Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Synaptics kupuje DSP Group za 538 milionów dolarów, aby dodać dźwięk IoT

ghost666 07 Sep 2021 17:01 279 0
 • Synaptics kupuje DSP Group za 538 milionów dolarów, aby dodać dźwięk IoT
  Firma Synaptics Inc. poinformowała, że przejmie DSP Group za 538 milionów dolarów (w gotówce), aby dodać audio i inteligentne funkcje głosowe do swojego portfolio systemów Internetu Rzeczy (IoT).

  Synaptics twierdzi, że uzasadnieniem przejęcia jest połączenie "najlepszych w swojej klasie" możliwości sztucznej inteligencji (AI) w zakresie głosu i wizji w jednym portfolio, a także wzmocnienie oferty na rynku sieci bezprzewodowych dzięki aplikacjom bezpieczeństwa o bardzo niskim zużyciu energii (ULE). DSP Group zajmuje wiodącą pozycję na wielu rynkach w tym, co Synaptics nazywa Internetem Rzeczy Audio (IoAT), ze znacznymi możliwościami rozwoju w zakresie technologii SmartVoice o niskim poborze mocy, ujednoliconej komunikacji i współpracy oraz bezprzewodowych urządzeń IoT. Większość z tych rozwiązań jest odpowiednia dla istniejącej bazy klientów Synaptics, umożliwiając sprzedaż krzyżową urządzeń z portfolio firmy.

  W oświadczeniu prezes i dyrektor generalny Synaptics, Michael Hurlston, powiedział: "Doświadczenie DSP Group w zakresie rozwiązań bezprzewodowych SmartVoice i ULE, w połączeniu z wiodącą pozycją firmy Synaptics w dziedzinie rozpoznawania mowy i systemach Wi-Fi ukierunkowanych na IoT/BT umożliwiają nam dostarczanie coraz bardziej zróżnicowanych rozwiązań naszej połączonej bazie klientów, jednocześnie pozycjonując nas jako lidera w przejściu na urządzenia obsługujące sztuczną inteligencję na obrzeżach sieci".

  Firma Synaptics ogłosiła niedawno swoją inicjatywę tworzenia aplikacji AI o niskim poborze mocy, która otwiera znaczącą długoterminową szansę: badania ABI przewidują sprzedaż około 2,5 miliarda jednostek TinyML do 2030 roku. Dodanie produktów SmartVoice od DSP Group do platformy inteligentnej wizji Katana firmy Synaptics tworzy portfolio które mogą zarówno służyć obecnym potrzebom klientów, jak i uwzględniać przyszłe możliwości rynkowe. Ponadto połączenie to wzmacnia portfolio łączności bezprzewodowej firmy Synaptics, dodając DECT ULE, który zapewnia w pełni funkcjonalne rozwiązanie inteligentnego bezpieczeństwa domu.

  Ofer Elyakim, dyrektor generalny DSP Group, powiedział o przejęciu (które ma zakończyć się do końca tego roku), "Nasze uzupełniające się portfele rozwiązań, wraz z połączeniem naszych światowej klasy zespołów inżynierskich stwarza ekscytującą okazję dla podstawowej technologii DSP Group aby dalej rozszerzać portfolio produktów naszych obecnych klientów".

  Biznes IoT jest istotną częścią strategii rozwoju firmy Synaptic, więc dywersyfikacja w kierunku zintegrowanych systemów wizji i głosu z AI o niskim poborze mocy wyraźnie wzbogaci jej ofertę. W slajdach zapowiadających przejęcie grupy DSP firma Synaptics pokazywała, że ​​istnieje rynek dla sztucznej inteligencji o niskim poborze mocy o wartości 2 miliardów dolarów, przeznaczony do zastosowań od rozpoznawania głosu dalekiego zasięgu o małej mocy do systemów inteligentnego domu, inteligentnego handlu detalicznego, produkcji przemysłowej i innych obszarów, takich jak rolnictwo, transport, i narzędzia.

  Synaptics kupuje DSP Group za 538 milionów dolarów, aby dodać dźwięk IoT


  Nakreślając inicjatywę rozwoju systemów AI o niskim poborze mocy dla IoT, Hurlston dodał: "Chociaż wciąż jesteśmy na początku cyklu, wierzymy, że wiele urządzeń w przyszłości będzie bardziej inteligentnych niż obecnie, dzięki włączeniu algorytmów uczenia maszynowego i technologii sztucznej inteligencji w samym urządzeniu zamiast polegania na chmurze. Dostrzegamy możliwości i już rozpoczęliśmy wdrażanie zaawansowanych algorytmów sztucznej inteligencji w wielu naszych nowych produktach na wszystkich naszych rynkach, takich jak dopasowywanie linii papilarnych w oparciu o sieci neuronowe, zaawansowane wykrywanie twarzy w oparciu o sztuczną inteligencję w tabletach i smartfonach oraz algorytmy kompresji wideo, wspomagane sztuczną inteligencją. Widzimy również duże zainteresowanie naszą platformą Katana, która jest naszą samodzielną ofertą AI, skierowaną do aplikacji zasilanych bateriami. Wierzymy, że wiele z tych inteligentnych przypadków użycia na brzegu chmury stanie się znaczącą szansą dla Synaptics w dłuższej perspektywie".

  Źródło: https://www.eetimes.com/synaptics-buys-dsp-group-for-538m-to-add-audio-to-iot-portfolio/

  Cool! Ranking DIY
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10556 posts with rating 8911, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.