Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Whirlpool AWCH6522 - błąd F08, reset

makkki79 06 Sep 2021 17:37 993 4
 • #1
  makkki79
  Level 10  
  Posiadam maszynę Whirlpool model AWCH6522 która ma problem - na końcu programu pojawia się błąd F8, grzałka wymieniona ale błąd nadal pozostaje. Eeprom 24C128 wymaga resetu, przesyłam zrzut w załączeniu, więc jeśli ktoś może zresetować i skasować błąd bo pamiętam.
 • #2
  Kenworth 18
  Level 42  
  Poszukaj o błędzie F12 dla pralek Whirlpool to błąd powiązany z F08 i najczęściej wystarczy wymienić przekaźnik grzałki na płycie modułu sterującego i wszystko wraca do normy. Oczywiście stan wiązki elektrycznej zasilającej grzałkę też warto a nawet należy sprawdzić. Żadne próby resetu tu nic nie dadzą.
 • #3
  makkki79
  Level 10  
  Kenworth 18 wrote:
  Poszukaj o błędzie F12 dla pralek Whirlpool to błąd powiązany z F08 i najczęściej wystarczy wymienić przekaźnik grzałki na płycie modułu sterującego i wszystko wraca do normy. Oczywiście stan wiązki elektrycznej zasilającej grzałkę też warto a nawet należy sprawdzić. Żadne próby resetu tu nic nie dadzą.

  Dzięki za radę maszyna działa normalnie, włącza grzałkę i podgrzewa wodę, ale na końcu programu pojawia się błąd F08. Czyli napięcie na grzałce dochodzi i grzałka jest prawidłowa ale zapamiętała fresk F08 więc potrzebny reset.
 • #4
  mrice
  Home appliances specialist
  makkki79 wrote:
  ale zapamiętała fresk F08 więc potrzebny reset.

  Poczytaj trochę na forum o F08, dopiero co taki przypadek był wałkowany.
  Te moduły nie wymagają żadnego resetowania, zgłaszanie błędu ustępuje po ustaniu przyczyny.
 • #5
  brunobomberiii
  Level 3  
  @makkki79 :arrow: Witaj! Czy udało Ci się jakoś zażegnać problem błędu F08? Mam na tapecie taki problem. Po zakończeniu prania maszyna zgłasza F08. Zanim zacząłem sprawdzać omomierzem i przeglądać wnętrze puściłem test serwisowy, to znaczy ustawiłem programator na pozycję jeden w lewo od pozycji zerowej (przeciwnie do wskazówek zegara), przycisnąłem około 14 razy przycisk X (skasuj), gdy na wyświetlaczu pojawił się F08 nacisnąłem kilka razy przycisk start. Pralka wchodzi wówczas w tryb serwisu i zaczyna procedurę sprawdzania poszczególnych modułów. Zaczyna od wypompowania wody, potem nabiera wodę, włącza na kilka sekund grzałkę, następnie włącza wirowanie i wypompowuje wodę. Gdy włączyłem tę procedurę, została ona przerwana po nabraniu wody, przy próbie włączenia grzałki. Wtedy ponownie na ekranie pojawił się F08. Sprawdziłem omomierzem i stwierdziłem uszkodzenie grzałki. Wymieniłem na nową wraz z termistorem. Po wymianie zapuściłem procedurę serwisową ponownie. Tym razem procedura przeszła cała i żadnego błędu nie pokazała. Ustawiłem szybkie pranie w 40°C podłączyłem do grzałki woltomierz. Mniej, więcej w szóstej minucie prania na grzałce pojawiło się napięcie, więc przekaźnik działa prawidłowo.

  Zapiąłem amperomierz, który wskazał prąd 8,8 A. biorąc pod uwagę, że nowa grzałka zmierzona omomierzem wskazała opór 26,1Ω, wartość prądu się zgadzała z prawem Ohma. Nie ma na czym powiesić psa. Woda wypompowywana z pralki była dobrze ciepła, chociaż nie miałem przy sobie termometru. Jednak wniosek, że grzałka zrobiła co trzeba. Mimo to, po zakończeniu wirowania wyskoczył błąd F08. Nie mam pojęcia co dalej robić.

  Chyba sprawdzę wszystkie inne wiązki w maszynie, poruszam nimi, obejrzę... Pomysły mi się kończą. Chyba, ze jest coś z przekaźnikiem i pomimo załączania grzałki, coś moduł elektroniki wyczuwa nieprawidłowego, pomimo tego, że wizualnie przekaźnik jest w porządku.
  Dlatego jestem bardzo ciekaw, jak się skończył Twój przypadek.
  Pozdrawiam.