Kubernetes. Każdy moduł można skonfigurować do określonych zadań, takich jak standardowa bramka wejścia / wyjścia, modem bezprzewodowy, router, brama AI z modułem Google Coral Edge TPU itp.

  Firma poinformowała, że czas dostawy dla różnych konfiguracji ClusBerry Rack wraz z modułami ExCard i modemami może wynieść około 2 miesięcy, w zależności od dostaw CM4 na rynku i wybranych kart rozszerzeń, a także zapowiedzieli dostępność podstawowej wersji ClusBerry-2M w ciągu dwóch do czterech tygodni. Nie ma konkretnej strony produktu nowego Cluster Rack, ale ostatecznie więcej szczegółów może pojawić się na stronie TECHBASE.

  Kilka źródeł wskazuje, że obecnie brakuje Raspberry Pi CM4 na rynku, należy mieć nadzieję, że (w większości) kompatybilne elektrycznie moduły, takie jak SOQuartz lub Radxa ROCK3 CM, będą w stanie wypełnić tę pustkę.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2021/09/02/clusberry-rack-four-hot-swappable-raspberry-pi-cm4/

  Cool? Ranking DIY
  Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11693 posts with rating 9882, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.