Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Analog Devices raportuje rekordowe przychody i zyski za trzeci kwartał roku 2021

ghost666 03 Sep 2021 00:01 381 3
 • Analog Devices raportuje rekordowe przychody i zyski za trzeci kwartał roku 2021
  Firma Analog Devices zakończyła właśnie bardzo dobry finansowo (i nie tylko) kwartał obrotowy tego roku, który zakończył się 31 lipca 2021 r. W trzecim kw. bieżącego roku firma może poszczycić się następującymi sukcesami:

  * Przychody w wysokości 1,76 miliarda dolarów, nowy rekord wszechczasów, przy wzroście o 21% rok do roku.
  * Wszystkie rynki końcowe rosły sekwencyjnie, co zostało zwieńczone rekordowymi przychodami w sektorze przemysłowym i motoryzacyjnym.
  * Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej wzrosły do wysokości 2,5 miliarda dolarów, a wolne przepływy pieniężne do wysokości 2,2 miliarda dolarów lub 34% przychodów (liczonych jako średnia krocząca z ostatnich dwunastu miesięcy).
  * Akcjonariuszom wypłacono ponad 400 milionów dolarów w trzecim kwartale dzięki dywidendom i odkupieniu akcji.
  * Nie uwzględniono w pierwotnych prognozach na trzeci kwartał 24 milionów dolarów przychodów z branży motoryzacyjnej i 0,05 dolara na akcję, wynikające z umowy licencyjnej IP.

  "ADI zapewniło rekordowe przychody i zyski drugi kwartał z rzędu przy ciągłym wzroście marży brutto i zysków operacyjnych. Wszystkie rynki sukcesywnie rosły, a nasze segmenty przemysłowe i motoryzacyjne po raz kolejny osiągają rekordy" powiedział Vincent Roche, prezes i dyrektor generalny firmy. "Solidne rezerwacje na wszystkich rynkach końcowych, w połączeniu z szczupłymi zapasami i ciągłym zwiększaniem mocy produkcyjnych, pozwolą nam zamknąć ten rok z dużym plusem i kontynuować rozwój do roku podatkowego 2022".

  Roche kontynuował: "Ożywienie gospodarcze nadal nabiera kształtu, a popyt wciąż znacznie przewyższa podaż, co podkreśla znaczenie półprzewodników we wszystkich branżach. Kontynuujemy solidne wzrosty i nigdy nie byłem bardziej pewny przyszłości marki ADI, ponieważ nasze rozwiązania stają się coraz ważniejsze we współczesnej erze cyfrowej. Nasz etos innowacji, głębokie zaangażowanie klientów i zgodność z korzystnymi czynnikami wzrostu pozycjonują nas w pozycji, która pozwala zapewnić wysokie zyski w nadchodzących latach".

  Źródło: https://www.analog.com/en/about-adi/news-room/press-releases/2021/8-18-2021-analog-devices-reports-third-quarter-fiscal-2021-results.html

  Cool! Ranking DIY
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10549 posts with rating 8905, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • #2
  krisRaba
  Level 31  
  To chyba lekka chamówa chwalić się tym, że w związku z czkawką i paniką na rynku półprzewodników sprzedają to samo lub ilościowo mniej za dużo więcej $$$ :P
  Producentom z pewnością taka sytuacja pasuje - wszystkie leżaki magazynowe upłynnione, rezerwacje na lata w przód oraz ceny x10 lub więcej przy poszczególnych scalakach....
 • #3
  ghost666
  Translator, editor
  krisRaba wrote:
  To chyba lekka chamówa chwalić się tym, że w związku z czkawką i paniką na rynku półprzewodników sprzedają to samo lub ilościowo mniej za dużo więcej $$$ :P
  Producentom z pewnością taka sytuacja pasuje - wszystkie leżaki magazynowe upłynnione, rezerwacje na lata w przód oraz ceny x10 lub więcej przy poszczególnych scalakach....


  Chamówia? nie wiem. Dobrze jednak znać kondycję chyba największej firmy w branży, która połyka raz po raz kolejne wydawałoby się duże firmy.
 • #4
  Marek_Skalski
  VIP Meritorious for electroda.pl
  ghost666 wrote:
  Dobrze jednak znać kondycję chyba największej firmy w branży,
  Na pewno wiesz o czym piszesz? Porównaj sobie może wielkość Analog_Devices z takim "mało znanym" Texas_Instruments, albo innymi z tej listy: https://en.wikipedia.org/wiki/Semiconductor_industry
  AD nawet nie jest w pierwszej dziesiątce.

  A co do wyników, to zaczekajmy na pozostałych. Analog ma drogie produkty, czasami irracjonalnie drogie, a produkują w bardzo starych technologiach. Może się okazać, że podniesienie cen o 100-500% będzie bardziej widoczne na wynikach finansowych innych producentów. Teraz jeszcze nie ma czego porównywać. Ja czekam na wyniki za 2021 rok. Będzie kilka niespodzianek.