Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zdalne sterowanie urządzeń Tanie Przyciskiem Pilot

Dobromir pomysłowy 07 Sep 2021 10:33 240 5
    Dobromir pomysłowy
    Level 22  
    Sterowanie włącz - wyłącz np. transformatora 1- 8kW . Przykładowo po co spawarka ma pracować na jałowym 10 godzin jak mogę wyłączyć ją pilotem przy samym uchwycie elektrody. Na pewno jest coś podobnego opisane ale za skomplikowane. Ma być to tanie może nawet na bazie jakiejś używki.
    jarek_lnx
    Level 43  
    Gniazdek na pilota na 8kW pewnie nie ma, ale co za problem podłączyć stycznik.
    Dobromir pomysłowy
    Level 22  
    Budżet części darmowe + mój czas . Lub do 50??zł Trwałość jest ważna bo pył, przypadkowe uderzenia . Żadne smartfony tylko radiówka, mały przycisk w miejscu pracy i wiadomo przekaźnik czy stycznik przy gniazdku - rozdzielnicy czy urządzeniu.
    vorlog
    Level 38  
    Ja przy starej spawarce transformatorowej własnej produkcji miałem kasetkę na kablu, z łącznikiem "załącz/wyłącz" i potencjometrem, by nie łazić do spawarki w celu regulacji prądu, w końcu całe 5m :P
    Do nowszej od kilku lat "robię" coś podobnego i skończyć nie mogę :D
    V.
    jarek_lnx
    Level 43  
    Dobromir pomysłowy wrote:
    Trwałość jest ważna bo pył, przypadkowe uderzenia .
    Albo kupisz sprzęt konsumencki z nieszczelną, plastikową obudową, który po pewnym czasie się zepsuje, albo obudowa się połamie, albo przemysłowy za cenę o rząd wielkości wyższą. Badziewie w amatorskich zastosowaniach wygrywa :) Znajomy miał taki sprzęt, który się psuł od zapylenia (stolarnia), a że pilot był 6 kanałowy po tym jak jeden klawisz przestał działać, można było przestawić adres odbiornika na kolejny i działało dalej z innym klawiszem.