Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Mercedes Vito 110 - Potrzebny schemat podciśnienia stacyjki

jaek1970 07 Sep 2021 21:22 357 10
    jaek1970
    Level 16  
    Panowie mam problem .Podczas wymiany stacyjki wypadł mi jeden wężyk od podciśnienia .Wiem że jeden idzie do zaworu gaszenia pompy bezpośrednio ze stacyjki .Natomiast z czym powinien być połączony drugi ? Ciasno tam pod kokpitem obswiecilem pod spodem jest zawór sterowania reflektorami ale nie ma wolnego miejsca aby wpiąć tam ten przewód .Może ktoś ma zdjęcie poglądowe lub wie gdzie go fizycznie podłączyć .
    Będę bardzo wdzięczny .
    nikusert
    Level 40  
    Witam .
    Musi być drugi wężyk od pompy podciśnienia ,lub może być trójnik który zasila w podciśnienie regulację reflektorów i gaszenie silnika.
    jaek1970
    Level 16  
    To wiem tylko gdzie ?Jeden przewód idzie od przewodu podciśnienia serwa.
    A tego podłączenia drugiego nie mogę namierzyć przy regulacji świateł nie widzę żadnego wolnego miejsca wszystko jest podłączone żadnego wolnego miejsca nie ma.
    michal_rybka
    Level 32  
    więc idź po wężyku od pompy wtryskowej aż znajdziesz jego drugi koniec
    jaek1970
    Level 16  
    Kolego Michael przewód od pompy wtryskowej idzie do jednego krocca stacyjki i to sprawdziłem .Przewód od vacum pompy do regulacji świateł jest wpięty w regulację reflektorów .Natomiast przy zaworze i gruszce jak która służy do regulacji reflektorów nie ma wolnych miejsc - albo nie mogę ich znaleźć .
    Więc nie wiem gdzie podpiąć ten drugi nieszczęsny przewód .
    michal_rybka
    Level 32  
    jeśli sam go skądś wyciągnąłeś to wsłuchaj się gdzie syczy :)
    swoją drogą - w tak nowoczesnym mercedesie jak Vito nadal jest gaszenie podciśnieniem? nie elektrozaworkiem w pompie??
    jaek1970
    Level 16  
    No niestety jest podciśnieniem .Jest to sposób naprawdę niezawodny .Natomiast przy dieslu typu Vito posłuchaj kolego gdzie syczy ....

W Szwajcarii straciłem powietrze w ciężarówce .Udało się zjechać na parking .Tylko że byłem sam . Po odpaleniu syczalo .ALE JAK GASILEM ORZESTAWALO .Dziura była jak wiadro w przewodzie tekalanowym a ja nie wiedziałem gdzie .
    Natomiast w przewodzie podciśnieniowym o przekroju 3 mam to kolego bez obrazy posłuchaj gdzie syczy ....

Dodano po 1 [minuty]:

I nie wyciągnąłem..po prostu wypadł .może akurat pękła ta gumka przejściowe .Jak nikt nie pomoże to zawale kokpit i znajdę
    jaek1970
    Level 16  
    Dzięki koledzy .Wychodzi na to że powinien być podłączony do zasobnika element 32 na rysunku .Ale jest mocno zabudowany .Trza zwierciadełko od żony pożyczyć
    jaek1970
    Level 16  
    Znalazłem gada .Urwał się w przelotce komory silnika .