Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowe, niezawodne i zoptymalizowane wzmacniacze RF od Ampleon

ghost666 05 Sep 2021 12:34 441 0
 • Nowe, niezawodne i zoptymalizowane wzmacniacze RF od Ampleon
  Ampleon zaprezentowało swoje dalsze rozszerzenie układów scalonych nowej generacji do wzmacniaczy radiowych. Urządzenia te oparte są na firmowej technologii Advanced Rugged Technology (ART). Dzięki zastosowanej konstrukcji o dużej wytrzymałości, układy te radzą sobie w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych.

  Z mocami znamionowymi równymi 1400 W i 1600 W, układy z nowej serii ART1K6x działają w zakresie częstotliwości od 1 MHz do 450 MHz. Wysokie napięcie przebicia pozwala na ich stosowanie ich z zasilaniem 48 V dla aplikacji klasy E i do 55 V w klasie AB (maksymalna obsługiwana wartość VDS wynosi 177 V). Mogą poradzić sobie ze współczynnikiem fali stojącej napięcia 65:1, co oznacza, że są mniej czułe na wszelkie potencjalne problemy z niedopasowaniem obciążenia. Wysokie poziomy impedancji, które wykazują wzmacniacze LDMOS, pomagają zmniejszyć straty mocy. W konsekwencji wymagane są znacznie niższe prądy, a co za tym idzie układ produkuje również mniej ciepła, które musi zostać rozproszone, co zmniejsza związane z tym koszty ogólne zarządzania ciepłem i ogranicza do minimum koszty projektu, związane z elementami chłodzenia.

  Wzmacniacze ART1K6PH(G) są dostarczane w obudowie OMP-1230 z prostym przewodem lub skrzydłem, podczas gdy układy ART1K6FH są dostarczane w obudowach SOT539AN. Wszystkie wyposażone są w dwustronny mechanizm ochrony przed wyładowaniami elektrostatycznymi. Wśród różnych zastosowań, w których można je wykorzystać, znajdują się generatory plazmy, systemy obrazowania metodą rezonansu magnetycznego (MRI), lasery CO2 i akceleratory cząstek. Inne możliwe zastosowania obejmują oczywiście nadawanie i komunikację bezprzewodową.

  Źródło: https://www.eeweb.com/robust-rf-amplifiers-from-ampleon-are-optimized-for-challenging-application-scenarios/

  Cool! Ranking DIY
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10549 posts with rating 8905, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.