Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowa płytka nośna dla modułów Jetson z większą ilością slotów M.2

ghost666 04 Sep 2021 12:53 402 0
 • Nowa płytka nośna dla modułów Jetson z większą ilością slotów M.2

  Nowa płytka nośna dla modułów Jetson z większą ilością slotów M.2
  Firma Geniatech zaprezentowała nową płytkę nośną oznaczoną NVJ100AI/AIX, dedykowaną dla modułów Jetson Nano i Xavier NX. Płytka wyposażona jest między innymi w gniazda gigabitowego Ethernetu, , HDMI, cztery porty USB 3.0 i trzy sloty M.2.

  Firma Geniatech, która właśnie wprowadziła na rynek komputer jednopłytkowy XPI-iMX8MM, o którym pisaliśmy tutaj, zaprezentowała również moduł nośny NVJ100AI/AIX dla modułów Nvidia Jetson Nano oraz Jetson Xavier NX. NVJ100AI jest dostarczany z modułem Jetson Nano, a NVJ100AI z wyższej klasy modułem Jetson Xavier NX. Poza tym obie płytki są identyczne.

  Biorąc pod uwagę brak publicznego podawania ceny i liczne konfigurowalne interfejsy, NVJ100AI/AIX wydaje się być skierowany do nabywców masowych. Chociaż materiały marketingowe wspominają o zastosowaniach systemu w AI na krawędzi, w tym takich, które wykorzystują kamery, sam system nie posiada interfejsu MIPI-CSI. Jednak wejście kamery jest obsługiwane poprzez USB 3.0 lub GbE, a 3 gniazda M.2, które znajdują się na płytce, mogą obsługiwać moduły kamery.

  Płytki Jetson z 3 gniazdami M.2 obecnie na rynku to m.in. DSBoard-NX2 firmy Forecr i AN810-XNX firmy Aetina. Oferują one interfejs MIPI-CSI. Inne płyty nośne dla modułów Jetson to między innymi płytki DesignCore firmy D3, Floyd firmy Diamond i Quark Carrier firmy CTI.

  Jetson Xavier NX firmy Nvidia jest wyposażony w 6 rdzeni procesora ARMv8.2 Carmel, 384-rdzeniowy procesor graficzny Volta i 48 rdzeni Tensor do przetwarzania algorytmów AI z prędkości do 21 TOPS. Moduł posiada również 8 GB pamięci LPDDR4x i 16 GB pamięci eMMC 5.1. Nano jest na najniższym poziomie z rodziny z 4 rdzeniami ARM Cortex-A57, 128-rdzeniowym procesorem graficznym Maxwell, 4 GB pamięci LPDDR4 i 16 GB dyskiem eMMC.

  Jetson Xavier NX nie może dorównać niskiemu zużyciu energii wersji Nano, który może działać przy zaledwie 5 watach, ale może działać z poborem mocy na poziomie 10 W (z maksymalnie 14 W w szczycie). Oba moduły są obsługiwane przez pakiety Linux SDK i biblioteki Nvidia CUDA-X AI dla GPU.

  Nowa płytka nośna dla modułów Jetson z większą ilością slotów M.2

  Nowa płytka nośna dla modułów Jetson z większą ilością slotów M.2


  Port GbE znajduje się wśród funkcji NVJ100AI/AIX, jednakże zapisano jego parametry, jako "do 1 Gb). Przypuszczalnie system może sobie poradzić również z samym połączeniem Wi-Fi lub komórkowym – wydaje się, że z tyłu płytki, w pobliżu gniazd M.2 znajduje się pełnowymiarowe gniazdo karty SIM, nie opisane w dokumentacji. Inne wymienne interfejsy obejmują gniazdo microSD, gniazdo USB 2.0 typu C i 4 porty hosta USB 3.0. Moduł NVJ100AI/AIX jest ponadto wyposażony w port HDMI zapewniający rozdzielczość obrazu do 3840 x 2160 przy 60 Hz. Chociaż system nie ma innych standardowych interfejsów wyświetlacza lub kamery, płytka może kodować i dekodować strumienie 1x (Nano) lub 2x (Xavier NX) w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę. NVJ100AI/AIX jest ponadto wyposażony w wewnętrzne złącza, w tym port wentylatora, cztery porty RS232 i cztery porty RS485. Nie podano żadnych szczegółów dotyczących trzech gniazd M.2. Płytka mierzy 170 mm x 97 mm i zasilana jest poprzez wejście z wtykiem zaciskowym 12 V/1,5 A. Moduł posiada również przyciski resetowania i przywracania oraz zegar czasu rzeczywistego z podtrzymaniem bateryjnym.

  Nie podano informacji o cenach ani o dostępności dla płytek bazowych NVJ100AI/AIX. Więcej informacji można znaleźć na stronie produktu w witrynie firmy Geniatech.

  Źródło: https://linuxgizmos.com/jetson-carrier-board-triples-up-on-m-2/

  Cool! Ranking DIY
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10549 posts with rating 8905, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Computer ControlsComputer Controls