Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Altium Designer Computer ControlsAltium Designer Computer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Moduł M5Stamp Pico ESP32-PICO-D4 z plastikową pokrywą

ghost666 03 Sep 2021 17:16 495 3
 • Moduł M5Stamp Pico ESP32-PICO-D4 z plastikową pokrywą
  Większość modułów WiFi IoT jest zaprojektowana do integracji z produktami z własną obudową, ale moduł M5Stamp Pico oparty na ESP32-PICO-D4 SiP jest wyposażony w zdejmowaną, odporną na wysoką temperaturę plastikową powłokę, która chroni antenę 3D i komponenty w module, pozostawiając miejsce na lutowanie pinów i/lub złącz Grove.

  Ten kompaktowy moduł jest również wyposażony w przycisk użytkownika i diodę LED RGB i podobnie jak inne urządzenia firmy M5Stack, oparte na ESP32, M5Stamp Pico, można programować za pomocą graficznej platformy programowania UIFlow. Jest on również kompatybilny z Arduino IDE, MicroPythonem, jak i ESP-IDF.

  Specyfikacja modułu:

  * System-in-Package – Espressif Systems ESP32-PICO-D4 SiP z dwurdzeniowym procesorem taktowanym 240 MHz, 520 KB pamięci SRAM, 4 MB pamięci Flash i 2,4 GHz Wi-Fi o prędkości od 4 do 150 Mb/s oraz łącznością Bluetooth 4.2 BR/LE
  * Antena – antena 3D 2,4 GHz
  * GPIO – złącza o rastrze 2,54 mm z ADC, DAC, czujnikiem dotykowym, kontrolerem hosta SD/SDIO/MMC, interfejsami SPI, SDIO/SPI, EMAC, PWM, UART, I²C, I²S, interfejsem pilotem na podczerwień, do 12x GPIO , licznik impulsów
  * Różne – przycisk użytkownika, dioda LED RGB (SK6812)
  * Napięcie zasilania – 5 V, pobór do 500 mA:
  - Tryb czuwania – 29mA
  - Tryb stacji WiFi – 60mA
  - Tryb wysyłania danych poprzez Bluetooth – 84mA
  - Tryb głębokiego uśpienia – 0,35mA
  * Zakres temperatur pracy – od 0°C do 40°C
  * Wymiary – 24 mm x 18 mm x 4,4 mm; Śruba M.2 do żaroodpornej (do 250°C) plastikowej osłony
  * Waga – 1,6 grama

  Moduł M5Stamp Pico ESP32-PICO-D4 z plastikową pokrywą


  M5Stamp Pico jest sprzedawany z naklejką z wyraźnym oznaczeniem ułatwiającym połączenia, a także oferuje zestawy z męskimi i żeńskimi złączami GPIO, złączem Grove, kluczem sześciokątnym i opcjonalną płytką z konwerterem USB-C na TTL UART do Flashowania płytki. Moduł ten można również przylutować do płytki drukowanej jak zwykły komponent SMD, a podczas lutowania rozpływowego można plastikową pokrywę na swoim miejscu.

  Szczegółowe informacje znaleźć można w dokumentacji, która wyjaśnia również, jak rozpocząć pracę z programowaniem wizualnym UIFlow lub poprzez Arduino IDE. Typowe aplikacje wymienione przez M5stack, w tym zdalne monitorowanie z Wi-Fi, urządzenia Smart Home, inteligentne zintegrowane zarządzanie przeciwpożarowe/zabezpieczenia, terminale Smart Card i bezprzewodowe terminale sprzedażowe.

  Moduł M5Stamp Pico ESP32-PICO-D4 z plastikową pokrywą


  M5Stamp Pico jest pakowany w rolkach podczas produkcji, a firma sprzedaje fragmenty po 5 sztuk za 23,90 dolarów (lub około 4,8 dolara za moduł). Istnieją również dwa zestawy, które są obecnie niedostępne z Pico Mate o wartości 5 dolarów z złączem oraz zestaw DIY w cenie 15,95 dolarów, który dodaje tylko kartę „ESP32 Downloader” - interfejs USB do UART TTL.


  Moduł M5Stamp Pico ESP32-PICO-D4 z plastikową pokrywą


  Źródło: https://www.cnx-software.com/2021/09/03/m5stamp-pico-esp32-pico-d4-heat-resistant-plastic-shell/

  Cool! Ranking DIY
  Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10549 posts with rating 8905, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Altium Designer Computer ControlsAltium Designer Computer Controls
 • #2
  khoam
  Level 40  
  Quote:
  ale moduł M5Stamp Pico oparty na ESP32-PICO-D4 SiP jest wyposażony w zdejmowaną, odporną na wysoką temperaturę plastikową powłokę, która chroni antenę 3D i komponenty w module, pozostawiając miejsce na lutowanie pinów i/lub złącz Grove.

  Standardowo moduły ESP są wyposażone w metalowe "dekielki" nie dlatego, żeby było drożej. Robi się to z dwóch powodów: odprowadzenia ciepła oraz ekranowania układu ("dekielek" jest połączony z masą układu). Z mojej strony traktuję opisany moduł jako ciekawostkę kolekcjonerską ;)
 • Altium Designer Computer ControlsAltium Designer Computer Controls
 • #3
  krisRaba
  Level 31  
  Może nie skumali tej kwestii chłodzenia, dlatego postanowili dać ŻAROODPORNY dekielek :lol:

  Swoją drogą zawsze zakładałem, że dekiel to z uwagi na ekranowanie/EMI. W środku tego co miałem okazję otwierać nie było nic do polepszania odprowadzania ciepła z góry układu na blaszkę, raczej był to swobodny kontakt lub jego brak..
  Chyba że to pośrednio, tj. thermal-pad pod scalakiem odprowadza ciepło do placka miedzi na PCB, i stamtąd dopiero lutowany dekiel odbiera i rozprasza do otoczenia.

  Dodano po 4 [minuty]:

  Heh, chciałem napisać, że tam chyba nie ma żadnego kwarcu ani oscylatora, co mnie zdziwiło.. ale potem zauważyłem, że spryciarze upchali go pod anteną ;)
 • #4
  khoam
  Level 40  
  krisRaba wrote:
  Chyba że to pośrednio, tj. thermal-pad pod scalakiem odprowadza ciepło do placka miedzi na PCB, i stamtąd dopiero lutowany dekiel odbiera i rozprasza do otoczenia.

  Dokładnie tak, jak napisałeś. Ten thermal pad jest rekomendowany w "ESP32 Hardware Design Guidelines".

  krisRaba wrote:
  ale potem zauważyłem, że spryciarze upchali go pod anteną

  Co samej anteny, to jest jedno z gorszych rozwiązań.