Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elektrolux EWF10479W - pralka nie startuje, blokada zamyka i zaraz drzwic

leszek1lab 03 Sep 2021 19:54 285 5
 • #1
  leszek1lab
  Level 2  
  Pralka po wyborze programu zamyka drzwiczki, po czym po kilku sekundach blokada otwiera się (mruga dioda kluczyka) Przycisk play/pause mruga, po jego wciśnięciu pojawia się komunikat error. Pralka wogule nie rusza. Z góry dziękuję za pomoc. Ewentualnie mój tel 782087171
  Leszek
 • #2
  kecajk49
  Level 34  
  Podaj kod blędu, policz zielone/czrwone mignięcia tego przycisku.
  Miga sekwencyjnie , nie bez końca czyli pomiedzy sekwencjami mignięc jest przerwa nieco dłuższa !
  Ona ma wyświetlacz to jakie E xx wyświetla?
 • #3
  leszek1lab
  Level 2  
  Po zamknięciu drzwiczek i uruchomieniu programu (wciskam przycisk play, który pulsuje na zielono) włącza się blokada, po ok 2 sekundach, następnie po ok. 3 sekundach zaczyna pulsować równomiernie play i równocześnie zielona dioda z programu przeskakuje na gwiazdkę, następnie po 2 sekundach (przycisk play wtedy pulsuje)otwiera się blokada drzwiczek (raz miga dioda kluczyka), play dalej jednostajnie mruga, gdy jeszcze raz naciskam na play pojawia się na wyświetlaczu przez chwilę komunikat czerwony err, następnie informacja o wybranym wcześniej programie (rysunek t - shorta i chyba długość prania 2.1) Nie pojawia się kod błędu, mogę przesłać filmik.
 • #4
  Kenworth 18
  Level 43  
  Wejdź w tryb serwisowy i kręcąc 9 pozycji w prawo pojawi Ci się kod błędu: https://youtu.be/N_S58WBjHiU podaj go w swoim temacie lub szukaj co oznacza. Twoja pralka ma wyświetlacz? Jeżeli nie to licz mrugnięcia diody Start ile razy miga na zielono a ile na czerwono.
 • #6
  Kenworth 18
  Level 43  
  Zdemontuj pompę spustową i sprawdź ją na krótko podając jej 230V czy w ogóle silnik pracuje. Jeżeli tak to wyjmij moduł sterujący i popytaj u siebie w serwisach AGD czy ktoś naprawia elektronikę bo wymiana płyty modułu sterującego będzie bardzo droga chyba, że znajdziesz używaną elektronikę.
  Jeżeli u Ciebie nikt nie będzie chciał się podjąć naprawy to poproś o pomoc tego użytkownika forum: http://m.zimtech.com.pl/
  Oprzyj sobie pralkę tyłem i powinieneś uzyskać dostęp do pompy od dołu: https://youtu.be/AncgQg9wvXM
  Oczywiście możesz zdemontować przednią ścianę pralki, ale to sporo pracy: https://youtu.be/lOo7elxixrE